Kontrolka motor CHECK

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
dnalor
Příspěvky: 93
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:56

Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od dnalor »

Čaute. V čo môže byť problém ak sa počas jazdy rozsvieti kontrolka motoru ale len vtedy ak uberem plyn a auto ide na voľnobeh. Keď zas pridám a motor ťahá, kontrolka po pár sekundách zhasne.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Asi neco s volnobehem...myslim,nechci aby mi tu za to nekdo nadaval...jen tak usuzuju... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Dá sa to nastaviť na klapke ona ti totiš velmi pritvárá mne to robilo uplne to isté a od nastavenia mám klídek proste dosť ťažko to takto vysvetlovať ale šroubovákem trocha pridať na klapke ale tak aby sa velmi nezdvihli otáčky proste aby tam nebol mrtvý krok ta klapka sa musí opierať o tu štelovaciu skrutku :D Je to ta skrutka pod lankom tak zvrchu ju vidíš a tou treba klapku nastaviť :D
Přílohy
DSC00530.jpg
DSC00530.jpg (117.43 KiB) Zobrazeno 6408 x
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Moment, brachovi se na jeho Oplu Astre F obcas ta kontrolka taky objevi (pri dalsim nastartovani pak uz nesviti) a vsimli jsme si akorat, ze to ma dost vysoke otacky na volnobeh (jinak zadny problem pozorovan nebyl, kolik je to otacek nepovim, neb to nema otackomer). Takze naprava je jednoducha a univerzalni, jak pise -peha-, nebo to je jiny problem? :?: :shock:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
dnalor
Příspěvky: 93
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:56

Příspěvek od dnalor »

Díky Peha. Si kamoš. Idem vyskúšať.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No to jinak není múj nápad ale od doby co sem si jí koupil tak proste jak sem ubral plyn a hlavne na křiževatce tak se check rosvítil a po chvíli zhasnul no a kolikrát sem nastartoval a po chvíli na míste se rozsvítil až asi před mnesícem jak sem mnenil rozvody tak kamoš popad šroubovák a hups check zhasnul no a od tý doby jakmile nastartuju zhasne a je pokoj zatím :D :D :D Vzsvětlil mi to tak že vlastne klapka nebola nastavená ale uplne zavierala no a to bol ten problém že vlastne lambda hlásila chudobnou smnes :D
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Jo tak já měl taky check kontrolku občas svítící (mrcha jedna) stejně tak jak je zde popisováno. Tak jsem šel najisto tady podle obrázku a posunutí dorazu na lanku ten problém zcela vyřešilo.
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Picasso
Příspěvky: 240
Registrován: čtv lis 22, 2007 12:02
Bydliště: Zábřeh

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od Picasso »

Nemohlo by toto nastavení klapky mít i vliv na spotřebu?Kamarádka totiž má Daewoo Leganza 2.0 a občas jí problikne Check a hlavně má problém se potřebou.Odhadem ji to žere 17l benzínu,což je neúnosný.Sice jezdí krátký vzdálenosti do 5km,ale i tak.
Daewoo Nubira II combi 09/2000 - 1,6DOHC 16V,78kW - radio CD,ABS,2xAirbag,klima,el.okna+zrcátka,Alu Platin,červená 70U
Momentálně bez vozidla
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od conpet »

Já měl za to, že při volnoběhu musí být klapka úplně zavřená a průchod vzuchu reguluje krokový motorek :roll: jak je to správně ví jen palikx ;)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od feejay »

Zdravim. Kedze mam neustale problemy so startovanim a sem - tam aj trhanim motora pri pridani plynu, rozhodol som sa vymenit zapalovaci modul. Kupil som novy v mototechne. Dnes som ho namontoval, auto startuje pekne, uz aj to trhanie motora prestalo, akurat ze mi zacala svietit kontrolka CHECK. Svieti stale bez ohladu na to, ci na volnobeh alebo pri pridani plynu. Zda sa mi, ze mam tiez mierne zvysene otacky motora - cca 1100 na volnobeh, ako keby bol sytic, ale nie je, kedze motor je horuci. Inak pocas jazdy sa auto sprava normalne, nic zvlastne nepozorujem.. iba tu nestastnu kontrolku, ktora sa objavila hned po vymene modulu.. Co s tym :?: Vdaka.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od feejay »

No, skusil som reset jednotky a presiel som na tom par kilometrov, ale kontrolka nezhasla. Akurat sa mi zda, ze pocas jazdy sa uz tie otacky trocha ustalili, uz to nebeha na 1100-1300, ale drzi to na tych 900. Trocha sa mi dokonca zda, ze po tej vymene modulu to nejake lepsie taha, ale to si mozem namyslat, neviem ci to moze mat suvis ;) Ale ten CHECK ma stve stale :?: :?: :?:
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od -peha- »

Skús vyčistiť krokáč potom ho nauč chodiť a pak ješte nastav klapku ako som dal vyššie :idea:
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od feejay »

JJ, ale ja som predpokladal ze to bude iba chybou modulu, kedze predtym mi to nerobilo a 5 minut po namontovani noveho modulu zrazu zacalo. Nakoniec som to s pomocou kamosa vyriesil - ja odbornik som pri tej vymene odpojil nejake cidlo :lol:
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od -peha- »

Aha hele aký modul si tam dal My sme tu objednali z Žiliny 3 kusy Magneti Mareli a všetky síce šlapali ale na každej nám svietil check a keď sme dali starú tak zhasol takže je to možné že tie neorigo moduly sú dáké iné a aj keď majú 4 piny tak proste pri ich namontovaní sa to rosvietilo.Neviem aké čidlo by to mohlo robiť Já som so nahodil staršiu z Lanosa a šlape (už som poklepal) tak toť asi tak o modulech ale ten Kórejský to nerobí dokonca aj PL šlape len ta náhrada od Talianou je dáký nepodarok.
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motor CHECK

Příspěvek od feejay »

No ja som nekupil o nic kvalitnejsie, stalo to iba par korun doslova, ani nie 50 eur. Na krabici je nieco ako Maretti Marelli ci tak nejako (ostatny text je pre istotu po polsky :mrgreen: ). No a odpojil som take nejake cidlo, co je kusok od toho, neviem ci je to voda alebo co, ale ked som to zapojil naspak, uz to slape a nesvieti.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“