Opel Astra Caravan 1.6i z roku 1992?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Opel Astra Caravan 1.6i z roku 1992?

Příspěvek od Slam »

Zdravim, mel bych rychly dotaz - o vikendu si bracha vyhlednul "nahradu" za sveho stavajiciho nepojizdneho FIATA CROMU 2.0 Turbo ie - podminky byly, pojizdne, motor do 1.8L, tazne zarizeni by potesilo, prostorne (aby se tam vesla pohodlne rodina se 2 malymi detmi vcetne kocarku) a samozrejme co nejlevnejsi...

Vyrobeno: 1992
Tachometr: cca 200 000 km
Objem: 1598 ccm
Druh paliva: benzín
Stav: uspokojivý
STK: 07/2008
Karoserie: kombi
Výkon: 55 kW (75 PS)
Barva: tmavě modrá
Počet míst: 5
Cena: 35 000 Kč
Výbava: originál autorádio
centrální zamykání
pevná střecha
posilovač řízení
výškově nastavitelná sedadla
tažné zařízení
sportovní sedadla
dělená zadní sedadla
manuální převodovka
zadní stěrač
střešní nosič
tónovaná skla

Byl ho i projet, a jizdni dojmy bez vyhrad (zarazil nas kupodivu velmi tichy a klidny motor, ktery naskocil hned na jedno protoceni, ac auto urcite dlouho stalo). Ma komplet novy vejfuk, nove gumy, nikde patrne mapy rzi apod. Ma otazka zni, jestli nekdo nekdo nema nahodou nejake zkusenosti nebo varovani a existuje-li realny predpoklad, ze to auto bude jeste par let slouzit bez vetsich potizi?

Obrázek

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

opel

Příspěvek od Serpico »

...mnóóó vypadá dobře, za 35 papouchů proč nééé...s tím se jezdí třeba pár let a při prvním větším průseru to jde z domu....a pak vychází docela levný provoz....nic víc nelze komentovat, je to o přístupu...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ja si tiež myslím že za tu cenu je to až moc dobré autíčko :lol: Jinak ja som OPLIsta a verím týmto vozom až moc dobre ;)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Jsem rad, ze na to mame stejny pohled, takze mu jeho volbu schvalim... :)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Vieš to je tak že u vás v CZ sa dajú kúpiť za lacno celkom dobré auta ale naopak tu u nás je to hrôza lebo za tú cenu tu kúpi človek len hrdzavé Fávo alebo a drž sa 120 LS to je asi tak vše za 35 000 :evil: Ja som nešťastie obišel dobre a to isté prajem aj tvojmu bratčekovi nech mu astrička dobre slúži :D
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Vzhledově vypada dobře. Motor 1.6 8V je osvědčenej už z Kadetta a tam chodil velmi dobře. Jediné co je velký problém Opelů jsou zadní lemy a prahy,myslím korozi. Ale na druhou stranu,lem stojí 450 kč a práh asi 400,takže neveliká investice. Já osobně bych kí bral,myslím že ještě nějaký pátek vydrží. Určitě lepší jak Felicia kombi. Minimálně o 100%.
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Tak uz je koupena a dopoledne jsme ji trochu projizdeli. Obecne panuje spokojenost a optimismus, dokonce snad vse kolem elektriky funguje jak ma (vyjma jedne zarovky zadni SPZ a pridavneho brzdoveho svetla u stropu). Potesil zcela tichy chod a zivost motoru, velmi lehka a plynula spojka i razeni a bezproblemove (tj. okamzite) startovani, i kdyz patrne diky vyssim otackam volnobehu. Akorat zarazilo, ze bazarnik, kdyz nam pral stastnou cestu, tak varoval, aby se pri startovani nemackal plyn, coz nevime, co presne znamena (ja teda v Leganze taky plyn nemackam, ale co kdyz se nekdo nekdy zapomene)...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Blahoželám k dúfam že dobrej kúpe a držím palce nech auto dobre slúži a robí česť svojmu menu OPEL :D :D :D Môj chudák mal 31 rokov a do poslednej chvíle bol vysoce spolahlivý :lol:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Slam píše:Tak uz je koupena a dopoledne jsme ji trochu projizdeli. Obecne panuje spokojenost a optimismus, dokonce snad vse kolem elektriky funguje jak ma (vyjma jedne zarovky zadni SPZ a pridavneho brzdoveho svetla u stropu). Potesil zcela tichy chod a zivost motoru, velmi lehka a plynula spojka i razeni a bezproblemove (tj. okamzite) startovani, i kdyz patrne diky vyssim otackam volnobehu. Akorat zarazilo, ze bazarnik, kdyz nam pral stastnou cestu, tak varoval, aby se pri startovani nemackal plyn, coz nevime, co presne znamena (ja teda v Leganze taky plyn nemackam, ale co kdyz se nekdo nekdy zapomene)...
Třeba právě kvůli otáčkám.....vyletí samosebou nahoru a třeba se to zasekává......měli jste to zkusit a viděli byste.A to 3. brzdový světlo nefunkční by mi docela vadilo,ale jak pozoruju poslední dobou,jsem čím dál tím víc puntíčkář a perfekcionalista,takže ať dobře slouží:-)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Ivoš píše:A to 3. brzdový světlo nefunkční by mi docela vadilo
Ono je tam zjevne pridelavane navic (podomacku), takze kdo vi, jestli nekdy vubec svitilo. Navic vzadu je tazne s masivni kouli, takze ve vetsine pripadu budou stacit normalni brzdova svetla a zbytek hold musi pochytat ta koule... ;)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

opel

Příspěvek od Serpico »

....no Slam ty lidi s koulema mi se..., většinou jsou už odnímatelný a já bych to postihoval nemáš zapřaženej přívěs, vyšpul peníz...kolik už poničenej RZ při parkování, pak jdeš mezi autama a bum, při nárazu poničenej plast atd.,....jinak ať vám slouží...většina aut s ŘJ se startuje bez plynu ŘJ si přidá sama ( 1 500 - 1 600 ) ale může to signalizovat problém....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Serpico, já mám takovej pocit,e je to dokonce ve vyhlášce,že pokud je koule odnímatelná, tak tam být nesmí,jinak pokutička a bodíčky....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Myslím, že koule se musí sundavat, jen když je lehce odnímatelná (bajonet atd.) ,ale pokud je na šrouby, tak se může nechat na stálo. No a pak se používá jako couvací senzor :lol: :cry:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

koule

Příspěvek od Serpico »

...no Richard a právě o ten "couvací senzor" jde a když má ještě ten nějaký dřevěnou nohu....ve vyhláčce to je já vím....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: opel

Příspěvek od Slam »

Serpico píše:....no Slam ty lidi s koulema mi se..., většinou jsou už odnímatelný a já bych to postihoval nemáš zapřaženej přívěs, vyšpul peníz...kolik už poničenej RZ při parkování, pak jdeš mezi autama a bum, při nárazu poničenej plast atd.,....jinak ať vám slouží...většina aut s ŘJ se startuje bez plynu ŘJ si přidá sama ( 1 500 - 1 600 ) ale může to signalizovat problém....

mějte se fajn
Me taky s... koulari, ale bracha nema jednak tu zminovanou drevenou nohu a druhak lehce odnimatelne to asi na aute z r. 1992 nebude... Tzn. ja bych se za brachou parkovat nebal. ;) Co se toho plynu pri startovani tyce, tak si bracha precetl prirucku a tam je to primo napsane (startovat bez plynu), takze to neni vada, ale vlastnost! 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „POKEC“