preco nejde???? help

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
kblk
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 04, 2007 14:11

preco nejde???? help

Příspěvek od kblk »

Co sa tyka nexii som novacik a mam mensi problem.
Nejde mi klaxon, ked na nom odmeriam napatie je tam okolo 4 voltov.
Ale po relatko je vsetko v poriadku????!!!!????
Neviete v com moze byt problem????????
Reklama
 

Uživatelský avatar
faczko76
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 03, 2007 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od faczko76 »

Jestliže je po relátko všechno v pořádku, logicky bych se zaměřil na relátko, pokud z něj jdou pouze 4v... Mrkni na to, pak dej vědět...
Uživatelský avatar
kblk
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 04, 2007 14:11

Příspěvek od kblk »

faczko76 píše:Jestliže je po relátko všechno v pořádku, logicky bych se zaměřil na relátko, pokud z něj jdou pouze 4v... Mrkni na to, pak dej vědět...
no to relatko je v poho ale mam tusenie, ze v kabelazi bude problem
Uživatelský avatar
faczko76
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 03, 2007 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od faczko76 »

Měl jsem ten samý problém - netroubil klakson. Když jsem si vyzvedával auto ze servisu, tak mi řekli,že tam byl špatný kabel... Touto cestou bych se v Tvém případě asi vydal. Já jsem to raději dal do serrvisu protože s elektrikou opravdu nejsem kamarád. Pokud jsi šikula, tak na to přijdeš v pohodě sám. Já si opravdu na el. netroufám. ani na blbej drátek ke klaksonu... :D
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Hochu tak ten problem som mal aj ja. Proste mi nesiel a tak som myslel zeje v prd. ten klakson. Nemeral som. Tak som teda kupil novy. Neponohlo. Az potom som meral. Jedno je iste. Musis dotiahnut novy kablik. Avsak teraz neviem ci + alebo - . Len to dobre zmeraj. Inac pretiahnut novy je celkom jednoduche. Horsie je ho dostat a pripojit v tej poistkovej skrinke, lebo musi sa vybrat a to ti poviem ze tam je pristup na .... :lol:
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tak od relátka ku klaksonu ide káblik a musíš pozrieť pri klaksone akej farby a potom na relátku tú istú farbu a hrúbku drôtu už nájdeš.V kábli je privedený plus .Mínus je kostra a tá je priamo na klaksone.Pre istotu premeraj na kontaktoch toho relátka či tam máš prívod v poriadku.Máš tam 4 kontakty .V jednom je prívod mínus od tlačítka na volante.V druhom a tretom je prívod +a štvrtý je vývod ku klaksonu.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

kluci ja vam poradim a usetrim vam hodiny hledani a tahani novych kabelu chcete? :D
asi jo ze? jen mam dojem ze do klaksonu vede stalych 12 v a rele pousti kostru ovsem nejsem si uplne jist.
ale o to nejde
hlavni problem je ve svazku elektriky ktera vede na spodni pricce pod chladicem.pri pohledu ze predu auta na prave polovine chaldice.musi se rozbalit izolace a tzv husi krk a kouknout na 2 rozpadle kabely jsou tam spojky ktere zoxiduji.jeden kabel je cerveny a druhy zeleny.ty spojyk je treba vyhodit a propojit vsecky 3 kabely cervene a vsecky 3 kabely zelene a zaizolovat.
jestli tam nenajdete neco podobneho tak je to na nexii a espero to ma jinak :D ale myslim ze ne.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Palix- Stym ze to spina - (kostru) mas asi pravdu. Teraz presne neviem lebo nemam pristup k autu ale tie spojky som tam ja nemal. Ten kabel je lahke pretiahnut no a na jeho pripojenie moze pouzit tu rychlospojku a bude to easy.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

dobre je to mozne ze to tam nemate na esperu ale stejne bych se poradne podival.
a prosim te dej si s tim radeji praci a pripajej to poradne.ty rychlospojky zoxiduji taky pomerne rychle navic spatne prevadeji.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

u klaksonu na esperu spina kostra zadny proud v tom kabelu neni
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
peter
Příspěvky: 52
Registrován: pon zář 27, 2004 13:59
Bydliště: LM, ZV

Příspěvek od peter »

poradim vam ja. chyba byva najcastejsie priblizne pod chladicom, respektive za nim, je tam taky hlupy spoj kablika a zvykne od soli v zime uplne odhnit, tam treba hladat...
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

mne na nexii neze nejde klakson ale ide ako keby mal chripku......ale ked je vlhko a dazd tak funguje normalne.........neviete cim to je?????
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Podľa mňa už bude stará "blana" v klaksone(ak tam je blana-aby som netrepol nejaku blbosť-ale ber ma trochu s rezervou-nie som mechanik...) .Mne také niečo robil pred roookmi fiat.Keď som ho rozobral,tak sa to nejak opravilo samo.Ako som ho rozobral,tak som ho aj zložil-nakoľko som tam tu blanu uvidel...no čo s tým...???,,,Ale keď som to namontoval nazad,išiel a preto si myslím ,že sa asi tak trochu ta blana akože natiahla...v tvojom prípade-keď je vlhko,tak ako keby sa "obnovila" a pri teple sa ta vlhkosť "vysuší" a "kašle"....To ako máš ty hrdlo.Tiež kašleš,keď sa Ti vysuší-a preto vymysleli pivo.
:PP: :o)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od Darrio »

NO chlapy ja mam tiez problem ze mi nejde klakson.....ale problem nje je v kabloch ale vo volante...treba najst to spravne miesto kde zatalcit aby to trubilo.
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

Muco píše:Podľa mňa už bude stará "blana" v klaksone(ak tam je blana-aby som netrepol nejaku blbosť-ale ber ma trochu s rezervou-nie som mechanik...) .Mne také niečo robil pred roookmi fiat.Keď som ho rozobral,tak sa to nejak opravilo samo.Ako som ho rozobral,tak som ho aj zložil-nakoľko som tam tu blanu uvidel...no čo s tým...???,,,Ale keď som to namontoval nazad,išiel a preto si myslím ,že sa asi tak trochu ta blana akože natiahla...v tvojom prípade-keď je vlhko,tak ako keby sa "obnovila" a pri teple sa ta vlhkosť "vysuší" a "kašle"....To ako máš ty hrdlo.Tiež kašleš,keď sa Ti vysuší-a preto vymysleli pivo.
:PP: :o)
no neviem asi to bude tak...ale ako citam predchadzajuce rady rozmyslal som aj to ci tie spoje ci co pod chladicom niesu zaoxidovane a v pripade vlhkosti to lepsie vodi nakolko voda je asi lepsim vodicom ako oxid medi.....ale skusil som aj nastriekat kontox do samotnych klaksonov a neviem raz to ide raz nie.....nexapem teraz tomu......asi vezmem a kupim nejaku novu sadu s kompresorom.... :)
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“