Spojka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Spojka

Příspěvek od Happy »

Ahoj Matýzáci,předem bych chtěl nejdříve poděkovat za cenné rady.Před měsícem jsem koupil ojetého matýzka a vychytávám na něm různé mouchy.Chtěl bych se proto zeptat jak se šteluje spojka,protože mi zabírá až nahoře(teda pokud se štelovat dá).Dále mi při rozjezdu až do trojky při záběru něco jako klepe a rachotí v přední nápravě.Matýzek je ročník 98 a má nalítaný 95000 km.Předem díky za cenné rady.Happy
Reklama
 

Vojta

Příspěvek od Vojta »

Nejlepší rada jakou Ti můžu dát - zajeď si do Rapotína ke Kašparovi (autorizovaný servis Daewoo-Chevrolet), máš to kousek, a odborníci se na to podívají. A máš to se zárukou a nebude to ani nějak drahé.
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Vojta píše:Nejlepší rada jakou Ti můžu dát - zajeď si do Rapotína ke Kašparovi (autorizovaný servis Daewoo-Chevrolet), máš to kousek, a odborníci se na to podívají. A máš to se zárukou a nebude to ani nějak drahé.
Vojto prosímtě nevíš jak tam jsou drazí?A jestli tam jezdíš,tak jak jsi se servisem spokojený?Zatím díky.Happy
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Jak jsou tam drazí nevím, protože jezdím do Hradce Králové, kde jsem Matýska koupil. V Rapotíně mě nechtěli na 1.garančku vzít, protože měli údajně plno (praxe je prý taková, že kdo u nich nekoupil auto, má smůlu). Víckrát jsem tam nejel. Ty to nové nemáš, tak by problém neměl být. S tou spojkou by to nemělo být nic složitého - výška pedálu se seřizuje maticí na lanku. Ale musíš pod auto. Horší je to s těmi pazvuky z přední nápravy. To může být cokoliv. Bude lepší se jich tam přímo zeptat a zároveň se informovat na cenu. V zakázkovém listě musí být předběžná cena uvedena.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

OT - Vojto, tys kupoval auto v Auriga Hradec Králové? Tak to jsme kolegové i koupí....Kombi Auriga Pardubice (pobočka HK) a Sedan v Auriga HK (bazar) :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Vojta

Příspěvek od Vojta »

TO Ivoš: u Aurigy ne, já jsem Matýska kupoval u VK Daewoo- nyní Chevrolet (autosalon je za mostem přes koleje po levé straně směr Praha - je tam i FIAT. Zatím naprostá spokojenost.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Aha....teď už je tahle firma i v Pardubicích (asi půl roku)...ještě jsem tam nebyl, ale chystám se na obhlídku Captivy a Lacetti :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

spojka se nastavuje odspodu u prevodovky je tam lanko na konci je matka na 10 klicek a je dobre si klestemi podrzet to lanko.ale jestli bere nahore je jiz asi pred smrti a bude te cekat vymena.ale zkusit to trosku nastavit muzes.pedaly spojky a brzdy by v klidove pozici meli byt asi tak nastejno.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

palikx píše:spojka se nastavuje odspodu u prevodovky je tam lanko na konci je matka na 10 klicek a je dobre si klestemi podrzet to lanko.ale jestli bere nahore je jiz asi pred smrti a bude te cekat vymena.ale zkusit to trosku nastavit muzes.pedaly spojky a brzdy by v klidove pozici meli byt asi tak nastejno.
Díky za radu.Happy
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Pre Happyho:

to buchotanie v naprave: ak zavisi od rychlosti otacania kolies a je to pri rozbehu, tak tento problem som mal dvakrat; najprv predne lave, potom predne prave....jednalo sa v oboch pripadoch o vymenu homokinetickeho klbu.....stalo to tusim cca 2000 SKK aj s robotou.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ked tu spojku nastavis, da sa to aj skotrolovat pri teplom motore: zaradis jednicku a pomaly pustas spojku. Auto by sa malo zacat hybat uz vtedy, ked bude pedal asi v 30% (1/3) drahy (smerom zdola od uplneho zatlacenia pedalu).
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Chalani - ako sa zvykne prejavovat zodreta lamela? Mne napriklad robi take nieco, ze vo vysokych otackach auto "pohupava", ako keby tam nieco presmyklo. Ale robi mi aj to napr, ze ked idem na trojke napr. 60 a pustim plyn (brzdim motorom), tak mi cele auto dva-tri krat tak "pohupsne", ako keby sa cely motor hojdal dopredu a dozadu, a je to aj pocut. Je to tiez vecou spojky?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

...SMRADOM..

ak je zhoreta tak bude citit ...a to doost..

ale moze aj smykat, sem tam, a nemusi byt citit smrad..
ale pri zorbehoch, a pod. to auto nebude xcet zabrat..
pripadne rozbeh nebude plynuly, ale trhany..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Aha, diki, tak takto sa mi to zatial neprejavuje. Momentalne mam nabehanych 83tkm, tak som myslel, ze je pomaly cas na vymenu. Obcas som tomu daval vcelku slusne zabrat, preto ma napadla vymena....a ked som videl tie fotky znicenej lamely (uz teraz neviem, kto fotil), tak som predpokladal, ze je cas. V servise (Carex - BA) mi tipek hovoril ze "menime spojku, az ked je pedal na podlahe, alebo sa s autom uz ani neda hybat..." ???
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no to moze byt uz neskoro..
..ja bielej nexii sa jazdilo z lamelov ktora sice smykala, nie moc..
nesmrdela a ani niako inac sa neprejavovala..
..akurat ked sa mala rozbehnut zo zapojenym privesom..
..ale vyjast na obrubnik bol celkom zaujiiimavy...

no a vlastne uz bolo opotrebene oblozenie a zacalo to drat aj nity..
a praave kvoli tomu je teraz na zotrvaku "mensia drazka"..
a na mekane bola "drazka o cosi vacsia"....

..ked xesh tak sa mozem povozit..
a povedat ti moj dojem..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“