Proč zrovna daewoo

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

ODISEI
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 13, 2007 00:42
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Proč zrovna daewoo

Příspěvek od ODISEI »

Proč jste si vlastně zvolili tuhle značku ?" Korea ? Kde to vlastně je ?" Taky to slícham jako majitel nexie (daewa)." Mněl si jít do golfu .Mněl sis koupit golfa 2 GTI za pár korun a si král silnic" :lol: No chtěl jsem tím říc a taky se zeptat na váš nazor proč takova značka?
Můj nazor necham stranou .
Přetpokladam že každy z nás ma nějake ty ambice ze svím vozem omezené mnoha faktory .
TŘEBA - proč Ivan ( vyditelně špička ČR Nexii ) nezačal na něčem jinem?
Reklama
 

ODISEI
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 13, 2007 00:42
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ODISEI »

Ivan: neber to jako rypaní nechci dopadnout jako Peter S (jinak stím jeho vyhazovem souhlasim)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

u mňa rozhodoval pomer cena/výkon, ktorý sa inde ťažko hľadá a v dobe keď som kúpil Espero, tak to bolo priam nemožné...
proste je mi jedno, že nejaký Ďurko má mindrák sadnúť si do Daewoo, pretože to nie je VW...
pritom moja rozvetvená rodinka sa mi smiala, že prečo som si kúpil Daewoo a nie auto... mysleli tým Feldu...
a ten pomer cena/výkon rozhoduje u mňa stále... aj teraz som si Mondeo kúpil len preto, nikdy som neobdivoval Ford...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Bol som pred otázkou po predaji Š 105,
aké auto pre rozrastajúcu sa rodinu do 110 tis. SKK.
Felícia kombi v základe za 105 tis.,
alebo Espero v plnej výbave za 95 tis.
Hnijú obidve, espero je väčšie, klíma, ABS, ABG, imobilizér,
elektrické okná, zrkadlá, posilňovač riadenia atď.
Ešte nejaké otázky???
Jednoznačne pomer cena / výkon, výbava, veľkosť, pohodlie
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Kdyby Matýska vyráběli třeba v Somálsku, bral bych ho stejně, protože se mi LÍBIL a LÍBÍ. Nic jiného v tom nebylo.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Asi tak jako štefan...prodávali jsme Felicii a skoro objednali Astru Clasic....pak jsme jeli okolo showroomu Daewoo a po okouknutí Nubiry Kombi bylo jasno....poměr cena/výkon/výbava......A Sedan byl jen logické pokračování, jelikož jsme s Daewem nadmíru spokojeni....(teda původně to měl být Lanos, ale Nubi Sedan vyhrál ;) )
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Tak isto. Po odchode mojej rapidky som uvažova,ake auto kúpiť, keďže je pre mňa auto nutnosťou, a vôbec si už bez neho neviem predstaviť život. Je to proste životný štýl. No a tak som kupoval kilá časopisov a inzerátov a hľadal nejake cenovo dostupné autíčko s dobrou výbavou, vhodnou na tuning (moja úchylka) a také, čo by sa mi aj páčilo. No keď som prvýkrát sadol do nessi a prefúkol na pár kilometroch motor, zaľúbil som sa do nej. A hoci mi vtedy tú konkrétnu vyfúkli (bola aj s plynom) vedel som čo hľadať. Inak, známy mi hovoril, že kupovať jazdené auto so splynovačom je mačka vo vreci, lebo vraj pri dlhšom užívaní sa ukladá v motore nejaký "prášok" a môže to byť problém. Tak som kúpil nessi a nedal by som ju za nič. Má nejaké svoje muchy asi ako každé auto, ale oveľa viac kladov, plná vybava okrem kože v elektrike, pohodlná a má aj "drive" (šťavu).
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak já som mal OPEL a bol som s ním na výsosť spokojný ale mal už pomali 30 rokov a trebalo sa pozrieť po dačom inom no a nakolko preferujem LPG v aute tak bola možnosť OPEL lebo to je velice spolahlivé auto na plyn no a vlastne Daewoo lebo je to tiež skoro OPEL a hlavne do neho ide LPG legálne a jazdné vlastnosti s ním sú perfektné a to všetky modely Daewoo aj Chevy :D No moja volba bol Matízek ale asi osud mi pryhodil do cesty Leganzu a bola láska na prvý pohlad lebo od nabídky po vybavenie pôžičky a prepisu to trvalo len 1 deň :lol: Dobre poznám rôzne autá ale Daewoo je také ako jaké koliv iné má neduhy aj dobré vlasnosti a ja by som nemenil za jiné :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

jednoznacne cena + vybava, radsej som kupil 6-rocne Daewoo ako 10-rocny Ford alebo VW, ....
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

....v době kdy jsem kupoval nexii v roce 2002 - v té době stála felicie 1,6 v bazarech okolo 160- 180 tisíc - jezdil jsem s ní v práci ( nepohodlné sedačky - po najetí 200 - 300km jsem byl vyklepaný jako stará partyzánky a zlámaný ) srovnávám, ale jenom cenové relace ( felicia byla malá třída a nexia nižší střední ) felicii v práci jsem naučil jezdit pod 7litrů ( 6,5 - 6,6 ) u ní byla příznivá spotřeba...při zkušební jízdě v nexii jsem si natáhl nohu a to se mi už dlouho nepovedlo ( měřím 194 cm ) no a nakonec rozhodla cena 105tisíc - a najeto 70tisíc km - přistupoval dále fakt že se mi líbil Opel Kadett ( ve své době bestsseler ) a objem kufru 390litrů, auto mám na to, abych taky něco odvezl....po pěti letech jsem spokojený

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
skip63
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:17
Bydliště: Praha 10 Strašnice

Příspěvek od skip63 »

Ja tohle auto mam teprv měsic takže moc skušeností sním nemam.Předtim sem měl Favo a uvažoval se že koupim něco novějšiho Feldu no ale když sem kouknul na ceny tak felda kolem 35000 ma řadově o 50 až 80 t. km vic najeto ato nemluvim o vybavě,pohodlí a vykonu no a řek bych i vzhledu .Mam 3dveř hatchback 16v sme dva tak nam to vyhovuje a mě se stejně 3 dveřaky libí vic jeto elegantnější auták než 5 dveř felicie
Fiat Brava 1,2 16V červena r.v.99
Nexia GTX 16V Hatchback3 bilá r.v.96
predtim favo 136L r.v.90
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já jsem koupil Racera, protože ho rodiče zrovna prodávali a byl za slušnej peníz...to je všechno... :D

...a stejně jsem pak utekl ke Škodě...a opět proto, že se zjevila výhodná nabídka...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Kessler píše:Já jsem koupil Racera, protože ho rodiče zrovna prodávali a byl za slušnej peníz...to je všechno... :D

...a stejně jsem pak utekl ke Škodě...a opět proto, že se zjevila výhodná nabídka...
Tsss, to jsou ti přeběhlíci.... :roll: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Erricco111
Příspěvky: 115
Registrován: stř bře 07, 2007 13:25

Příspěvek od Erricco111 »

Ja som mal š 105s a aj ked som sa snažil,nedalo sa jej už pomôcť :cry:
Tico som kupil ani sam neviem ako...v jeden den večer som ho videl pred OC a na druhý den som majitela vysadil na vlakovej stanici a bolo to !Proste laska na prvý pohlad :lol: A to som sa asi tyžden späť smial známemu ktorý tiež kupil Tico,že či trabant vydal nejaký nový model ,kde je klučik na natiahnutie a pod. :D Musím sa priznať ,že som velmi milo prekvapený a od susedov poliakov odkukavam postupne nejake tuningove vecičky :lol: Len s ním nikde nenaburať... to by bolo brnkatiek na gitaru :D :lol:
Daewoo Tico , r.v. 1996
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

U me kombinace "cena + vybava + stari + vzhled" byla jasna volba hned, jak jsem svou Legu na internetu nahodou nasel (a to jsem o Daewoo v te dobe vubec nic blizsiho nevedel, akorat jsem si tu znacku spojoval s Racerem jeste za totace z Tuzexu)... 8) A to jsem puvodne uz nejaky cas pokukoval po necem mensim (Fiesta, Punto apod.), ale jak pisu, jen jsem ji zahlidnul, nedokazal jsem odolat a klepal si na celo, ze jsem vubec uvazoval o krabici od bot v holem (proti Leze) provedeni, kdyz za ty prachy (resp. jeste min) muzu mit novejsi normalni auto, ktere se mi navic i libi! :)
Naposledy upravil(a) Slam dne pát bře 30, 2007 13:11, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“