Poistne skrutky na kolesa

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Jupi
Příspěvky: 77
Registrován: úte srp 16, 2005 17:38
Bydliště: okr. SC
Kontaktovat uživatele:

Poistne skrutky na kolesa

Příspěvek od Jupi »

Zdravim,
Hladal som tento problem vo forach, ale nenasiel som nic.
Davam na auto, kde boli povodne originalne liatinove kolesa, zimne gumy na novych plechovych diskoch. Mam problem, ze na originalnych kolesach boli skrutky s konickym sedlom a s "integrovanou" podlozkou. Neviem, ako to inac napisat. Ale prikladam foto. V aute je original plechova rezerva a k nej su prilozene aj skrutky bez tychto podloziek. V navode je napisane, ze sa maju pouzivat iba s rezervou.
Neviem, ci mozem pouzit tieto skrutky na plechove disky, ci budu disky dobre drzat, resp. ci sa tie skrutky neposkodia (samozrejme, ze ich chcem pouzit opat na liatove kolesa).
Preco je tam vstavana ta podlozka? Vzdy sa na liatove disky pouzivaju specialne skrutky?

Obrázek
Kedysi Nexia GTX 16V, Remus, chip, LPG, spotreba 9,0l/100km, 270 000 km, novy Renault Megane GT II (GT znie lepsie ako GrandTour = kombi :) )
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

na liatinove disky sa pouzivaju skrutky s kuzelovym sedlom, take ako si odfotil, na plexace su skrutky s gulovym sedlom... ak das tieto skrutky na plexace tak riskujes, ze na nich poskodis prave ten kuzel... na liatinoych diskoch musi byt vacsia dosadacia plocha ako na plexacoch... to s tou podlozkou si len tipnem - myslim si, ze je to kvoli povolovaniu - al-disky by sa mali totiz po 50-100km po namontovani dotiahnut... moznoze s tymito skrutkami by sa nemuseli... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

šroub na plecháče stojí kolem 20 -30 korun a mají je v každém pneuservisu.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

aaano..
..ale napr. nexie maju konicke sedla na skrutkaach..aj na plechovych diskoch
....narozdiel od hociakeho ineho vozu..

taqze ja maam jedny skrutky aj na hlinik, aj na plech..
...
ale ked som kupoval disky na tatkovu nexiu..
taq disky z vrakaca boli na polgulate sedlo...
..
(no xe sa mi kupovat sruby.. :? )
..
takze frezka do ruky, a na diskoch som sedla prefrezoval na konus..
...a bolo "po paraade"..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

JRD McLAREN píše:takze frezka do ruky, a na diskoch som sedla prefrezoval na konus..
...a bolo "po paraade"..
... nebo tak ... ;)
Jupi
Příspěvky: 77
Registrován: úte srp 16, 2005 17:38
Bydliště: okr. SC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi »

Takze uz mam skrutky na plechace. V servise som sa pytal a oni mi samozrejme povedali, ze si musim kupit nove. No ale nebol som si isty, ci nechcu len zaryzovat na zakaznikovi, chcel som sa iba uistit. Predsa len v jednom autorizovanom servise bol plechovy disk lacnejsi o 400Sk ako v druhom (vzdialenost medzi nimi asi 5km). A to je podla mna dost vzhladom k tomu, ze je to presne ten isty diel od toho isteho vyrobcu.
A samozrejme som si pori tom kupil aj poistne skrutky. Asi by som bol moc smutny, keby som po praci prisiel a lezalo by iba na kotucoch. :x

Vdaka za pomoc.
Kedysi Nexia GTX 16V, Remus, chip, LPG, spotreba 9,0l/100km, 270 000 km, novy Renault Megane GT II (GT znie lepsie ako GrandTour = kombi :) )
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“