Pocitadlo kilometrov.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Pocitadlo kilometrov.

Příspěvek od Cudro »

Tak som zistil zaujimavu vec. Pocitadlo kilometrov v Evande ukazuje o 2.4% menej ako je skutocna prejdena vzdialenost. Vychadza to asi z toho ze na Daewoo Evanda boli predpisane pneu 205/65 R15 a na Chevrolet Evanda su montovane 205/55 R16. Tie 55-ky maju obvod 1985 mm a 65-ky 2034 mm co je rozdiel 49 mm a teda 2.4% rozdiel. Presne tento rozdiel som mal aj medzi pocitadlom kilometrov a GPS. Porovnaval som to podla GPS Garmin Nuvi 660, ktory udaval presnost pozicie 4 m. Ten Garmin som porovnaval aj so stacionarnymi radarmi a zobrazovana rychlost bola uplne presna. Tym ze su tie 55-ky mensie, tachometer mi ukazuje uplne presne rychlost ktorou idem. Tachometre obycajne ukazuju vyssiu rychlost ako je skutocna a preto nastavili ciachovanie pocitadla vo vyrobe tak aby ukazoval o 2% menej ako tachometer a tym by ukazoval presne. Kedze ale na Chevrolet dali ine gumy ako na Daewoo zabudli upravit prevodovy pomer pre tachometer. Ono je to sice stale v ramci povolenej 2 % odchylky. Takze sa mi aspon znizila priemerna spotreba o 2% pretoze pri vypocte som vzdy vychadzal z udaja pocitadla kilometrov. Teraz viem ze pri vypocte priemernej spotreby musim pripocitat o 2.4% viac km ako ukazuje pocitadlo. A to mi este klasla spotreba asi o 0.5 litra ked som namontoval ten vzduchovy filter od K&N. Ako malo staci k ludskemu stastiu. :)
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Pocitadlo kilometrov.

Příspěvek od hladolef »

Ahoj Cudro

Velmi mne to zaujalo,a uz 14 dni merim na mojem navi.rychlost,a musim rict ze umne je to dost presne nastavene.
Prakticky nevidim zadnou odchylku.
Pri jizde po dalnici,na tempomat-130km,na navi.-130 na rovine.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Prave v tom je ten problem. Tachometer by Ti mal ukazovat o nieco viac ako v skutocnosti ides. Ked Ti ukazuje tachometer presne, skus si porovnat prejdenu vzdialenost medzi navigacnym systemom (ak to zobrazuje) a dennym pocitadlom kilometrov. Neviem aky mas navigacny system, ale ked ides po dialnici, tak navigacny system ma presnost okolo 4 metrov a to uz je dost presne.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Pocitadlo kilometrov.

Příspěvek od hladolef »

Jo Cudro mas pravdu,tacho ukazuje o neco vic nez navi.Minuly tyden jsem jel do Marianskych lazni.navi.411km,tacho.415km.To znamena rozdil 3km.
Mam Nokia (Typ PD-12) Route66

http://www.expansys-usa.com/d.aspx?i=158130
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“