Racionálna úvaha o Mikulášovi

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mufty
Příspěvky: 127
Registrován: pát črc 14, 2006 15:43
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Racionálna úvaha o Mikulášovi

Příspěvek od Mufty »

Keďže je Mikuláš za dverami, poďme sa zamyslieť nad zmysluplnosťou tejto tradície.
Ani jeden známy druh sobov nevie lietať, ale existuje ešte asi 300-tisíc druhov živých organizmov, ktoré doposiaľ neboli zatriedené. Drvivá väčšina týchto živočíchov sú článkonožce alebo baktérie, ale napriek tomu nemôžeme vylúčiť, že Mikuláš sa prepravuje na lietajúcich soboch.
-Na svete žijú asi 2 miliardy detí vo veku menej ako 18 rokov. Ale nakoľko sa Mikuláš nezaujíma o hinduistické, židovské, buddhistické alebo mohamedánske deti, jeho pracovná záťaž klesne na asi 15 % (300 miliónov detí). Uvažujúc s 3,5 deťmi na jednu rodinu, znamená to 85,7 miliónov domácností. Musíme predpokladať, že v každej rodine sa nájde aspoň jedno slušné dieťa. Mikuláš má k dispozícii vďaka časovým zónam a rotácii Zeme 31 hodín (namiesto 24) na rozvoz darčekov (ak predpokladáme, že začne na východe a postupuje na západ, čo je logické). Z toho vyplýva, že za jednu sekundu navštívi 767,9 domácností. To znamená, že má 0,0013 sekúnd na to, aby zaparkoval, skočil cez komín do domu, naplnil ponožky, ostatné darčeky uložil pod stromček, vyliezol naspäť cez komín a naštartoval.
-Ak predpokladáme, že tých 85,7 milióna domácností je po Zemi rozdelených rovnomerne (čo samozrejme nie je pravda), vychádza vzdialenosť 1,2 kilometra medzi dvomi domami. Tým pádom celá trasa meria dokopy 102 miliónov kilometrov, nerátajúc s odbočkami, ktoré z pochopiteľných dôvodov Mikuláš musí absolvovať.
-To znamená, že Mikulášove sane dosahujú rýchlost 1000 km/s, čo je asi 3000 - krát viac, ako rýchlosť zvuku (priemerný sob prejde za hodinu asi 25 kilometrov, ak ma naponáhlo).
-Hmotnosť nákladu je jeden ďalší dôležitý aspekt. Ak berieme do úvahy, že každe dieťa dostane 1 kilogramový darček (čo je samozrejme trapne málo), sane Mikuláša by museli vážiť 300-tisíc ton. Samozrejme, nerátal som samotného Mikuláša (ktorý, ak je pravda, že v každej domácnosti si dá len dve salonky, počas cesty priberie presne 2 milióny 943-tisíc kilogramov, ale od tejto maličkosti teraz upustím). Jeden priemerný sob je schopný utiahnuť 150 kilogramov nákladu. Ak predpokladáme, že lietajúci sob (viď prvý bod) je schopný utiahnuť desaťnásobok tejto hmotnosti, aj tak nám vychádza minimálne 200-tisíc sobov, ktoré by boli schopné utiahnuť sane (bez Mikuláša). Toto kvantum sobov zvýši hmotnosť celého kompletu na 353 435 ton. Len pre porovnanie pripomeniem, že materská loď Enterprise je štyrikrát ľahšia.
-Ak sa tieto sane o hmotnosti 353 435 ton pohybujú rýchlosťou 1000 km/s, vzniká obrovský odpor vzduchu. Tento odpor vzduchu prehrieva soby. Prvé dva soby sobieho stáda pohlcujú asi 143 000 000 000 000 (143 triliónov) Joulov energie. Zhoria za zanedbateľný čas (pri tomto procese vznikne výbuch o hlasitosti 234 000 000 000 decibelov), a postupne zapália ostatné soby. Celé sane zhoria za 4,26 tisícin sekundy. Na Mikuláša medzitým pôsobí centrifugálna sila o veľkosti 297 500 N, a pri Mikulášovej hmotnosti 120 kg (čo je sakramentsky málo) tlačí 8 207 123 kilogramová sila Mikuláša do operadla saní.
Ja i napriek tomu verím, že Mikuláš existuje.
Lega 2.0i LPG full
Reklama
 

Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Já taky, ale ne v této podobě.....Mikuláš chodí s čertema andělem a pak je Ježíšek:-) :oops: Už jste si napsali o dárečky? Já jo, ale asi to neklapne...Napsal jsem si o našeho Kombika,aby byl konečně můj i papírově....
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Mufty
Příspěvky: 127
Registrován: pát črc 14, 2006 15:43
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufty »

tak ja uz napriklad viem ze dostanem na vianoce flasku kvalitnej slivovice :P len aby sa jezisko potom nedivil ze ta flasa uz bude prazdna :PP:
Lega 2.0i LPG full
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Keď opomenieme fakt o tom zhorení, a bereme do úvahy
len tú jeho potrebnú rýchlosť, tak už je jasné,
prečo ho ešte nikto nevidel.
A ešte jedna otázka. Nie som mohamedán, černoch ani indián,
a Mikuláš náš dom zatiaľ vždy obišiel, vždy ho musím suplovať.
Ale deťom je to jedno.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Teda takto som neuvažoval :lol: čo keby sme zobrali naše autíčka a miesto stretka mu helfneme s rozvozem :lol: :lol: :lol: Tákže Daewáci hor sa do roboty lebo naše káry nemajú ani takú rýchosť ani takú nosnosť a to vetšina z ná neváži ani polovicu ako Mikuláš :twisted: :twisted: :twisted: No a ktomu čertovi a anjelovi tí predse lietajú sami :twisted:
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Mufty ja som niekde čital ako vznikla ta vec že soby a asane letia, tak v tej škandinavii napada sneh skoro a určitý druh jedovatých húb prezimuje pod snehom a tie soby ich žeru. Oni sa neotravia ale ich mäso je infikovane tou drogou a ked to tý eskimáci požeru tak su trochu zdrogovaný od tých húb a halucinujú a preto videli soby ale aj ine veci a udalosti "mierne" skreslene tak asi ako ked v Bolivii a Brazilii prežuvaju listy Koky. No neviem či je to tak spravne ale niečo v tom duchu sa mi marý. Z toho vychadzajuc ak nam nedojde darček čo sme si želali netrapme sa dajme si niečo na povzbudenie hned je svet krajší. amozrejme aj druhý, tretí den aby nebolela hlava a pomali sa aj príroda prebudí a rozkvitne a .....
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Keď je stále pekné počasie, všetci sú na teba milí
a usmievajú sa, keď sa ti všetko páči a si šťastný,
je najvyšší čas.................
..........................................

skončiť s drogami.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

Mufty - jasné, že Mikuláš existuje, o tom žádná.... :P


... ale proč si ten umelec furt myslí, že ma ozábú nohy :?: ,
... to teda nevím... :?: :?: :?:




fusakle, fusakle a fusakle :roll:
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Odpovědět

Zpět na „POKEC“