problem s LPG?

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

problem s LPG?

Příspěvek od orgi »

skusim popisat problem, ktory nastal a som naozaj zvedavy na vase postrehy:
- vychadzal som z domu, cca po 1km (nezahriaty motor, LPG ale uz islo asi 500m) sa v zakrute asi pri 45kmh LPG rozhodlo, ze prdne. klesli otacky, akoby do motora prisili bublinky, trocha zabublalo a zhasol motor. snazil som sa nastartovat (na benzin), a na prvy pokus nechcelo natocit (podobne ako pri vybitej baterke, iba tocilo tocilo a nechytilo). nechal som ho 3-4min odstat, v pohode nastartoval na benzin a nasledne prepol na plyn.

- na druhy den startujem a v pravej prednej casti akoby nieco doslova prdlo. akoby sa nahromadil vzduch v nejakej trubke a prerazil nejaku membranu, proste to vcelku slusne buchlo a bolo citit aj, ze auticko mierne nadskocilo (neviem ako to mam blizsie popisat, tak sa snazim lopatisticky). po takomto buchote ale motor naskocil, len sa triasol ako sialeny a akoby mu v motore namiesto benzinu chodil benzin premiesany s velkymi bublinkami, doslova to bublalo. zhasol som motor, znova nastartoval a uz vsetko v poho.

otazka, co to moze byt.. to prdnutie pri startovani na benzin (vcelku slusna supa zo spodnej casti pod spolujazdcom) - spravilo to uz niekolkokrat. napada ma - zavada LPG, palivove cerpadlo (uf, snad ne) a ci to nebude nieco ako spetny zaslah.

dik vopred za rady pani.
PS: kontrolu LPG mam naplanovanu, len do servisu sa mi nechce.
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Strili to, do sani i do vyfuku. Muzou to byt zapalovaci kabely, svicky. Ale zeptam se, jak dlouho uz jezdiz na plyn od posledni vymeny membran ve splynovaci? Moje zkusenost je, ze po cca 60000km nebo 2 letech se musi menit. A kdyz jsou spatne, dela to presne to, co pises.
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

PavelZ píše:Strili to, do sani i do vyfuku. Muzou to byt zapalovaci kabely, svicky. Ale zeptam se, jak dlouho uz jezdiz na plyn od posledni vymeny membran ve splynovaci? Moje zkusenost je, ze po cca 60000km nebo 2 letech se musi menit. A kdyz jsou spatne, dela to presne to, co pises.
membrany v splynovaci este neboli menene (aspon co viem), ma to cca 2 roky a najazdenych asi 50tis km.. takze idem navstivit plynarov :)
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

PavelZ píše:Strili to, do sani i do vyfuku. Muzou to byt zapalovaci kabely, svicky. Ale zeptam se, jak dlouho uz jezdiz na plyn od posledni vymeny membran ve splynovaci? Moje zkusenost je, ze po cca 60000km nebo 2 letech se musi menit. A kdyz jsou spatne, dela to presne to, co pises.
ale napadlo ma este, ak je membrana taky drobny filter na vrchu splynovaca, tak ju, to menili cca pred 5tis km...
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

membrana je vevnitr, filtr je filtr...
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Pánové strielanie pri prevádzke na LPG má za následok e. závada na vozidle a to vo vetšine prípadou ako ste písali sú to ozaj 1-sviečky,2-káble,3-porucha na r.j.LPG :idea: Zaoberám sa montážou už pár rokov a ješte nikdy strielanie nezapríčinili membrány ani LPG filter 8) Pri vadných membránach dochádza k velkej spotrebe plynu a úbytku výkonu ;)
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

-peha- píše:Pánové strielanie pri prevádzke na LPG má za následok e. závada na vozidle a to vo vetšine prípadou ako ste písali sú to ozaj 1-sviečky,2-káble,3-porucha na r.j.LPG :idea: Zaoberám sa montážou už pár rokov a ješte nikdy strielanie nezapríčinili membrány ani LPG filter 8) Pri vadných membránach dochádza k velkej spotrebe plynu a úbytku výkonu ;)
sviecky som menil cca 10tis km dozadu, kable skusim vymenit.. v stredu idem na omrk do LPG servisu, som zvedav. dam vediet peha, co povedali oni :) ale kedze sa s tym zaoberas, asi nepovedia nic ine ako ty...
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ješte jedna rada nehovor jim nič čo o tom vieš nech Ti sami povedia v čom je pes zakopaný :D a ked môžeš tak vymeň tie kabely a potom už chba bude len v systéme LPG,stačí keď je rozštelovaný lebo aj to sa stáva ;) v každom prípade počkaj až čo Ti povedia a potom sa ozvi :D :lol:
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

-peha- píše:Ješte jedna rada nehovor jim nič čo o tom vieš nech Ti sami povedia v čom je pes zakopaný :D a ked môžeš tak vymeň tie kabely a potom už chba bude len v systéme LPG,stačí keď je rozštelovaný lebo aj to sa stáva ;) v každom prípade počkaj až čo Ti povedia a potom sa ozvi :D :lol:
oki, budem sa tvarit, ze som vychcany.. :) aj ked si myslim, ze mi povedia, ze tomu nic neni. stavim sa.
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ješte otázočka na benzin Ti to ide normálne :?: keď áno tak nieje čo riešiť chyba je v LPG ;) :lol: :lol: :lol: Tak sa drž a hlavne neh sa vše v dobré obráti :twisted:
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

-peha- píše:Ješte otázočka na benzin Ti to ide normálne :?: keď áno tak nieje čo riešiť chyba je v LPG ;) :lol: :lol: :lol: Tak sa drž a hlavne neh sa vše v dobré obráti :twisted:
ono je zaujimave, ze problem je pri rannom startovani na benzin.. ked uz ides na benzin, tak vsetko v poho.. ale startovanie rano na benzin (niekedy to da dobru supu) a pri chode na plyn (to skape alebo hodi supu) je prob.
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Kruciš to môžeš mať chybu aj v cievke lebo keď to robí aj v benzine ta to je problém :idea: Systém LPG je riadený lambda sondou no a aj tá môže byť príčinou je nutné ju premerať a vymeň tie káble :idea: strielanie je vždy špatným zápalom-chyba je tedy skoro vždy okolo sviečok ,kabelov,cievka,a ješte už sa nám stalo že také veci robila lambda nemala by ale robila :idea: ;) ;)
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

-peha- píše:Kruciš to môžeš mať chybu aj v cievke lebo keď to robí aj v benzine ta to je problém :idea: Systém LPG je riadený lambda sondou no a aj tá môže byť príčinou je nutné ju premerať a vymeň tie káble :idea: strielanie je vždy špatným zápalom-chyba je tedy skoro vždy okolo sviečok ,kabelov,cievka,a ješte už sa nám stalo že také veci robila lambda nemala by ale robila :idea: ;) ;)
ale modul zapalovacej cievky stoji v autoarte skoro 4 litre.. to neeeee :(
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ta to ťa boh opatruj ,ja viem čo stojí modulale vkaždom prípade by si si mal dať zrobiť diagnostiku :idea: :idea: :idea:
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

-peha- píše:Ta to ťa boh opatruj ,ja viem čo stojí modulale vkaždom prípade by si si m
al dať zrobiť diagnostiku :idea: :idea: :idea:
diagnostiku chapes ako napojenie tej vecsej ciernej krabicky (co ma montaznik) na tu mensiu ciernu krabicku (co je pri motore v aute)? ;))
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Odpovědět

Zpět na „LANOS“