Stěrače

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Stěrače

Příspěvek od Franta P. »

Nazdar Kolegové. Tak sem tu po půl roce zpět. a mám už dlouhodobý problém. Vržou mi stěrače. A už mě to začíná pěkně štvát. musí mít hodně vody jinak to je kravál. Když tak nějak normálně prší tak pomalá poloha vrže a na cyklo. polohohu je to moc to zase nevidim. už sem zkoušel několik druhů stírátek a pořád stejné. co stim???
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

A kdepak jsi se toulal těch půl roku. ? Jinak k těm stěračům. Hledej na fóru, někde se to tu již řešilo.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
talat
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 04, 2007 20:09
Bydliště: Martin/Priekopa city

Příspěvek od talat »

ja sem si minule koupil oba dva nové.no ten řidičuv ve snaze ušetřit sem si koupil uplný šmejd.no a ten na pravo ten kratší meli jen značkový ted nevim jaka značka.no ale ten šmejd v pohode a ta značka vrže jak blázen.
nexia gtx 1,5 16V
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

vyhlodane osky stieracov..................vtedy je slaby - nerovnomerny pritlak ramienok stieracov na sklo a preto to vrze.......vymenit osky...da sa to kupit ako celok s klukovym mechanizmom stieracvo....cca 1000 SK
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Ale začal sem žít s jednou slečnou a než sem si stačil zařídit do nového bytu internet tak sme se rozešli :----) tak sem zase doma u maminky a tatínka a je mi Fine. Já nevim zkoušel sem snad všechny možný a nic. a proč když prší hodně tak nevržou.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Z klasickych steracu mohu doporucit po nekolika letych zkusenostech sterace Champion a myslim ze se urcite vyplati jak kvalitou tak zivotnosti,ns steracich se urcite nevyplati setrit,ted se zrovna rovnez chystam vyzkouset ty nove bezlistove tak jsem zvedav...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
talat
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 04, 2007 20:09
Bydliště: Martin/Priekopa city

Příspěvek od talat »

to je on meho srdce champion.to je ta značka co mi vrže
nexia gtx 1,5 16V
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Hanzy píše:Z klasickych steracu mohu doporucit po nekolika letych zkusenostech sterace Champion a myslim ze se urcite vyplati jak kvalitou tak zivotnosti,ns steracich se urcite nevyplati setrit,ted se zrovna rovnez chystam vyzkouset ty nove bezlistove tak jsem zvedav...
Já taky o nich přemýšlel a nemaj nějaké jiné uchycení nebo tak nějak???
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

V predajni autosúčiastok si kúp iba gumičky a vymeň.Ak môžeš vyberať tak mekšie .Ja som kúpil v škodováckej predajni a sú dlhšie ,ale to je OK.Skrátiť sa dajú.Teraz už nič nevŕže.A vyhlodané osky nerobia prítlak gumky ,ale na to je tam pružina v tom ramene .Môžeš skúsiť dať stierače preč od okna a zapnúť či ti nevŕžu osky .Ale zo skúsenosti to budú 99% len gumky ktoré stvrdli a vydávajú pri kĺzaní po skle nepríjemný zvuk.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

to já jsem jednou kupoval na služební auto kvalitní gumičky, tuším na jeden stěrač byla asi za kilo, značku nevím, ale mělo to něco společného ze silikonem. Byla samostatně balená. Škoda že nevím výrobce.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Takové ty bezlištové má Ondras na autě, tuším.

Jinak mě ty stěrače taky stírají hodně bídně :( A když stírají a já dám třeba blinkr, tak se na okamžik jakoby zastaví a pak zase pokračují ve stírání. Netušíte, kde může být problém?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Moj známy keď robil elektriku na aute ,ked zapol smerovku dolava spustili sa stierače :lol:
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

dedo.miki píše:A vyhlodané osky nerobia prítlak gumky ,ale na to je tam pružina v tom ramene .Môžeš skúsiť dať stierače preč od okna a zapnúť či ti nevŕžu osky .
si si isty?? ak mas vyhlodane puzdro osiek tak ta pruzina nepritlaci dostatocne a ta vola sposobuje to ze stieraz odskakuje od okna a preto to vzga.....toto je aj moj problem a verim ze to moze sposobovat problem vo vela nexiach....nakolko tie puzdra su plastove a osky su z kovu....
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

stěrače

Příspěvek od Serpico »

....to Franta P, nedávno mi zaujali v Bauhasu celogumové co se normálně prodávají á ks BOSH za 700 Kč a tady byly za necelý 200 Kč - ks, jo jedná se o nový typ součástí je plast - ale nemají kovové vzpěry - rozumíme si....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

PeterMI_SK píše:
dedo.miki píše:A vyhlodané osky nerobia prítlak gumky ,ale na to je tam pružina v tom ramene .Môžeš skúsiť dať stierače preč od okna a zapnúť či ti nevŕžu osky .
si si isty?? ak mas vyhlodane puzdro osiek tak ta pruzina nepritlaci dostatocne a ta vola sposobuje to ze stieraz odskakuje od okna a preto to vzga.....toto je aj moj problem a verim ze to moze sposobovat problem vo vela nexiach....nakolko tie puzdra su plastove a osky su z kovu....
Ale to môže nastať iba pri velmi velkej vôli osky v púzdrení.A to už zbadáš volným okom že osky sa kývu a stierače podskakujú po skle.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“