Vzduchový filter

Moderátor: Blue Lanos

piterko
Příspěvky: 40
Registrován: stř lis 22, 2006 13:04
Bydliště: Bratislava

Vzduchový filter

Příspěvek od piterko »

ahojte matizáci.chcem sa opytat,či mi neviete poradit s výberom vzduchového filtra (športového).chcem tam už dat nejaký kvalitný.Máte s tým niekto nejaké skúsenosti???? a ozaj čo to cca stojí?
s pozdravom piterko
Reklama
 

zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Re: Vzduchový filter

Příspěvek od zabijec »

piterko píše:ahojte matizáci.chcem sa opytat,či mi neviete poradit s výberom vzduchového filtra (športového).chcem tam už dat nejaký kvalitný.Máte s tým niekto nejaké skúsenosti???? a ozaj čo to cca stojí?
s pozdravom piterko
projdi si starší témata, o tomhle už toho bylo napsáno moc a moc
Už bez Matesa
piterko
Příspěvky: 40
Registrován: stř lis 22, 2006 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od piterko »

aha tak prepač.nemal som čas na to prechadzat to ale ked vraviš tak to urobim.dik
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchový filter

Příspěvek od J.Bad »

piterko píše:ahojte matizáci.chcem sa opytat,či mi neviete poradit s výberom vzduchového filtra (športového).chcem tam už dat nejaký kvalitný.Máte s tým niekto nejaké skúsenosti???? a ozaj čo to cca stojí?
s pozdravom piterko
Koupil jsem v létě vzduchový filtr od fy:K&N - je to snad Americký a co je americký to je snad dobrý - vidíš to přece skoro v každým filmu.Ne vážně - musím uznat je to hned jiný poježdění.Vlastně je to přesně velká vložka jako místo toho starého a tak bez dodatečných úprav a za slušný peníze je poježděníčko...Nepamatuju si přesně kolik stál,ale snad do 1500kč.
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Mě také připadá, že když umyji a vyčistím Matíze, že mi jede lepší. Je to prostě poježděníčko. :lol:
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.Bad »

V.Brousek píše:Mě také připadá, že když umyji a vyčistím Matíze, že mi jede lepší. Je to prostě poježděníčko. :lol:
Kdo nezkusil nepochopí co je sportovní filtr...
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PAMA »

J.Bad píše:
V.Brousek píše:Mě také připadá, že když umyji a vyčistím Matíze, že mi jede lepší. Je to prostě poježděníčko. :lol:
Kdo nezkusil nepochopí co je sportovní filtr...
Je tam velky rozdiel v tahu?
A co taky vyfuk to by malo byt tiez trochu poznat nie?
A co spotreba?



zeby som to tam prskol? :roll:
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

No pokial mas zasraty ten povodny papierovy a das tam sportovu vlozku, tak to je rozdiel......hlavne lepsi tah v nizsich otackach citit a u konusu by to malo byt naopak lebo skratis sanie, takze tam by mal byt lespi tah citelny vo vyssich otackach. Ja mam vlozku ale trochu poprerabane to mam :) ....No vela od toho necakajte....zmeni sa hlavne zvuk na hlbsi. Raketu ti to z auta nespravi.

A pokial vyfukom myslis iba koncovy tlmic tak to nic nespravi okrem zvukoveho prejavu. Iba ze by si dal rovnu ruru namiesto toho tlmica...to by ti pridalo tak 2 kone ale rachotu tak 5x viac :lol:
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
piterko
Příspěvky: 40
Registrován: stř lis 22, 2006 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od piterko »

rado ty si daval nový vzduchový???kde si ho kupoval a čo ta višiel.lebo čo som kukal na nete tak všade stoja 5000 a viac.možno to je tým,že som asi nekukal spravne. :)
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

No tak ako písal Rado. Rozdiel by mal byť znateľnejší na vyššom objeme motora. Čím vyšší, tým viac mu to pomôže 8)
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
P3RF3KT
Příspěvky: 115
Registrován: úte led 16, 2007 21:07

Příspěvek od P3RF3KT »

ja sem taky kupoval sporotvní filtr u nás v tuningshopu značku nevim a matýsek ma rozhodne o kousek lepsi tah a pruznost v otáčkách,a když auto tahám do otáček filtr dělá krásnej sportovní zvuk,Spotřeba stejná na tu mi filtr roli nehraje :) Obrázek
Daewoo Matiz- 0,8 stříbrná metla
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

filtr

Příspěvek od Serpico »

...ještě k filtru tzv. omyvatelné KaN, JaR atd, budou lepší i při ceně okolo 1 500 - 1 800 jsou deklarovány na 100tisíc a víc...pokud se jedná o filtry do stávajícího sacího traktu - zlepší přechody - motor prostě lépe dýchá ( subjektivníé dojem ) - filtry tzv. kuželové ap. KaN, JaR aj. vyžadují úpravu odstranění stávajícího traktu ( odstranění ) a to následně vyžaduje vyladění na brzdě ( určení jaký průměr, velikost ap. )...
Osobní zkušenost pouze místo stavající vložky - ano je to lepší ( lepší průchodnost ) a předpokládám lepší čistící účinnost, právě pro impregnaci filtru stále mokrý....oproti suché filtrační vložce - čistící účinnost je dána velikostí - póreznosti filtračního papíru...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

P3RF3KT píše:ja sem taky kupoval sporotvní filtr u nás v tuningshopu značku nevim a matýsek ma rozhodne o kousek lepsi tah a pruznost v otáčkách,a když auto tahám do otáček filtr dělá krásnej sportovní zvuk,Spotřeba stejná na tu mi filtr roli nehraje :) Obrázek
Mas tu rouru k filtru nejakeho maleho prumeru... :lol:
Doporucuji Green a tohle... :lol:
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1421
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
P3RF3KT
Příspěvky: 115
Registrován: úte led 16, 2007 21:07

Příspěvek od P3RF3KT »

no ja mam v planu kupovat vetsi prumer jeste sem se k tomu nedostal...koli kprumer ma ta tvoje?tohle je jenom 10ka no...
Daewoo Matiz- 0,8 stříbrná metla
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

U nejakeho distributora bavlnakov bola uvedena nizsia ucinnost filtracie bavlnakov oproti papieraku. Ja by som sa na bavlnak vytentoval, ak chcete zvuk tak si dajte nasavanie z kabiny to bude potom hukot :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“