výmena siletn bloku na prednich napravach

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

výmena siletn bloku na prednich napravach

Příspěvek od kitt2002 »

Chtel bych je vymenit, jedna se o silentbloky napravy jak leve tak i prave. Da se to nejak jednoduse vymenit v domacich podminkach s heverem ? :)
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

niekde sa o tom pisalo už dosť vela daj si hladanie
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kitt2002 »

tak sem stejne nic , jako pred tim, nic konkretniho nenasel. Vetsinou se bavili o zadni naprave a nebo ohledne stabilizatoru...

No asi se podivam sam, stejne budu menit zadrenej kompresor klimy za, snad, funkcni...
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

silentbloky

Příspěvek od Serpico »

...myslím je to stejný jako na nessii zadní to je sranda a přední je problém s nalisováním do oka ramene ( někde se v servisech kvůli tomu dávaj celý ramena, nikdo to nechce dělat ) ale nakonec pokud máš lis tak to jde, mimoto je dobrý stojanový hever, v garáži může být zážitek vyrážet čep ramene...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Re: výmena siletn bloku na prednich napravach

Příspěvek od Vít, Jiří »

kitt2002 píše:Chtel bych je vymenit, jedna se o silentbloky napravy jak leve tak i prave. Da se to nejak jednoduse vymenit v domacich podminkach s heverem ? :)

ani to neskoušej a zajeď do servisu -- vyjde tě to levnějš než pak schánět takovej lis kterej to nalisuje :lol: :lol:
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

silentbloky

Příspěvek od Serpico »

....no Řezníku ( děláš dobrý klobásy ) právě v servisu se jim do toho nechce ( zeptej se palikxe - petrma ) a tak mění celý rameno, máš ale pravdu chce to určitý zázemí - lis a stojanový hever - no a k tomu nalisovaní to chce " forichtung " ( my jsme nabodovali na rameno trubku s trochu větším průměrem - aby se neservala guma silentbloku - vyplatí se doslova namydlit - no a k tomu lisu - trochu větší s dostaečnou pákou....jinak ti neodporuji chce to taky určitou technickou zručnost a větší kladivo na vyražení čepu, ale nakonec nepodceňujme kolegy...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

také jsem to dělal doma v garáži jen se svěrákem, válečkama a kladivem a velkou pákou... starej jsem vybouchal ven tu gumu, pak jsem starej čep opatrně rozřízl pilkou a vytloukl ven a nový pomocí válečku nalisoval(musíš jemně srazit pilníkem dokola). Práce na hodinu až dvě na jedný straně lážo plážo i s výměnou čepů. Řemeslo braň se!!!!
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No , už jsem to tu psal cca před 2 roky . Dělal jsem to taky jen pomocí kladiva a šlo to dobře , ale to jsem neměnil čep , pokud chcete měnit oba silentbloky i čep vyplatí se koupit celý rameno. ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

Tomáš píše:No , už jsem to tu psal cca před 2 roky . Dělal jsem to taky jen pomocí kladiva a šlo to dobře , ale to jsem neměnil čep , pokud chcete měnit oba silentbloky i čep vyplatí se koupit celý rameno. ;)
jasný tome já taky měnil celý rameno a nubi jede jak tramvay :lol: :lol:
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Vít, Jiří píše:
Tomáš píše:No , už jsem to tu psal cca před 2 roky . Dělal jsem to taky jen pomocí kladiva a šlo to dobře , ale to jsem neměnil čep , pokud chcete měnit oba silentbloky i čep vyplatí se koupit celý rameno. ;)
jasný tome já taky měnil celý rameno a nubi jede jak tramvay :lol: :lol:
... jak tramvaj , takže ti taky plave v kolejích , jo ? ... :lol: :lol: :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
hipi
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 25, 2007 01:30

tiez mi plaval

Příspěvek od hipi »

som kupil nubiru, 3 roky stala nepohnuta, po vymene silent blokov sa to trosku zlepsilo, ale stale to plavalo, bol som z toho uz nestastny, ale teraz som vymenil predne tlmice a uz je to ok...
Daewoo Nubira S 1,6 `97
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“