volnoběh

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
terri-m
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:39
Bydliště: Ceské Budějovice

volnoběh

Příspěvek od terri-m »

Ahoj všem, stal jsem se majitelem Tika a vcelku to vypadá že autí je super. Jen mne zlobí volnoběžné otáčky, motor nedrží stejný chod, když je studený tak občas chcípne.Sitič po nastartování funguje, za chvilku vypne a pak to začne zlobyt. Poradíte? Díky Michal.
Reklama
 

Edmond
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 20, 2006 17:15

problémy s volnoběhem

Příspěvek od Edmond »

Pozor na ventil PCV-paliva (obj.č. 17100a-78b00--00 v Autodílech Krč za 150 Kč)
Je umístěn vpravo u karburátoru,vedou do něj dvě gumové hadičky 1.) jde od vzduchového filtru 2.) z hlavy motoru. Z něj jde už jediná gumová hadička do karburátoru.
Jeho nefunkčnost (stále zůstal otevřený) způsobilo,že prakticky nešel volnoběžný okruh a motor šel velmi nepravidelně až zhasínal. Tato závada se stupňovala velmi pomalu (cca 3 roky) Ani jeden autoservis mi nepomohl,jen
plno řečí,výmluv a pak inkasovali peníze,ale nepomohli .Závadu jde nejrychleji odstranit tak ,že do nefunkčního ventilku zašroubujeme volnoběžnou trysku ze škodovky 120.
Kdysi jsem měl problém s přepínačem světel. Opravu jsem popsal na stránkách www.volný.cz/daewoo_tico
Ahoj Eda Smile
Edmond
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 20, 2006 17:15

Ještě k volnoběhu

Příspěvek od Edmond »

Kamarád měl také podobné problémy s volnoběhem,jezdil po servisech a pak si úplnou náhodou vše opravil sám a to prý tak, že prudce promačkal gumové hadičky(mimochodem můžou být ztrouchnivělé) okolo ventilů v levé zadní části motoru.
Jako kdyby tím rázem odlepil nějakou zaseklou membránu v těch v elektroventilech?!
Odpovědět

Zpět na „TICO“