ked auto dlho stoji....

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

hipi
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 25, 2007 01:30

ked auto dlho stoji....

Příspěvek od hipi »

Caute,
tak sa k vam pridavam, kupil som nubiru 97, 1,6 S, najazdenych 110 000km zrejme prevazne v meste(Sala). Auto ale stalo od jan04 vonku bez pohnutia. Motor pradie uplne nadherne, mechanik povedal, ze je v dobrom stave. Moc sa v tom nevyznam, tak poradte, co by som mal skontrolovat, co trpi, ked auto stoji? Na zaciatku auto nesedelo vobec na ceste, musel som vymenit tlmice a silentbloky na napravach, aby to bolo ok, ale stale to vrzga ked nabehnem na retarder.
Loziska sa rozbehali same, po tychto vymenenych veciach mi uz taha doprava iba trosku, ale aj tak to este dam na geometriu. Takze problemy uz mam len so zlymi kontaktami na palubovke (2 ziarovky na osvetleni palubovky si svietia ako chcu, raz ano, raz nie, a ukazovatel teploty ide svojvolne daleko za mazimalnu hranicu, po potukani sa ale vrati).
neviem, ci som to kupil dobre, 2/07 za cenu 95 000, ale vrazil som do toho dalsich 12 000 do prednych tlmicov, silent bloky na oboch napravach, sviecky, klinovy remen, spaleny kontakt na stretavacich svetlach (predchodca tam dal 100W ziarovku a roztavilo sa to), vycistenie pravej prednej brzdy, pelovy filter,palivovy filter, vymena opleja+filtra. Hlavne ked som uz videl inzerat na nubiru 98 za 78 000Sk....
Naposledy upravil(a) hipi dne ned bře 25, 2007 11:32, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nubira S 1,6 `97
Reklama
 

Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

či 98, či 97, dôležitejšie je, v akom je stave... náklady sa pri týchto autách nešplhajú vyššie ako pri iných, aj keď taký názor panuje...
rozvody si menil? nespoliehaj sa na to, že ich vymenil niekto...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
hipi
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 25, 2007 01:30

Příspěvek od hipi »

rozvody mi kontroloval, su celkom ok, vidiet trosku opotrebovanie, ale inac je remen ok. tak pri 130 000km to vymenim rozmyslam.. to mi akurat mozno vyjde na buducu jar.
Este ma caka investicia do podvozku, tym ze to dlho stalo, tak je chyteny hrdzou, vraj od vlhkosti od zeme. Co moze stat nastriekanie podvozku?
Daewoo Nubira S 1,6 `97
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Ako chceš, ale rozvody sa menia v určitých intervaloch (km alebo roky - čo je skôr) a platí, že na pohľad nezistíš (ani výrobca), v akom skutočnom stave sú, preto sú tie intervaly. Oprava, ktorá nasleduje po zlyhaní rozvodového remeňa je niekoľkonásobne finančne náročnejšia, ako ich včasná výmena, už sa tu o tom viac krát písalo, na tomto sa neoplatí šetriť...
Podvozok si ošetríš aj sám, ak máš na to čas a priestor a ušetríš na tie rozvody... a moje skúsenosti mi vravia, že čo si spravím sám (keď to dokážem - ošetrenie podvozku si budem robiť aj ja sám), je lepšie, ako keď si to dám niekomu spraviť, lebo platí, že z cudzieho krv netečie...

tým rozvodom by som priradil najvyššiu prioritu a kým by som ich nevymenil, obmedzil by som vozenie na minimum...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ked auto dlho stoji....

Příspěvek od Ivoš »

hipi píše: ....ale stale to vrzga ked nabehnem na retarder....
Toho si nemusíš všímat...je to nemoc Nubir když je chladněji....Kombi to dělá vždy a Sedan občas...
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Ja sem koupil Leganzu,ktera taky delsi dobu stala...sice jen trictvrte roku ale je to delsi doba...pri prejezdu nerovnosti mi take neco vrze...asi zadni naprava...ten zvuk jde odzadu...to jak auto stalo se na tom dost podepsalo,musel sem menit kotouce a zadni desticky,zadni tlumice,gumy stabilizatoru atd...celkem me to vyslo na 17000,-Kc...cena Leganzy byla 75000,- byla po prvnim majiteli a najeto 101000km...jeste me ceka vymena oleje a pak uz bude OK...preju ti aby si to dal co nejlepe do kupy a aby si uz mohl brazdit cesty v novym kocaru... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
hipi
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 25, 2007 01:30

Příspěvek od hipi »

kolko rokov je interval na menenie rozvodov? viem ze pri 120 000 je dalsi interval, tak ale vsadzam na to, ze su tie remene naddimenzovane:-)
inac ako tak pozeram na spotrebu, tak ta je tiez velka, asi 7,5-8l kombinovanou jazdou a to fakt jazdim pomaly a na nizkych otackach, max 90km/h z petrzalky do race po dialnici kazdy den. Asi som mal ist do fiata brava, tie sa tiez predavaju za podobne ceny, ale dal som na kamosa, co mi povedal ze fiaty sa kazia, daewoo aj ked je zastaralejsie, je trvacnejsie...
Daewoo Nubira S 1,6 `97
hipi
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 25, 2007 01:30

Příspěvek od hipi »

Goose: to si celkom dobre kupil, tiez som poskuloval po leganze, ale mechanik mi povedal, ze na nu sa tazsie zhanaju diely, a aj koli spotrebe som potom prestal hladat, predsi len, ked nubira ma 8l, tak leganza bude mat min 9l/100km
Daewoo Nubira S 1,6 `97
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

U 1,6ky je to pěkná spotřeba....u tak těžkýho auta nemůžeš čekat jízdu za 6 litrů.....to jsem ještě neviděl takový auto. ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
hipi
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 25, 2007 01:30

Příspěvek od hipi »

no teraz sa to este trosku zlepsilo, uz sa asi diely zabehavaju, teraz prejdem na plnu nadrz po prve svietenie kontrolky 700km(odhadom, kedze som si vynuloval tachometer pri tukani na kontrolku teploty) minule som pri zasvieteni natankoval 52 litrov a presiel 666km. A to som vletel do dvoch peknych hodinovych traffic jamov. Ale fakt sa snazim jazdit lahkym plynom, na 3jku radim pri 30km/h a na 5ku pri 60tke.
Daewoo Nubira S 1,6 `97
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

hipi píše:tiez som poskuloval po leganze, ale mechanik mi povedal, ze na nu sa tazsie zhanaju diely
Tos mu, doufam, neuveril! ;)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

hipi píše:no teraz sa to este trosku zlepsilo, uz sa asi diely zabehavaju, teraz prejdem na plnu nadrz po prve svietenie kontrolky 700km(odhadom, kedze som si vynuloval tachometer pri tukani na kontrolku teploty) minule som pri zasvieteni natankoval 52 litrov a presiel 666km. A to som vletel do dvoch peknych hodinovych traffic jamov. Ale fakt sa snazim jazdit lahkym plynom, na 3jku radim pri 30km/h a na 5ku pri 60tke.
trosku malo otacek na 5, takle ti to spali vic benzinu nez by si jezdil na 4 neznamena to ze ked tam hodis vysi rachlostni stupen tak usetris, motor pri nizkych otackach se snazi to dohnat a klapka se ti priotevre vic a kdyz budes chtit zrychlit na 5 tak ze 60km/h ti to vic spapa nez by si to z tych samych otacek seslap na 4, prece jen to paty kolecko je o neco veci a uz tolik netoci ale benzin ti to papa slusne, radej podrazuj a ve meste klido pido na 4 60km/h ;) ;)
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

No ted jsem se dostal na spotrebu 9.8 litru...coz je pro me dobre,cekal jsem,ze si to v chladnejsich mesicich a po meste veme vic...takze doufam,ze se v lete priblizim k tem 8... ;) K tomu razeni a podrazovani...ja tam kopu 4 okolo 50km/h a po meste nebo proste kde je padesatka jezdim na 4,myslim,ze je to ideal... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Goose: Taky tak řadím....při 50 km/h za 4 a při 70 km/h na 5.(+-)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Ivos:Je to podle idealni rychlost na 4...do mesta super... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“