Přenos vibrací motoru do interiéru

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Přenos vibrací motoru do interiéru

Příspěvek od Tomáš »

Delší dobu řeším problém s drnčením celého vnitřku auta při volnoběhu. Předem podotýkám , že motor jde normálně , nemá špatné svíčky , jde na 4 válce ... atd., tam to neřešte , porovnával jsem jinou Nubiru a když položím při volnoběhu ruku na motor , u obou se chvěl stejně, ve stejné situaci položím ruku na palubku a u mojí cítíš chvění u jiné ne , nebo o hodně míň . Problém bude v silentblocích uložení motoru. Včera jsem měl chvilku , tak jsem to procházel a dokonce jsem vymontoval ( po podložení motoru) ten na sraně rozvodů. Takový silentblok jsem viděl poprvé :shock: , je zřejmě olejový , ale nevím , jestli není špatný , mastný není , ale zespoda je strašně měký , jakoby byl prázdný , na boku má jakoby zátku , takový malý červík , ale imbus tam nepasuje , mám pocit , že je to čtyřhran ... pokud jste ho někdo měnil , dejte vědět .....
No, dal jsem to spátky a drnčí to dál , koukal jsem na ten u převdovky ( na tý podkově , ten mi příjde v pohodě a oproti tomu u rozvodů podstatně víc pruží , na straně rozvodů je to jakoby dost natvrdo , taky je to tlak dolů ......
A co ten spodní ( zadní ) , tam jsou pružný uložení dvě , je to taková " kost " , jak zjistit , jestli to není tohle???

Ještě mě napadlo , ...vlnovec .., ale je tam origo , není nahrazen trubkou , a celý výfuk je v gumách a je naprosto bez vibrací ....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Tomáši, u Sedana máme stejný problém....nicméně co není tak moc hrozný, takže to neřeším.....nicméně si myslím, že problém je v silentblocích....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

tome já mám ten problém taky -- ale jde mi to jako od zadu :lol: :lol: -asi nejspíš někdo zapoměl ubrat gain na zesíku od subwoofru :lol: :lol: Obrázek
ŘEZNÍK
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Řezníčku jak tak koukám múžeš my objasnit kam chčeš dát tu bednu klobás když máš v kufru tu rouru :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Klobásky

Příspěvek od Vazoun »

-peha- píše:Řezníčku jak tak koukám múžeš my objasnit kam chčeš dát tu bednu klobás když máš v kufru tu rouru :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
----------------------------
Tu za ním přiveze " Vánoční muž přinášející jaro " :lol: ObrázekObrázek
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

-peha- píše:Řezníčku jak tak koukám múžeš my objasnit kam chčeš dát tu bednu klobás když máš v kufru tu rouru :twisted: :twisted: :twisted: :lol:
to je jednoduchýý vejdou se tam dvě bedny -- ale jinak to vozím takhle Obrázek


a je tam ještě místo na grill :lol: :lol:
ŘEZNÍK
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

jinak sory tome za degradaci tématu :( :oops: :oops:
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To vám fakt díky , já jsem chtěl vážně poradit ..... :cry:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazoun »

Tomáš píše:To vám fakt díky , já jsem chtěl vážně poradit ..... :cry:
----------------------------
Všichni zde na foru " Tome " víme, že umíš poradit a pokud je to naopak
pak nám promin,polepšíme se - zdraví " Vazoun " :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Jj....každopádně, Tomáši, s ohledem na moje velmi omezené zkušenosti co se týká motoru atd. si myslím, že nic jiného než silentbloky to být nemůže....když to vezmu logicky, tak co tlumí otřesy motoru...silentbloky (nebo ještě nějaký gumový podložení, jestli tam něco takovýho je)....takže asi výměna bloků.... ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tome, asi opravdu silentbloky motoru, nebo rezonuje výfuk. Já jsem 1 tuším pravý silentblok měnil, byl roztržený a 1 stojí asi 1600,- (je hydraulicky - olejem tlumený) a protože mám podobný problém jako ty, budu muset asi vyměnit i ten druhý :cry: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No , to je ono , ten pravý jsem měl venku , je olejový , a olej z něho neuniká , ale je zespodu dost měkký, nevím jak má vypadat , když je OK a jak když je KO . Píšeš , že budeš měnit ten druhý , ale který , ten na převodovce to pravděpodobně není , já mám největší podezření na to rameno se dvěma silenbloky za motorem do podlahy - tam mi příjde vznik vybrací nejpravděpodobnější....... ?????

To Ivoš : ... jasně , že jde o silenbloky , ale při jejich ceně potřebuji vědět , který to je , jinak je to pecka a radši budu drnčet .....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tome, ten třetí je myslím normální, tedy ten co motor drží vzadu vprostředku (taková větší kost), ten by nemusle být tak drahej..... :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Tomáš: Finanční darda je to každopádně....na druhou stranu, když to zas nějakou dobu vydrží, tak to kup, vyměň a hotovo. ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
hipi
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 25, 2007 01:30

Příspěvek od hipi »

nemas "blbe" otacky? moc sa vo fyzike nevyznam, ale niektore rotacne zariadenia mozu mat v urcitych otackach vacsie vybracie , proste ked zvysis iba o 50 otacok tak to nezmizne?
Daewoo Nubira S 1,6 `97
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“