Spotreba oleja.

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Mirci BB
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 10, 2007 18:53
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Spotreba oleja.

Příspěvek od Mirci BB »

Nazdar chalani.

Mam Daewoo Lanos r.v. 98, 100.700km, 1,5i 8V.
Moj problem je nasledovny.
Zistil som, ze moj Lanos papka olej. Spotrebu oleja som este presne neurcil, ale bude to cca 3 dc na 1000 km v priemere.
Uvedomujem si dve mozne závady.
1. semeringy na ventiloch
2. netesnost na kružkoch valcov

- co myslite, ze je pravdepodobnejsie?
- ake mate skusenosti so spotrebou oleja?
- ma niekto obdobny problem ako ho riesil, kde bola jeho zavada?

- co radite :-D.

Tak to by bolo asi vsetko, za vsetky odpovede vopred dakujem.
Vsetkym vela peknych km na nasich hrbolatych cestach.
S pozdravom Mirci BB
Reklama
 

Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

no mam, akurat o 15 000 km viac, ale zacal sa mi prejavovat presne tento problem. olej mizne ale nekvapka. pridala sa k tomu teraz aj voda.


riesenie dufam, spravia v servise


a jeden OT:

co stoji asi VNLNOVEC na vyfukovom potruby? lebo zacal som jazdit ako lietadlo :lol: :lol:
Mirci BB
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 10, 2007 18:53
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

RE:

Příspěvek od Mirci BB »

Nazdar Peco.

Dik za odpoved.

V servise mi povedali ze mi spravia vymenu semeringov a vybruz ventilov a sediel + vymen atesnenia na hlave + praca a vychadza im to 12.000 sk. No ak by sa vraj preukazalo ze je to sposobene netesnostou na valcoch tak to je ine kafe aj ine love. Tak teraz neviem co s tym. Oslovil som znameho a ten mi povedal ze treba kupit veci na hlavu a tie smeringy a ventili poriesime po svojom. Mam len obavu aby to nebolo na tych piestoch.

Tebe vychadza aky unik toho oleja? A ine prejavy ako napriklad zadymenie pri starte, alebo dymenie celkovo pocas prevadzky nepozorujes ?
Mirci BB
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 10, 2007 18:53
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

RE:

Příspěvek od Mirci BB »

Niekde vzdau som objavil prispevok v ktorom sa pise, ze miznutie oleja bolo zastavene pomocou nejakeho pripravku "asi ruskeho" ktory sa pridava do oleja. Udajne to pomohlo.

Nevie niekto ako sa to vola a kde to je mozne kupit ?
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Tenhle problém tu někdo někdy už nadhodil a myslím, že rada byla výměna těsnění hlav.....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Spotreba oleja.

Příspěvek od Muco »

Viem,že ťa s mojou správou neukludním,ale môj kolega si kúpil opel astra r.v.2000 a žerie mu olej 1liter na 100km...kupoval to v AAA a samozrejme to išiel reklamovať.Vraj ak donesie papier zo servisu,že to nie je normálne,tak mu to zoberú a možno opravia...ak...No fór je ale v tom,že mu v Opli povedali ako v v Bratislave,tak aj v Lučenci,že je to normálna spotreba oleja :shock: takže sklopil uši a je z toho celý nešťastný...P.S-olej ,čo tam dáva, stojí 480,Sk/liter!
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
mil
Příspěvky: 153
Registrován: pon črc 24, 2006 16:47
Bydliště: Vrbove

Příspěvek od mil »

To Mirci BB:
Presne tento problém som riešil so svojim autom. Na radu skúseného odborníka len jazdím a dolievam olej. Motor ťahá super, emisie sú OK, akurát papá oleja asi ako Tebe. Neoplatí sa ho otvárať, keď nie je iný problém.
Keď si prečítaš návod k Lanosu, dozvieš sa, že spotreba oleja je normálna vec a nie porucha. Dôležitejšia otázka je v akej kondícii máš motor. Na Tvojom mieste by som dal zdiagnostikovať motor (zmeranie tlakov vo valcoch ...) a rozhodol sa podľa toho.
Losos 1.5 SE HB, ´98, bez výbavy
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RE:

Příspěvek od peco »

Mirci BB píše:Nazdar Peco.

Dik za odpoved.

V servise mi povedali ze mi spravia vymenu semeringov a vybruz ventilov a sediel + vymen atesnenia na hlave + praca a vychadza im to 12.000 sk. No ak by sa vraj preukazalo ze je to sposobene netesnostou na valcoch tak to je ine kafe aj ine love. Tak teraz neviem co s tym. Oslovil som znameho a ten mi povedal ze treba kupit veci na hlavu a tie smeringy a ventili poriesime po svojom. Mam len obavu aby to nebolo na tych piestoch.

Tebe vychadza aky unik toho oleja? A ine prejavy ako napriklad zadymenie pri starte, alebo dymenie celkovo pocas prevadzky nepozorujes ?
spotreba bude niekde na urovni 1 liter na cca 1000-1500 km. ked ti mam pravdu povedat, zacal som si to vsimat lebo uz pretahujem interval vymeny oleja cize kukam na to cca 12 000 km od vymeny. do ftedy som do toho nekukal. az teraz ked sa blizil cas vymeny. od vftedy som tam nalial cca 2 litre oleja(cca 3000 km). takze som si to asi vsugeroval :lol: :lol: :lol:

a ine problemy nemam. tiez mi odporucali to co tebe. stym ze najskor by menili iba tesnenie pod hlavou. ale moc sa do toho nemam, kedze auto ide normalne.


akurat ako som pisal, hram sa na "tunera" traktoristu :cry: :cry: to je ale ina tema
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

To peco: Vlnovec by mal stat okolo litrika. Nedavno som menil aj ja tak je to celkom cerstve.
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

Rado píše:To peco: Vlnovec by mal stat okolo litrika. Nedavno som menil aj ja tak je to celkom cerstve.

a jak velky problem je to vymenit? to sa asi navara ze?
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Ano, musi sa to odrezat a novy navarit. Mna to stalo pred doma rokmi +- 800 korun (pokial si dobre pamatam).
Co sa tyka spotreby oleja, mne to zerie asi tak liter na 15tkm (najazdene 89tkm). Ked menim olej, je ho vzdy po vrchnu risku a zhruba po 10-12tkm tam dolejem liter a je ho znovu po rysku max. Potom este prejdem tych 2-3tkm a vymenim olej. Takato spotreba je vraj normalna.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

vado píše:Ano, musi sa to odrezat a novy navarit. Mna to stalo pred doma rokmi +- 800 korun (pokial si dobre pamatam).
Co sa tyka spotreby oleja, mne to zerie asi tak liter na 15tkm (najazdene 89tkm). Ked menim olej, je ho vzdy po vrchnu risku a zhruba po 10-12tkm tam dolejem liter a je ho znovu po rysku max. Potom este prejdem tych 2-3tkm a vymenim olej. Takato spotreba je vraj normalna.


tak to som v norme-relativne :lol: :lol:


vlnovec mi spravia zajtra. ale bojim sa ze to nebude 800 ale +-1500 :cry:



OT: VADO este som nepocul ze by si sa hlasil ku zrazu :twisted:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Tak já se nedávno bavil s jedním známým a on mi říkal, že má na krámě vlnovec za 195 Kč...nevím jestli je tak levnej, nebo jestli mi dobře dozumněl na co se ptám....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Mirci BB
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 10, 2007 18:53
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

RE: olej

Příspěvek od Mirci BB »

Chlapi, dakujem za vsetky postrehy.
Dnes som podnikol vypravu po mototechnach za tym ruskym pripravkom. V reklame v TV som ho uz dlhsie nevidel. Stastie ma stretlo hned v druhej kde ho maju. Cena je 1490.-sk. Je to flasticka o objeme cca 2,5 dc. V navode pisu ze je to potrebne aplikovat po vymene oleja, filtra atd. Po naliati new oleja treba naliat aj tento pripravok a nechat pol hodinu vrcat na mieste. To je vraj potrebny cas na to aby sa vytvoril ten ucinny povlak na trecich pohyblivych castiach motora. Tak uvidime. Terat si este presnejsie odsledujem tu spotrebu oleja a uvidim. Ak to kupim dam vediet vysledok.

S pozdravom Mirci BB
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

peco píše: OT: VADO este som nepocul ze by si sa hlasil ku zrazu :twisted:
No, akosi to nevychadza. Novy prirastok v rodine ma iba 4 mesiace a vyzaduje neustalu starostlivost. No a bez rodiny sa mi tam nechce nehovoriac o tom, ze nechat mazelku s dvoma malymi detmi a ist sa zabavat sa nepatri (popravde povedane, ani by ma tam sameho nepustila :roll: ). Hold prvy zraz (okrem toho najsamprvsieho) na ktorom sa nebudem vyskytovat ... :cry:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Odpovědět

Zpět na „LANOS“