Porovnanie oleja

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Porovnanie oleja

Příspěvek od kasma »

Cafte, aky mate nazor na olej Shell Helix 15W40 v porovnani s olejom Castrol GTX 15w40?
Vdaka
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já osobně si myslím, že to bude olej podobný, ale do DOHC by měla přijít alesoň polosyntetika tj. 10W40, nebo plná 5W40
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

espero

Příspěvek od Serpico »

....jo Richard ventilové zdvihátka ( a kór dablu ) si zasloužejí polosyntetiku nebo plnou, pak se řeší problémy....ale to je každýho věc...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Súhlas do DOHC plná alebo polo syntetika nič iné by som neriskoval lebo zdvihádka sú drahšie ako minerál olej ;)
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

já dávám svému bouráku zásadně to nejlepší , což je plná syntetika. Nemá žádný význam na oleji šetřit, spíše si přivodíš problém. Jinak dnes bych se vyhnul nějakým 15W olejům Moderní stroje, chtějí výborný olej, čím lepší, tím lépe.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Kasma nedam ruku do ohňa ale mam pocit že je to podobne ako s benzínom že jedna firma to vyrába a predava ostatným a tý to balia takže u mňa by rozhodla cena ale suhlasím že radšej 5W40
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no neni to uplne jedno a neni vzdy pravda ze to vyrabi jedna firma.ale ja bych volil ten castrol.mam s nim ty nejlepsi zkusenosti.ale ta 15 w 40 opravdu do dnesnich motoru nic moc.a nebo menit tak po 7 tis cimz padem se to nevyplati
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Ja viem :oops: , ze by tam 5w alebo 10w bolo lepsie. Viem to odkedy mam toto auto. Teraz som akurat menil olej a rozhodol som sa tam naliat tento Helix namiesto castrolu /vraj je lepsi/.
V podstate ste mi len odporucili lepsi olej, ale o tych dvoch ste sa nezmienili...

Espero ma nabehane uz 115 tis km a zatial mi nevedel nikto zarucit co sa stane ak tam dam polo alebo syntetiku... :?: aj ked som to chcel urobit uz davno. Bohuzial prvy majitel tam lial 15w40. :cry:
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

....to palikx jezdíš na Castrol Magnatic ?, já se blbě ptám, ale po koupi jsem zvolil Castrol Magnatic 10W-40 ( nechtěl jsem plnou syntetiku, navíc tam byla nálepka B 2000 10W - 40 ) - podlehl jsem reklamě - menší optřebení po startech UM systém - ulpívání tařka magnetické oleje na stěnách válců....no a teď mi opravdu zajímají tvoje zkušenosti ( nemám příležitost vidět rozdělané motory jako ty, je to tvůj chleba )...český olej už mi nesmí domů ( ještě zkušenost s Mogulem - ve vaně byla centimetrová vrstva humusu, a to jsem dělal pravidělně výměny - vyšší proběh km 45 až 50tisíc ročně )...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanleyk »

Mno ked oleje tak sa pridaam...
Paani, mne sa olej asi straca... Auto mam asi mesiac a pol, najazdilo cca 3500Km a dolial som uz 3litre oleja.... stale ked uz ho zacujem klepat, skontrolujem hladinu a niet ho tam... dolejem liter a vsetko je ok... kontrolka vsak nesvietila este nikdy, normalne pri zapnuti kluca zasvieti a potom zhasne...
Pod autom mlaky niesu, voda je cista, z vyfuku biela para... uz neviem co s tym moze byt :-(((
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

3 litry za 3500 km??? :shock: Tak to je opravdu HODNĚ...pokud je motor zvrchu čistý, tak to musí téct někudy okolo vany nebo tak něco...a jestli ani to ne, tak možná odešly pístní kroužky nebo co...každopádně to není normální...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

uffffff jeste 0.4 a mas na dalsi vymenu. co mas za auto?, no urcite se to nekde straci pokud to netece do vody a netece nikde motor tak potom ti to slusne zere olej, posledni tvoje zachrana, aspon na nejakou dobu, je nalejt tam utesnovaci sajrajt pro mensi spotrebu oleje, kdyz ani todle nepomuze tak se tes na docela mastnou opravu, vecinou to tece kolem rozdelovace, koukni poradne ja sem si taky myslel ze mi to nikde netece a teklo
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Souhlasim se všim shora řečenym. Bral bych olej podle ceny, páč co se týče těch značek je to nastejno. Asi bych ale bral radši ten Shell, páč s timhle Castrollem jsem kdysi (asi) přidřel motro v BXu 1.9D.
Ináč pokud má motor nalítáno víc km, už nemusí bejt 5W nebo 10W (nerad píšu polo nebo plná syntetika páč je to nesmyslný komerční označení a i takovej 15W40 může bejt vyrobenej plně syntetickou cestou). Prostě jakmile začne motor žrát olej, je lepší dát "horší" kterej je hustší a spotřeba se sníží (nevim kudy to protejká do spalovacího prostoru ale pak už tam prostě neproteče).
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..Krtku SUHLAS..

no zase su hore napisane keci..
takze ja sa f motoroch uz nejaky ten tyzden hrabem..

pokial mate motor 16V a nalietanych "len" nejakych 150tis.
..tak tam kludne mozete naliat 10w40, prip. 5w40..
..
ak je motor starsi "vylagrovany" taq olej zerie pokial je studeny..
preto sa tam dava olej ktory je za studena hustejsi..
(teda to prve cislo udava hustotu oleja pri "izbovej teplote"..a to druhe "pri pracovnej")
..lajicky povedane...

taqze Kasma nechapem.. preco uvazujesh o15w40..
(nozno ho mash za super cenu)..

jo Krtku to co piseh o tom skoropridretom Citrone BX 1.9D,..
tak do dieslu musi ist iny olej, jak do benzinu, ..a obzvlast tieto citrony boli haklive..
..preto nekere hrkocu, ze ich pocut cez pol dzedziny.. a nekere idu "pianko"..:mrgreen:
..myslim ze znacka castrol stym nebude mat moc spolocne..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanleyk »

mam espero 1,5 16v ... lejem tam nejaku polosyntetiku v sivej flaske kupovanu na Slovnafte cca 250SK\L ... motor je vraj po GO... nemam ho dlho :-( , na celom vidno cervenu pastu na vsetkych spojoch.. je uplne cisty... ani zospodu nic nevidno.. aj z vyfuku ide biela para, to ma matie.. kebyze je modry dym tak viem ze ho spaluje.. ale ani to... uz to nechapem ...
Inak je spolahlivy, vzdy ide na prvy sup, vykon je dobry.. uplne tichucky (pokial ma dost oleja, potom zacne jemmnucko klepotat)... voda je bez oleja, nestraca sa... uz neviem kam by to mohlo ist :-((

zabudol som je to 10W40
Naposledy upravil(a) Stanleyk dne pon úno 05, 2007 20:58, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“