Výmena palivoveho filtra pri LPG

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hugo
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 01, 2006 19:34
Bydliště: Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

Výmena palivoveho filtra pri LPG

Příspěvek od Hugo »

Je nutné meniť palivový filter (benzinový) Ked na benzín sa v podstate nejazdí? Motor štartuje na benzín a po zohriati jazdím na LPG.Čo je vo vnútri filtra? Je treba ho vymeniť len preto, že stárne aj keď je málo používaný?
Espero 1.5 16V LPG-Lovato 75 000km, Hyundai s USB+pamäťavá karta
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No takto filter na LPG nieje nutné meniť ak tankuješ na čerpačkách LPG :idea: A filter na benzin by som asi radšej menil tak ako je to predpísané alebo nutné :idea: ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

Filter je potrebné meniť po čase to je fakt. Ale ak to veľmi nepoužívaš viď LPG tak by stačilo vyčisťiť. kolega to tak isto robil jeho dôvody boli také isté: LPG. Podľa mojej mienky ak si ho už dáš vonka tak už tých pár stoviek nešanuj na filter, ale je to záležitosť vlastná(viď môj kolega).
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

filter

Příspěvek od simone »

Hugo ak maš natankovaný kvalitný benzín tak ho nemen ale stačí prčistiť, ja ho premývam a je to v ohode mam LPG a na naštartovanie to stačí ale ak maž špinavu nadrž tak prečisti skor nadrž ako filter nech ti čerpadlo neťaha sajrajt ajtak predpokladam maš minimum benzinu v nadrži a špina je vždy na spodku
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Hugo
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 01, 2006 19:34
Bydliště: Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hugo »

Neviem posúdiť, či mám špinavú nádrž. Keď natankujem na jar za 500sk mám pokoj z benzínom na pol roka aj viac.Preto tá otázka ako často meniť benzínový filer. Je jasné, že nie je dráhý, chcel som len vedieť, či to nieje zbytočné. Dík!!!!!!!!
Espero 1.5 16V LPG-Lovato 75 000km, Hyundai s USB+pamäťavá karta
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já myslím, že se čepadlo při provozu na LPG nevypíná, takže jede stejně i když jedeš na LPG a benzín přes filtr stejně pořád jde. Tak bych ho měnil dle servisního rozpisu.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Správny názor čerpadlo ide aj pri prevadzke na LPG,ale dá sa odpojiť relátkom :idea: :idea: :idea: To však nieje šťastné riešenie lebo nastáva velká prodleva pri prepnutí na benzín ;)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Ha zajímavý poznatky... Benálovej filtr měnim podle servisky a čerpam jenom Žel-Ví power 95 :lol: Už jsem si chtěl po záruce nechat upravit vypínání benálovýho čerpadla, páč 4. už fuckt kupovat nehodlam. Nejlepší je to asi udělat na vypínač. Ten může sloužit i jako tajnej proti zlodějum. Akorát na něj nesmí člověk zapomenout.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Vieš Krtku ten tvôj nápad z vypínačom je dobrý -i teda hlavne na ty k...y zlodejský :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

A viete, že nie ste prvý ktorý takto rozmýšľajú? Môj kolega vo felďáku to má tak isto prerušené, nemá LPG len kvôli zlodejom.

Pred mesiacom sa mu vypínač spálil a nevedel naštartovať, v servise mu rorzobrali auto na kúsky, komplet premeriavaly až prišiel na to kolega či by to nemalo niečo spoločné so spínačom. :lol:

Tak už má školné za sebou.
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Uživatelský avatar
Mufty
Příspěvky: 127
Registrován: pát črc 14, 2006 15:43
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufty »

no ja myslim ze daewaa sa chvalabohu nekradnu. golfa by som sa bal mat zaparkovaneho cez noc len tak na ulici ale leganzu mozem nechat aj s otvorenymi dverami dokoran :mrgreen: a navyse mi tam blikaju 3 diodky v interieri v roznom rytme co kazdeho potencionalneho vykradaca zmetie :lol:
Lega 2.0i LPG full
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Mufty nemaluj čerta na stenu :twisted: :twisted: :twisted: Veď žijeme na Slovensku a tady se kradne všade a všetko :evil: :D :D :D
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“