1. garance a její cena

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

1. garance a její cena

Příspěvek od Vlasta »

Zdravím, kolegyně má tohle autíčko a byla s ním na 1. garanci v kladenském servisu. Garance jí stála přes 5000,-. Je to normální, nebo jí jen vzali na hůl? Platila za geometrii, vyčištění nějaké klapky a nevím co ještě. Že si zaplatí olej, filtry a jejich výměnu, to bych pochopil, ale to ostatní se mi už moc nezdá.
Na kolik Vás vyšla tahle 1. garance a vůbec, měli jste na zakázkovém listě udanou předběžnou cenu? Ona ne.
Dík za info
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Reklama
 

Vojta

Příspěvek od Vojta »

S Matýskem mě I. garančka stála 2.260,-Kč, druhá 2.450,-Kč. Mám pocit, že kolegyni pěkně natáhli.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Souhlasím s kolegou

Příspěvek od Vazoun »

Vojta píše:S Matýskem mě I. garančka stála 2.260,-Kč, druhá 2.450,-Kč. Mám pocit, že kolegyni pěkně natáhli.
----------------------------
Já na druhém konci republiky jsem zaplatil za I. a II. garančku přibližně
jako " Vojta " ta poslední III. garančka o 480.-Kč více. :lol: Vazoun :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Těžko říci, záleží v jakém stavu na garanču auto přijelo. Stačí narazit na obrubník a geometrie nápravy může být někde jinde, než tam kde má být. Pokud nebyl řádně napsán zakazkový list s předběžnou cenou, tak asi nyní již těžko něco reklamovat. Nemá cenu se pouštět do nějakých úvah s touto kauzou, ale i mě připadá cena trošku vysoká.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Koukal jsem dnes na fakturu a je to celý divný. Nevím jak jinde, ale tady bylo napsáno "oprava", čekal bych, že 1. garance. Byl tam spotřebák (oleje motor i převodovka, dolití do chladiče, filtry, čistící přípravek klapky) atd. za cca 2400,-. Pak tam byl scaner, zkušební jízda, sbíhavost a práce 3 hodiny.
Zítra se tam jde zeptat jestli se nespletli, tak jsem zvědav jak pochodí.
Mě to zajímá ani ne tak kvůli garanci, na to už je Cecilka stará :lol:, ale kdyby došlo k nejhoršímu a musel jsem tam. Jsem taky z Kladna a rozdíl v cenách oproti jinde, je jak vidím značný. Asi by se vyplatilo jet jinam.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Z hlediska formálního by tam mělo být napsáno Garanční prohlídka (možná Záruční prohlídka) ale rozhodně tam musí být (i kdyby to byla jen oprava) předběžná cena....takže bacha na to. Ohledně těchto věcí, když byl nějakej broblém, jsem zavolal na ČOI (Česká obchodní inspekce) a tam mi vždy poradili perfektně i s odkazem na patřičný zákon.....takže by možná stálo za to zavolat tam, popsat situaci, nesrovnalosti v dokladu a oni poradí.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Takže opakovaná návštěva v servisu nedopadla dobře. Všechno je prý v nejlepším pořádku, scan tam musí být kvůli výměně oleje bez něj to prý nejde. To ostatní je taky OK, tu zkušební jízdu nonšalatně přešli a pokud jsou prý nějaké pochybnosti, má si vzít soudního znalce. Způsob jednání prý bylo všechno možné, jen ne korektní. Pro mě osobně to znamená jen jedno, vyhnout se tomuhle servisu obloukem i když je mám u nosu.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Tak a nyní tu chybí pouze přesná adresa a název servisu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

V.Brousek píše:Tak a nyní tu chybí pouze přesná adresa a název servisu.
V Kladně je na Daewoo jen jeden. :evil:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Je to divný.....v našem autorizovaném servisu (bývalé Daewoo, teď Hyundai - stejný vlastník i servisáci) nikdy nejeli zkušební jízdu....ani při garančkách, ani když dělali komplet brzdy u Sedana, prostě nikdy.....jsem takovej bacholek, že bych jim zatočil viz. echo na Živnostenský úřad, Hygiena, ČOI atp. :lol: :lol: Když slyším o takovým jednání, otevírá se mi kudla v kapse :evil: :evil: :evil: :evil:
Navíc řada věcí je dost nesmyslná....a soudního znalce bych si klidně přivedl...A ještě bych je dal do televize.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Je to teď na ní. Říkala, že s tím ještě něco udělá, uvidím co vymyslí. Každopádně dám vědět jak to dopadlo. Osobně bych tu čojku do toho zasvětil. Když pro nic jinýho, tak kvůli té předběžné ceně opravy která tam nebyla uvedená. Pak si mohou naúčtovat prakticky cokoliv a musíš to zaplatit a terpve potom s nima přes někoho dohadovat. Kdyby nešlo o peníze, tak úsměvné na tom je to, že podle nich to stačí ústně a po telefonu. :lol:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Mám pocit , že před tímto kladenským servisem už tu někdo varoval , ale teď nemám čas to hledat.....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Vlasta píše: Když pro nic jinýho, tak kvůli té předběžné ceně opravy která tam nebyla uvedená. Pak si mohou naúčtovat prakticky cokoliv a musíš to zaplatit a terpve potom s nima přes někoho dohadovat. Kdyby nešlo o peníze, tak úsměvné na tom je to, že podle nich to stačí ústně a po telefonu. :lol:
Právě....schválně jsem koukal do faktur ze servisu a vždycky tam předběžná cena je napsaná.... ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Tomáš píše:Mám pocit , že před tímto kladenským servisem už tu někdo varoval , ale teď nemám čas to hledat.....
Já to tady taky někde viděl, ale je to už dávno. Bylo to někdy před rokem, možná ještě dřív.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Co si vzpomínam tak u škodofky se mnou vždycky sepsali nějakej přijímací protokol, kde bylo napsáno co maj dělat, kolik to asi bude stát, kolik je benálu v autě, jestli tam je rezerva, hever, rádio.... To u Daewrooletu neexistuje.
Jinak scaner, jestli myslej diagnostiku tak kecaj že je nutnej kvůli výmeně oleje. Tohle neni BMW nebo Mercedes aby to mělo jakýkoliv hlídání oleje (kromě tlaku čerpadla) a neni tam co nulovat nebo kontrolovat. Ale diagnostika se dělá kvůli paměti chyb a všeobecný kontrole ŘJ takže kecaj. A zkušební jízda, pokud vim je běžná součást (rozuměj v ceně) servisní prohlídky.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „SPARK“