Přední světla

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
romishowski
Příspěvky: 66
Registrován: pát bře 30, 2007 11:13
Bydliště: Ostrava - Zábřeh / Kotva /

Přední světla

Příspěvek od romishowski »

Ahoj všichni fandové této značky.Řeším jeden problém a to - přední světla mají krytí ve předu z umělé hmoty,která se mi zdá už neprůhledná místy a a při noční jízdě se mi zda málo osvětlená cesta přede mnou. Dají se vyměnit kryty světel solo nebo se mění celé paraboly? Myslím ovšem za nějakou rozumnou cenu.
Má někdo z vás podobnou zkušenost? Vítám každou dobrou radu. :(
Daewoo Leganza CDX 2.0, /1999/, full výbava, vše ve stříbrné metalíze,bez tempomatu,Clarion DRX6575Rz, SKYPE: jironov
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak to je takhle samotné plexi nie je a celá parabola stojí 5800 sk ale já mám jednu novú a druhú som čistil tady na fóre je na to návod daj si hladať čistenie svetiel no a môžeš to skúsiť trocha to pomáhá :DTady to máš :D
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=4655
Uživatelský avatar
dnalor
Příspěvky: 93
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:56

Příspěvek od dnalor »

Ja to riešim tak, že idem k autolakírnikovi a on mi tou ručnou leštičkou prešmyrkluje veľmy jemným šmyrklom a pastou na leštenie. Má to hotové za 5min a ja mu dám 100,-. Ja mám jedno svetlo tiež nové ale po vyleštení neviedieť žiadny rozdiel.
Uživatelský avatar
romishowski
Příspěvky: 66
Registrován: pát bře 30, 2007 11:13
Bydliště: Ostrava - Zábřeh / Kotva /

Příspěvek od romishowski »

Děkuji všem kamarádům za radu. Zkusím to přeleštit dle návodu lidí,kteří to dělali přede mnou a pošlu foto. :lol:
Daewoo Leganza CDX 2.0, /1999/, full výbava, vše ve stříbrné metalíze,bez tempomatu,Clarion DRX6575Rz, SKYPE: jironov
Uživatelský avatar
romishowski
Příspěvky: 66
Registrován: pát bře 30, 2007 11:13
Bydliště: Ostrava - Zábřeh / Kotva /

Příspěvek od romishowski »

tož jsem to zkusil,ale ještě to není ono,asi si budu muset koupit 100Wžárovky...... Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek :evil:
Daewoo Leganza CDX 2.0, /1999/, full výbava, vše ve stříbrné metalíze,bez tempomatu,Clarion DRX6575Rz, SKYPE: jironov
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No není to tak hrozný to moja má horšie lebo jedno je ako kryštál ako by tam ani slo nebolo a druhé mám také ako Ty ale na 100 W žiarovky bacha lebo na OPLI som odpálil vypínače takže potom som to riešil relátkom :D A žiarovky mám teraz Osram Silver star H 1 55 W no a som spokojný :lol:
Uživatelský avatar
romishowski
Příspěvky: 66
Registrován: pát bře 30, 2007 11:13
Bydliště: Ostrava - Zábřeh / Kotva /

Příspěvek od romishowski »

peha: děkuji kamaráde za tip,vyzkouším Tvoje žárovky. :idea:
Daewoo Leganza CDX 2.0, /1999/, full výbava, vše ve stříbrné metalíze,bez tempomatu,Clarion DRX6575Rz, SKYPE: jironov
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Jj, Osram Silver Star doporučuju!!!!Fakt jsou dobré. 8)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Esperado
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 10, 2005 11:23

Re: Přední světla

Příspěvek od Esperado »

romishowski píše:Ahoj všichni fandové této značky.Řeším jeden problém a to - přední světla mají krytí ve předu z umělé hmoty,která se mi zdá už neprůhledná místy a a při noční jízdě se mi zda málo osvětlená cesta přede mnou. Dají se vyměnit kryty světel solo nebo se mění celé paraboly? Myslím ovšem za nějakou rozumnou cenu.
Má někdo z vás podobnou zkušenost? Vítám každou dobrou radu. :(
Nazdar,ja som to vyriesil tak ze som cele svetla rozobral,vycistil som sosovky lebo boli z nejakeho dovodu zakalene-[urcite to ma aj vacsina z vas] neviem z akeho dovodu sa to stava,a dal som tam xenony s H1-vybojkou a 6000K,svetlo je nadherne biele a ked je aj poprsane tak nemam absolut. problem.A nebojte sa ohniskovej vzdialenosti lebo ma rovnaku ako H1-halogen.Cena celej xenon.sady bola 5000Kc a som nadmieru spokojny.A este ta chcem upozornit na 100W ziarovky,skusal som to, a po kratkom case mi popraskalo sklo na ziarovke,a ked som to dal reklamovat tak mi na to odpovedali ze ak som to mal v cockovych svetlach tak mi to neuznaju le bo v cockach sa nestacia tie ziarovky chladit. Vela stastia
Uživatelský avatar
romishowski
Příspěvky: 66
Registrován: pát bře 30, 2007 11:13
Bydliště: Ostrava - Zábřeh / Kotva /

Příspěvek od romishowski »

to eSPERADO: máš nějaký tip ,jak rozebrat světlo? Mám takový pocit,že opravdu čočka pravého reflektoru je zakalená.Reflektor jsem ještě nerozebíral,měl jsem obavu,abych něco neulomil. Můžeš mi,prosím,poradit? :?:
Daewoo Leganza CDX 2.0, /1999/, full výbava, vše ve stříbrné metalíze,bez tempomatu,Clarion DRX6575Rz, SKYPE: jironov
Esperado
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 10, 2005 11:23

Příspěvek od Esperado »

romishowski píše:to eSPERADO: máš nějaký tip ,jak rozebrat světlo? Mám takový pocit,že opravdu čočka pravého reflektoru je zakalená.Reflektor jsem ještě nerozebíral,měl jsem obavu,abych něco neulomil. Můžeš mi,prosím,poradit? :?:
Tak to urcite nieco ulomis lebo tie svetla niesu rozoberatelne a ak to chces spravit tak to budes musiet otvorit len na silu,a potom este nemas zarucene ze to dobre zalepis,mne sa zo zaciatku orosievali tak som ich musel este dodatocne utesnit.Ale ak pojdes do toho a podari sa ti to rozobrat tak sa to tam da krasne poutierat,po tej cocke prejdes prstom a uvidis ten rozdiel.Ja som este nastriekal striebrenkou to drzanie tej cocky lebo je to tmavsie,a aby pohlcovala co najmenej svetla,a teraz ked mam aj zhasnute svetla tak to vypada ako keby to tak slabucko svietilo.A este som zaslepil to odvetravanie svetla,take gumene kolienka,je mozne ze sa aj tade dostal ten prach.Daj vediet,cus
Uživatelský avatar
romishowski
Příspěvky: 66
Registrován: pát bře 30, 2007 11:13
Bydliště: Ostrava - Zábřeh / Kotva /

Příspěvek od romishowski »

Opravte ně,pokud se pletu.Jsou opravdu žárovky pro dálkové a potkávací světla totožné? Zdá se mi,že obě žárovky jsou H1. :?:
Daewoo Leganza CDX 2.0, /1999/, full výbava, vše ve stříbrné metalíze,bez tempomatu,Clarion DRX6575Rz, SKYPE: jironov
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Ano obe by mely byt H1...jeste jsem je nemenil ale podle navodu na obsluhu je to H1...
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
romishowski
Příspěvky: 66
Registrován: pát bře 30, 2007 11:13
Bydliště: Ostrava - Zábřeh / Kotva /

světla

Příspěvek od romishowski »

Tož jsem si sám netroufl rozebrat světla,ale svěřil jsem to mechanikovi.Zítra jsi jdu pro auto,tak dám vědět a pokud to bude super,hodím i foto. :lol:
Daewoo Leganza CDX 2.0, /1999/, full výbava, vše ve stříbrné metalíze,bez tempomatu,Clarion DRX6575Rz, SKYPE: jironov
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Nevím,jestli jsou světla rozebiratelná, ale protože jsou z polykarbonátu tak pasta,chemie a takové věci moc nepomohou spíš uškodí .Cokoliv na bázi mýdlového roztoku je nejlepší řešení. Kouknu se do chytré knížky a dám vědět, plasty jsou tak trochu můj obor.
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“