Tachometr a radar

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Vojta

Tachometr a radar

Příspěvek od Vojta »

Dnes tady dělali policajti akci - kontrola tachometrů. Tak jsem si to taky dvakrát projel - jednou 60, podruhé 90.
Tachometr 60 radar 55
90 83
Takže odchylka 9%. Stacionární radar mi ukazuje rozdíl 10% přesně. Takže vím, na čem jsem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Re: Tachometr a radar

Příspěvek od vaculcim »

Vojta píše:Dnes tady dělali policajti akci - kontrola tachometrů. Tak jsem si to taky dvakrát projel - jednou 60, podruhé 90.
Tachometr 60 radar 55
90 83
Takže odchylka 9%. Stacionární radar mi ukazuje rozdíl 10% přesně. Takže vím, na čem jsem.
Ja si delal vlastnií akci se stacionarnim radarem a tu odchylku mam velice podobnou.
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
Rumcajz
Příspěvky: 329
Registrován: ned zář 25, 2005 18:22
Bydliště: Martin, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rumcajz »

zdar, ja to skúšal cez GPS a na jednom úplne presne a na druhom afte bol rozdiel asi 10... a tak....

čao
Espero 2.0l na 1.5l TP,, 15" elektróny, new music, new sanie, new výfuk, new vačka z 1.8...
Espero 2.0l na 1.5l TP, LPG (legal), ABS, klíma, airbag, akože drevo, modré,..(koža, vyhr.sedadlá) .. PREDANÉ 68tis
Espero 2.0l na 1.5l TP full výbava, ... PREDANÉ 75tis
Omega MV6 ... no coment ...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Testoval jsem to u obou aut v České Skalici - mají tam ty digi měřáky na sloupech.

Kombi: tach. 50 - měřák 45
tach. 90 - měřák 85
Sedan: tach. 50 - měřák 43
tach. 90 - měřák 84

Čekal jsem u Kombika, že díky velikosti kol (16'') se to "srovná" na stejný poměr tachometr = měřák,ale pořád ještě ne ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Re: Tachometr a radar

Příspěvek od Docent »

Vojta píše:Takže odchylka 9%. Stacionární radar mi ukazuje rozdíl 10% přesně. Takže vím, na čem jsem.
Jestli myslíš "Stacionárním radarem" takovej ten bazmek, co visí porůznu po obcích, aby si řidiči mohli zkontrolovat rychlost, tak to je na 2 věci...
V Praze je na Evropský od letiště, minulý týden tam byla kolona pohybující se krokem, a tohle zařízení ukazovalo od 60 do 86 km/hod...
Při 60 km/hod. na tachometru mně GPSka ukazuje 53 km/hod. no a včera jsem trošku ozkoušel, jak mně v GolcCaru opravili vstřikování, takže při 168 km/hod. dle tacha to bylo 153,8 dle GPS :oops: .
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Re: Tachometr a radar

Příspěvek od vaculcim »

Docent píše:
Vojta píše:Takže odchylka 9%. Stacionární radar mi ukazuje rozdíl 10% přesně. Takže vím, na čem jsem.
Jestli myslíš "Stacionárním radarem" takovej ten bazmek, co visí porůznu po obcích, aby si řidiči mohli zkontrolovat rychlost, tak to je na 2 věci...
V Praze je na Evropský od letiště, minulý týden tam byla kolona pohybující se krokem, a tohle zařízení ukazovalo od 60 do 86 km/hod...
Při 60 km/hod. na tachometru mně GPSka ukazuje 53 km/hod. no a včera jsem trošku ozkoušel, jak mně v GolcCaru opravili vstřikování, takže při 168 km/hod. dle tacha to bylo 153,8 dle GPS :oops: .
168km/h a matýzek se vznesl...

Ivoši, jak jsi zkoušel 90 v obci :?: I ty jeden :!: Gumídky na tebe! :twisted:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ehm.....mno.....nějak jsem to zkusit musel,ne? ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

prid k nam mi ti to zmeriame aj fotku dostaneš :lol: cena podľa rýchlosti :lol:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no a ja mam zvlastni postreh z favorita meril jsem taky dle gps a staci radaru.takze
50 tacho 50 skutecnost
80 tacho 81 skutecnost
100 tacho 103 skutecnost
dobry ne? :D ja se bojim jezdit i podle tachometru ach jo hroznej sr...
ale jede.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

radar

Příspěvek od Serpico »

....no já se bojím těch " opatrných " co visí očima na tachometru a už proto nestačí sledovat okolí - což je myslím prvořadé....na druhou stranu je chápu - případná pokuta a další represe ( body, odebrání ŘP - nové zkoušky - přezkoušení )
...respektoval jsem dřívější zažitou praxi polish - 50 nastavíme to na 61 - 2 a více ( jinak by byla zácpa a neprojel by nikdo ) a to byla ta rezerva, kam se vešli " ty normální co jezdily, odhadem a na ucho ", vím, že rozdíly tachometru jsou a je to přirozené - nové gumy versus staré a přípustný rozdíl na průměru je 1,6cm proti 0,3cm, tedy 1,3 cm ( minimální výška běhounu zaokrouhleno ) a to už nemluvím o zimním obutí...nedávno jsem projel Řevnicemi a na výjezdu na Jílový byl informativní radar ukazoval 39 jel jsem tachometrových 40 docela přesný....
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Simone...
pred tyzdnom som bol v KE, dufal som ze ma zmerias a nic /samozrejme len na povolenej rychlosti, snazim sa dodrziavat.../, tiez by som chcel odtestovat tachometer. Kde to tam zvyknete stavat?

Kolko moze byt odchylka - tachometer verzus znizena guma o 5 % pri sirke 195 ?
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

tachometer

Příspěvek od Serpico »

....to Kasma všude tam, kde měří výkon vozu na válcích jsou větčinou schopni ocejchovat - změřit odchylku tachometru...je to dobré pro změny průměrů kol atd.,....u nás v Praze Jarov...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

to Serpico...
dik ale Praha je daleko. U nas na okoli nic take nieje.
Asi sa dam odmerat policajnym radarom ...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Treba sa spítať u vás na polícii či by neurobili takú akciu teda mám na mysli meranie tachometra lebo tu v Rožňave to sem tam robia hlavne keď je ďen autoklubu tak vtedy to zviknú zrobiť ale najlepšie máš ak sa tam u vás spítaš veď nie všetci policajti sú potvory sú medzi nimi aj slušní a solidní chlapi a tak za opítanie nič nedáš :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whisky22 »

-peha- píše:Treba sa spítať u vás na polícii či by neurobili takú akciu teda mám na mysli meranie tachometra lebo tu v Rožňave to sem tam robia hlavne keď je ďen autoklubu tak vtedy to zviknú zrobiť ale najlepšie máš ak sa tam u vás spítaš veď nie všetci policajti sú potvory sú medzi nimi aj slušní a solidní chlapi a tak za opítanie nič nedáš :lol: :lol: :lol: :lol:
Obcas to robia na celom Slovensku, ale nie je to zadarmo. Volaju to podla nejakeho vtaka. Tusim Jastrab.
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
Odpovědět

Zpět na „POKEC“