Evanda všeobecne

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Evanda všeobecne

Příspěvek od jegi »

Nikde o Evande som sa nedočítal o problémoch s checkom.Znamená to, že Vám to skutočne nezasvietí, alebo sa o tom len nepíše.
Je motor totožný, aký je v Leganze?
V zahraničí jazdí dosť Evand, Leganz s LPG.Sú v nich také systémy, na ktoré je servis aj u nás?
Prosím, podelte sa s Vašimi skúsenosťami.
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Evanda všeobecne

Příspěvek od Cudro »

jegi píše:Nikde o Evande som sa nedočítal o problémoch s checkom.Znamená to, že Vám to skutočne nezasvietí, alebo sa o tom len nepíše.
Ty si to vcera asi privolal. Vcera sa mi prave na Evanda rozsvietila kontrolka motora (check). Bude to pravdepodobne lambda sonda. Kolega mal Leganzu a jemu tiez asi po 40 000 km odisla lambda sonda. Ten motor je ten isty ako v Leganze. Mam ale smolu ze vcera bol sviatok a dnes v Servise nemaju elektrikara (cele Slovensko ma dovolenku), takze az v pondelok sa mi na to pozru.
Potom napisem v com bola chyba.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Evanda všeobecne

Příspěvek od Muco »

.....keby len elektrikári..dokonca je u nás aj pošta zatvorená...(po st.sviatku a pred víkendom??? :shock: :shock: )...píšem sice od veci,ale ma to nasr...,keď som tam prišiel dnes o deviatej a videl som tú vysačku na dverách -a ešte som aj zmokol :twisted: :twisted:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Tak uz je auticko v poriadku. V servise zistili vadny snimac polohy vacky. Snimac vymenili, tak dufam ze to uz bude v poriadku.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jegi »

Cudro píše:Tak uz je auticko v poriadku. V servise zistili vadny snimac polohy vacky. Snimac vymenili, tak dufam ze to uz bude v poriadku.
Tak fajn, asi Ťa to vela nestálo, keď to píšeš takým tónom.
Mňa by ešte zaujímalo, či sa v 2L motore tiež vyskytujú problémy s ventilmi, ako na 1.2 a 1.4 stáva.A spomínal si tú lambda sondu-to je tiež častá závada?Možu odpovedať aj majitelia Leganzy keď už teda majú rovnaké motory...
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Na srazu jsem porovnával motor Sedana Nubira 2,0 a Leganza 2,0 a až na jednu věcičku (asi nějakej filtr nad krokovým motorkem) jsou podle pohledu stejný...a žádnej CHECK resp. SERVICE ani nebliklo za dobu co ho máme:-)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

ivoši a žiarovku nemaš vyhoretú :?:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Při startování se rozsvítí a pak zhasne, takže je ok:-)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

[quote="jegiTak fajn, asi Ťa to vela nestálo, keď to píšeš takým tónom.
Mňa by ešte zaujímalo, či sa v 2L motore tiež vyskytujú problémy s ventilmi, ako na 1.2 a 1.4 stáva.A spomínal si tú lambda sondu-to je tiež častá závada?Možu odpovedať aj majitelia Leganzy keď už teda majú rovnaké motory...[/quote]

Mas pravdu, v ramci zaruky som nic neplatil. Kolega mal Leganzu a asi po roku mu vymienali Lambda sondu. Ale povadal by som ze je to skor nahoda ako pravidlo. Tesne predym ako ju predal mu tiez svietil "Check" motoru a zistili vadny snimac polohy vacky. Ani neviem kolko za to vtedy platil. Po vymene to bolo v poriadku. Samozrejme tiez nemozem povedat ze je to pravidlo. V tychto motoroch je tolko roznych snimacov a vselijakych "hejblatok", ze je skoro zazrak ze to vsetko funguje. Staci nejaky blby kontakt a uz je problem. Ja len dufam ze to uz bude vsetko fungovat.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Mám v Evandě LPG, check občas svítí když jedu na plyn, na benzín nesvítí nikdy.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

čágo takže keby Ti to svietilo len pri tom keď sa rozbieháš teda mám na mysli že stojíš na križovatke a prirozjazdu Ti zasvietí tak to bývá chybička na nastavení klapky čiže je to ta skrutka s pružinkou a treba to nastaviť tak že keď sa chek rosvietí tak to treba pritiahnúť ale len tolko aby sa nezdvihli otáčky :D ono sa jedná o to že časom si klapka sadne a vlastne Ti uplne uzavre sanie a na to je ta skrutka čo je vlastne doraz no a teraz Ti z velkou prevdepodobnosťou nedoliehá :D :D :DJo a neviem isto ale na Legyne je to tady
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1987
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Jak tam píše že mu upadl výfuk tak se mi právě stalo to samé. Někde jsem ztratil středový závěs a poznal jsem to až mi bublal výfuk. Jak se prověsil pod autem tak se vytrhla trubka s prostředního tlumiče. Jinak je výfuk ok, lehká koroze jen kolem svarů. Najeto 83 000 stáří 3,5 roku.

1) přední těsnení: obj. číslo 96350814 cena 68Kč (skladem)
2) zadní těsnění: obj. číslo 96181581 cena 66Kč (skladem)
3) závěs výfuku obj. číslo 96349394 cena 52Kč (do 5-ti pracovních dnů)

Objednáno v CZ DRAFEL PRAHA-docela good prodejce zatim jsem byl s nimi více než spokojený.
JO
Příspěvky: 37
Registrován: pát říj 27, 2006 10:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od JO »

PEZ píše:Jak tam píše že mu upadl výfuk tak se mi právě stalo to samé. Někde jsem ztratil středový závěs a poznal jsem to až mi bublal výfuk. Jak se prověsil pod autem tak se vytrhla trubka s prostředního tlumiče. Jinak je výfuk ok, lehká koroze jen kolem svarů. Najeto 83 000 stáří 3,5 roku.

1) přední těsnení: obj. číslo 96350814 cena 68Kč (skladem)
2) zadní těsnění: obj. číslo 96181581 cena 66Kč (skladem)
3) závěs výfuku obj. číslo 96349394 cena 52Kč (do 5-ti pracovních dnů)

Objednáno v CZ DRAFEL PRAHA-docela good prodejce zatim jsem byl s nimi více než spokojený.
To je celkom OK, mne to zatial drží, až na "pletenec", ktorý sa už porúčal do....asi som ho prepálil, neviem! Evanda -4,5r.- 125000km
ahoj Jozef
Prajem všetkým štastné km.......Jozef !
Š1202,Š1000,Š100,Š110R,Š105,Š120,Seat133,F -Granada,Citroen BX,D-NUBIRA, t.č.D-EVANDA,T-Avensis,Š-Fabia
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

Že bych koupil ještě jednu?? Manželka chce taky auto, jsem si myslel na matese ale za tu cenu bych vzal raději tohle. :lol: http://cze.autoscout24.com/home/index/d ... kcdd2w4dro
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Ta je hodne pekna hmm.... ;) Uvazuju o ni.... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“