DVD rekorder

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

DVD rekorder

Příspěvek od ppp »

Panasonic DMR-EH55EP-S
Myslite ze je to dobra volba?
13700Sk, 160gb, 2vrstve dvd
Pripadne neviete kde by som nasiel nejake kvalitne recenzie (nie prispevky uzivatelov) ? Rad by som vedel ako su na tom DVD rekordery s komponentami, co vsetko ma u nich specialne rozhranie a co ma rozhrania prebrate z PC (a teda lahko zamenne). Napr pracho ma oravu prehravac a akurt jeho model musi mat ako jediny a oravackych mechaniku s extra rozhranim a nie obycajnu notebookovu.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Pripadne na co sa zamerat? Radsej na dvojvrstve media, alebo vacsi hdd, alebo vystupy pripadne nejake ficurky (mpeg4 a pod) ?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Este pridam moznych konkurentov s cenami v dvoch roznych eshopoch (maju aj kamenne obchody)
nazov shop.sme.sk videoexpert
LG RH188 12499 -
LG RH 7800 13590 12999
PANASONIC DMR-EH55EP-S 13690 15799
PHILIPS DVDR 7300H - 16290
PIONEER DVR-540H-S 13799 13990
SONY RDR-HX720/B 14640 13990
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Keď môžem tak by som sa pryklonil k Panasoniku lebo som sa o tieto typy zaujímal no nakoniec a to len pre cenu asi pred rokom som kúpil Sencor DVD recorder 80 gb HDD a som s ním navýsosť spokojný,ale kedže teraz ceny Panasonikov klesli tak by sa môj výber dostal práve k tomu typu ktorý opisuješ :lol: :D :lol: :D
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Já jsem teď k Panasoniku dost skeptický.....Každopádně bych poradil, podívej se do nějakýho časopisu meno e-zinu,který se zabývá testem a porovnáváním audio/videa.Tenhle postup se mi vyplatil.

A jinak při nákupu bych se spíš zaměřil na velikost HDD a kvalitu nahrávek (myslím volba formátů apod.)
V poslední době mám doma 3 4 veci od LG : LCD monitor, CD autorádio, DVD vypalovačku a mini věž a jsem maximálně spokojen. LG mají dobrou cenu a kvalitou jsou podle mě nastejno se značkami Sony, Matsuchita-Panasonic a Technics atd....
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ved to ze kvalitu nahravok budem vediet porovnat az ked to uvidim :/.160GB hladam preto lebo 80 je mi malo :) a za 250 chcu trochu privela penazi. Idealne by bolo vediet ktory z nich ma klasicek pcdlove ata alebo sata rozhranie a po zaruke tam fuknut riadny disk :). Lenze akosi neviem najst ziaden server ktoreho recenzie by isli az do takejto hlbky. Volakedy som nasiel nejake porovnavacky a tam klasicek dvd prehravace otvarali a ukazovali ktore mechaniky maju bezne rozhranie a ktore specialne.
Panasocni ma oproti ostatnym zvucnejsim znackam vyhodu v ceskom menu. LG ako menej zvucna znacka ma vsak nizsiu cenu ale neviem ako je to so sietou servisov. Ceske menu ma tiez. Mna osobne ceske menu nelaka, ale to nema byt pre mna.
Na panasonicu sa mi trochu nepaci predny panel. Na tej zosikmenej ploche sa bude dobre drzat prach :/.
homer simpson
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 31, 2006 13:34
Bydliště: brno

Příspěvek od homer simpson »

Před rokem jsem řešil to samé. Nakonec vyhrála cena a množství funkcí které má Sencor. Prostě je to jako u Daewa za málo peněz hodně muziky :D Ale zaráželo mě jak se ten přístroj zahříval. Asi tři dny pak jsem ho uvařil :twisted: Takže proběhla výměna a doplatek za ještě našlapanější Thomson. Ten pro změnu nefungoval už při prvním zapojení. :shock: Tak znovu (už řádně nasranej) za prodejcem. Na výběr už toho moc nebylo Sony ale tam to bylo naopak za hodně peněz málo muziky :x anebo Philips. Tak sem ho vzal a fachčí už rok bez problémů. Faktem ale je že takový frajeřinky jako měl Sencor, to znamená záznam přímo na disc nebo z discu na hdd nemá. Je to blbost ale dost důležitá pokud chceš sem tam něci kopírovat. Já to řeším přehrávačem za pár kaček. Jinak nevím na co dvouvrstvé média když stojí ranec 8) Na většině DVD si nastavíš kolik chceš narvat hodin na disc (samo na úkor kvality) a je to.Měj se H.S.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

ppp zadaj si www.panasonic.sk a sekciu DVD recorder no a tam je kompletná ponuka komponentov a ceny sú prijatelné :D :D :D
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

tie peniaze vraz radšej do PC a maš to mnohostrannejšie a lepšie
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

U nás všichni vyhrožují digitální televizí, a že bude do 3 let teda v r. 2010 ukončeno analogové vysílání, tak bych šel do nějakého rekordéru co má analog i digital, ale takovej se snad u nás ani nedostane :roll: :roll: za 2 roky ti bez settopboxu bude celej rekordér na HO*NO :roll: :roll: A kvůli nahrání pak programovat 2 věci- nevím nevím :roll: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Radil bych koupit nějakej nejlevnější do doby, než bude právě digital. Pak se tenhle bude moc dát pryč a koupit digi. Je to stejný jako plazmový TV nebo LCD televize. Nemá cenu do nich teď investovat, řekl bych.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já bych to taky řešil přez PC. TV karta analog/digitál stojí 1200 Kč, hadr dáš jakej chceš (já osobně 250 HB) a za bednu s deskou a zdrojem dáš 4 litry. Podle mně do 15 tis kč postavíš drakouše. Sám se na něj chystam. No a plasma/LCD... Prostě koupim velkou placatku s VGA nebo DVI vstupem a je mi jedno co umí / neumí páč množství funkcí záleží na mym mediacentru.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Peter KE
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 01, 2005 20:22
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peter KE »

obrat sa na toto forum a tam sa ich opytaj:
http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Forums

Podla mojho nazoru bude kvalitou lepsi ten PIONEER ale Panasonic nieje zly ;)
Daewoo RACER 1.5GSi rv. 1993
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Tak poporiadku :).
Mimochodom, uz je to doma.:)

1. ked vidim vyvoj cien dvd a aj obojstrannych, vobec sa nebojim toho ze by som z cenovych dovodov nechcel raz prejst na obojstranne dvd. ALe aj keby nie, tak tie obojstranne mechaniky vedia toho podstatne viac nez mechaniky vo vacsine dvd rekorderov, takze aj to je scasti dovod preco obojstranne.

2, s digitalnym signalom to u nas nevidim nijak kriticke. Termin je do konca roku 2012 a zatial je to bieda (4.5 mesta a aj to ak ste v tieni tak smola). A ked zrusia analogove nik mi nezaruci ze pozemny digisignal budem chytat. A pochybujem ze rekorderov s tunerom satelitneho digivysielania bude, hoci aj v buducnosti, ako roboty pred sviatkami. Okrem toho neviem ake budu robit prijmace digitalneho signalu ale mozno budem mat stastie a cez qlink alebo co to je bude vediet rekorder zobudit aj settopbox. AK nie tak sa budem musiet prekonat, navstivit par psychiatrov aby som to zvladol a nastavit dve masinky namiesto jednej :).

3. Tento vobec nie je drahy. Najlacnejsi s HDD je okolo 8 alebo 9tisic a so 160tkou som pod 10t ani nenasiel. Takze som vlastne ciastocne pocuvol rady: "kup nieco lacne" ;).

4. PC na prijmanie signalu nie je to prave. Jednak to nie je zariadenie typu zasun a hraj, okrem toho ten rekorder budu pouzivat hlavne rodicia (ja az taky maniak na tv nie som a na pozranie dvd by mi stacil prehravac alebo este lepsie pc). Takze pc v tomto pripade nie je dobra volba. Navyse uz mam ;) ale na pozerane tv ho urcite nepouzivam. Na to rad velku obrazovku.

5. plazma ani lcd zatial neprichadzaju do uvahy. Je to drahe a zrave. Pockam si na ledkove zobrazovacky. Este sa to medzi tv a monitory nedostalo ale pri malych zariadeniach sa to uz vyskytuje a povedal by som ze pri zvladnuti hromadnej a lacnej vyroby to prevalcuje lcd aj plazmu len sa tak zaprasi. Samozrejme este par rockov pockame nez si nieco take budeme moct aspon pozriet v obchode.

Jedine co ma mrzi ze ziaden vyrobca nepouka dvd rekorder ani ziadne nahravacie zariadenie s hdmi vstupom. tv ano alebo rekordery s hdmi vystupom to ano, ale vstup nincen. Je to blbe, lebo keby som pouzil prijmac digisatelitu tak ten to z mpeg2 skonvetruje do videosignalu a rekorder to zase musi prelozit na mpge2 co je riadna pakaren. Je tu moznost digi prijmaca s hdd ale ten mi zase nic nenapali ani nema iny vstup nez pre tuner. Ale to je proste tak ked si vyrobcovia nedovidia na spicku nosa ani za najblizsi kvartal. Staci im ked zakaznika masiruju reklamai a pocitaju s tym ze si aj tak budeme kupovat komplet celu elektroniku novu kazde dva roky, takze naco robit nieco co by vydrzalo 2 alebo nebodaj 10x dlhsie ako funkcne tak moralne.
Odpovědět

Zpět na „POKEC“