Vačka 1,5 55kW - poraďte nebo nabídněte ke koupi vačku

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Dan

Vačka 1,5 55kW - poraďte nebo nabídněte ke koupi vačku

Příspěvek od Dan »

Ahoj Nexiaci, rodiče maj Nexii a zdalo se mi, ze motor nejede uplne dobre na vsechny valce. Vcera jsem to servisoval: Olej, filtry, svicky, kabely a nic moc, zjistil jsem, ze vacka je na 1-2. valci uplne vymleta a ze se nemaze, nakej kanalek nekde nejspis ucpanej. Nemeli byste nekdo nahodou tuhle vacku na prodej, nebo netusite z ceho vseho by tam pasovala? Jestli je to jako nakej Kadett, bylo by asi po problemu, toho se vali vsude mraky...
Díky za kazdou vecnou pripominku.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

Nexia 1,5 8V je mirne upravenej a prevrtanej kadet 1,4. Vačka by měla pasovat...
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
Dan

Příspěvek od Dan »

No, to jsem chtel slyset, jeste bych potreboval, aby mi nekdo napsal, ze tu vacku pro me ma a bylo by to idealni. Taky doufam, ze tema mirnejma upravama nebyla prave jina vacka... :D
Nestalo se vam nekomu, ze se vam takhle vacka zacla pridirat? Asi tam bude nekde ucpavat olejovej kanalek...
Doufam, ze to v zaveru nebude na vymenu hlavy, jsem zvedavej, az se ta vacka vynda, jak budou vymlety domecky.
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

hmm preji ti hodne stesti....
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

S hlavou se nic nestane ani s tím domečkem ve kterým je strčená je to naprosto normální když lidi jezděj většinou na minerální olej nebo když je ho málo nebo když se dlouhodobě nemění olej (myslím čas né kilometry) tím kadetem bych si nebyl tak jistej u nás v servisu s tím máme dost problém ty vačky tam pasujou naprosto bez problémů ale potom motor nejde třeba na volnoběh dobře vypadá to jako kdyby šel na tři a tak no hodně štěstí
Dan

Příspěvek od Dan »

Kdybyste nahodou vedeli o vacce, original ty co tam patri, dejte mi prosim vedet. Ja se sem prilis casto nedostanu, abych si precetl pripadnou odpoved, piste eventuelne na zadek524@seznam.cz.
Vacku ihned kdyztak beru. Ono to auto normalne jezdi, takze zadnej spech to nema. Je to auto rodicu - takovy jejich zalozni vozidlo.
Dan

Příspěvek od Dan »

Jeste jeden dotaz pro odborniky. Jsou tyhle motory potkávací?
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

No nevim jak to potkavaci myslis, ale pokusim se ti odpovedet...

Na 8 ventilu se ti temer nema co potkat, 16 ventily jsou na tom hur...tam se kdyz treba praskne rozvodak potka vsechno se vsim...
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
Dan

Příspěvek od Dan »

Koukam, ze bych se mel tady mozna zaregistrovat a nahodit fotku toho draka, kteryho mam ted na krku... Abyste videli :D
Myslel jsem jestli je potkavaci pri prekoceni nebo prasknuti rozvodaku. Nechci odpoved, ze se nema skoro co potkat. Jde mi o to, jak je tenhle motor zkonstruovanej? Obecne diesely jsou potkávací vsechny a jsem z toho vyskolenej, protoze ja mam svoje auta jenom a jenom diesely. No at nekecam, manzelce jsem koupil benzina v plynu... A benziny jsou nektery potkavaci a nektery ne a zajima me tenhle konkretni pripad, uvazuju totiz, ze by se vacka klidne mohla zadrit a krupnout a predem bych chtel vedet, co me ceka.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Nexie 8 V má takovou jednu zajímavost záleží při jakejch otáčkách se ti to stane když si to zkusíš na místě s odpojeným rozvodákem nic se nepotká :) ale pár potkanejch kterejm se to stalo za jízdy třeba při podřazení už sem dělal většinou to odnese lehce jen pár ventilů zato 16 V jsou na hadry rozmlácený prakticky vždy bez vyjímky :cry:
Dan

Příspěvek od Dan »

Tak jsem vcera jel kolem Hyundai vrakace, jak jsem obvolaval inzeraty, nejaci machri mi radili, ze je motor stejnej jako u H. Ponny, kdyz to vraker videl, rikal, ze je to nesmysl a hnedle mi ukazal Ponika a je to fakt uplne jiny. Nakej ten radce teda machroval az moc...
Uživatelský avatar
Tomas T.
Příspěvky: 53
Registrován: čtv lis 06, 2003 11:23
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas T. »

To PETRM & DAN nieje to u 8V nahodou tak ze maju spravene vybranie do piestu tak aby pri prasknuti rozvodaku ventil vbehol do piestu(toho vybrania cize tej dierky) a nic sa mu nestalo? Na lade som to tak mal a preto ked praskol remen tak sa nic nedialo. A este som videl aj take ze ventily boli zapustene v hlave tak, aby aj ked su otvorene neprecnievali do valca. Cize tym sa zabranilo stretu piest/ventil. Petrm ty by si mohol vediet ako to je riesene v NEXII 8V ci varianta A alebo B alebo...
Tomy
Daewoo Nexia GLX 2000 - 2006
Mazda 6 2006 - 2009
Chevrolet Corvette 2009 - ?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“