Recenze na Tipcars.com

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Recenze na Tipcars.com

Příspěvek od conpet »

Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Nechápem prečo ho tak zdrbali,keď na Daciu Logan písali také recenzie skoro ako na Meďáka :evil: Ja si myslím že vozidla značky Daewoo-Chevrolet niesú až také zlé :D :D :D
Uživatelský avatar
xpet
Příspěvky: 134
Registrován: úte čer 20, 2006 09:36
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od xpet »

Nevím co si mám o autorovi článku myslet a kde vzal tento testovací vůz. Dívala jsem se na ceník a výbavu a už od základní verze nechybí ABS.
Chevrolet Aveo, 5D HB, r.v. 2006 1,2 8V
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

aj mne pripada dost cudne, zeby v tejto vybave aveo nemalo ABS...
inak mam presne to iste auto v tej istej vybave, v tej istej farbe, s tym istym motorom - ale samozrejme mam ABS...

a v tom clanku je viac veci, s ktorymi nemozem suhlasit, napr. priebeh vykonu motora - podla mna sa prave nad 3tis chyti a zacne tahat.... a to som ho uz skusal v roznych situaciach... okrem ineho aj stabilitu a musim povedat ze sa nejako extremne nenaklana a ze to samozrejme nieje impreza ale prejazd zakrutou smykom na rucnej bol (teda podla mojich skusenosti) kultivovanejsi ako som cakal... a co sa tyka vyhladu dozadu - ked ho uz teda porovnavali s fabiou - skusali ste uz na fabke cuvat a orientovat sa pri tom pohladom "cez ruku"...

clanok ma aj ine nedostatky v specifikacii auta takze ma vobec netrapi nazor jeho autora ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Ale jo. Já bych s tou recenzí i souhlasil. Interier pěknej ale nedělam si iluze o kvalitě. Stačí koukat do mezer ve spárách kde je vidět dráty a hadice (třeba kolem volantu u palubky). Když vim, jak vrže muj šmejd po 3 letech (vrzal prakticky hned, zkuste se poject kolem Sparty a přiijdete o iluze), věřim že Aeo na tom o moc líp nebude. S rim ABSkem asi střelili nějak vedle. Možná měli nějakou doporodávanou verzi (píšou, že mělo 10 tis. km). Velkej volant mi nevadí ale ten klaxon je fakt ubohej paskvliní pokus za kterej bych konsruktéry trestal. Kufr... no prostě sedan. mam poci že i ty blbý prehistorický vzpěry jako má Lacík tam nechali :evil: Pak to polstrování jen tak pro ozdobu (já ho mam už po necelejch 3 letech rozdrbaný jak hadr. Sorry ale je rok 2006 ! Crash test... no cement. Jízda... Je jasný že od malýho slabýho auta nejde čekat zázraky. Po přesednutí z favorita to bude asi znát. Ale já když jel s 1.2kou tak jsem se furt snažil vypnout klimu (byla vyplá), povolit ručku (nebyla zatažená) a furt čekal, kdy se otáčkoměr kapku rozhejbe. To jsme jeli ve 3 lidech. Prostě asi jako HTPčko s kufrem. Pro důchodce a na nějaký to popojiždění je to dobrý.
Ale nechápu ty výtky ke vzhledu. Mně připadá Aveo (podotýkan sedan) jako nejhezčí malý auto současnosti.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Zajímalo by mě, jestli někde existuje nějaký test, kde by ho chválil. Po vzhledové stránce nemá chybu, ale ..... Ujel jsem s 1,4 kousek (cca 10 km) a stále jsem měl pocit, že si musím do zatáček najíždět. (subjektivní pocit). Motoricky stejné jako 1,5 Lanos (auto bylo nové), ale vnitřek nádherný. To mi ovšem nepřesvědčilo, že bych měl Lanose za Aveo příští rok vyměnit.
Mám najeto s Lanosem cca 65 tis. spotřeba do 7,0 a po výměně kabelů k řj zcela bez problémů. Mám obavu, zda by to nebylo horší. Cena 1,4 v plné výbavě za 315 tis. se mi zdá relativně vysoká. Nelze ovšem předpokládat, že by ji někdo stáhl tak na 270 - pak bych ovšem neváhal.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

pekrtek píše:Cena 1,4 v plné výbavě za 315 tis. se mi zdá relativně vysoká. Nelze ovšem předpokládat, že by ji někdo stáhl tak na 270 - pak bych ovšem neváhal.
Pokud by to byla předváděčka s nějakými 10-15 tkm najeto a alespoň trochu ochotný prodejce, tak tuhle cenu dá...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Krtek píše:Velkej volant mi nevadí ale ten klaxon je fakt ubohej paskvliní pokus za kterej bych konsruktéry trestal...
... netvrdim ze to je najstastnejsie riesenie, ale napr. u oplov, ktore to maju uz par rokov riesene presne tak isto (ze Miloshi?), to nekritizuje nikto ....

...takisto netvrdim, ze vyhlad dozadu je idealny (sam si idem namontovat park.snimace) ale je to podobne ako u vacsiny dnesnych aut, ktore maju zadok postaveny vyssie...

... tiez mi chyba nejaky bazmek, ktorym by som chytil kufor, ked ho zatvaram...

... a prave som sa rozhodol, ze koncim s akymkolvek obhajovanim Avea vseobecne, lebo to aj tak nema zmysel...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já jsem obhajoval Lacetii do tý doby než jsem zjistil, že většina ostatních má pravdu :shock: Prostě má výhodu, že je levný.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No ono nie každé auto sa vydarý :? ale každé má dačo doseba :D akaždému sa páči dačo iné :lol: proti gustu žiadny dišputát :lol: :lol: A nakonec mne sa AVEO hlavne kufrové páči ;)
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

NEVERTE "NOVINAROM" ...

Příspěvek od mzprx »

To tvrdim z vlastnej skusenosti. V novinach som sa vyskytol asi trikrat (nebola to cierna kronika...), a vzdy mi minimalne skomolili meno alebo niektore ine udaje. Tak isto si dovolim tvrdit ze autor tejto recenzie v zivote asi nejazdil na ziadnom sedane, lebo to by mu asi nechybal na Aveu sedan zadny stierac... Remen na zatvaranie kufra tiez v sedanoch nejak nevidno. V recenziach na Lacetti nejaky odbornik podobneho razenia tvrdil, ze nema osvetlenie kabiny, proste to svetlo nevidel, lebo ho mal vypnute. Co dodat ? Proste povrchnost a slendrianstvo.
Ja som Aveo sedan skusal medzi prvymi, dovolim si tvrdit, ze je to velmi pekne auto, s motorom skor vhodnym pre zenu (1.2) alebo starsieho cloveka (1.4), ktory ma uz burlive roky za sebou (:-)). Proste na to bolo skonstruovane. Je dobre odhlucnene, pohodlne, ma krasny interier. Je to priama konkurencia pre Fabiu, majitelov Fabii ide z Avea slak trafit a tak pisu podobne recenzie, aby sa vyrovnali s vlastnym pocitom menejcennosti.
Kto si pozrel fotografie na EURO NCAP, tak musi potvrdit, ze test je zmanipulovany v neprospech Avea, proste sedadlo vodica je v polohe pred B stlpikom karoserie (sedadlo spolujazdca je OK - tam nepenalizovali...), v takej polohe ked narazite, nemoze fungovat airbag a zakonite dojde k poraneniu vodica, za co dali Aveu penalizaciu. Ziadne ine auto v testoch nebolo skusane s takouto polohou sedadla, ked sa vodic skoro dotyka airbagu, staci skontrolovat fotky. A mimochodom na slnecnej clone je velkymi pismenami napisane "Nesedte prilis blizko airbagu !"...asi vedia preco. Proste airbag potrebuje na svoju funkciu cas a musi sa nafuknut skor, ako don narazi telo a to ide len pri urcitej minimalnej vzdialenosti od neho a ta je zavisla od rychlosti auta v case narazu.
Klakson je tam, kde je asi prave kvoli airbagu, mne osobne to vyhovuje, bol som na to zvyknuty este z Espera. A ked ma clovek ruky na volante tam, kde ich ma mat, tak ich kvoli trubeniu nemusi davat dole a pustat volant, staci pohnut palcom.

P.S. Z podpisu je jasne, ze Aveo nemam... a na tej fabii by som toho nasiel urcite viac. Pozicajte, spravim recenziu. :lol:
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

aveo

Příspěvek od Serpico »

....To mzprx...srovnání s Fabií je na místě ( dle mého subjektivního vyjádření je to dalamánek posolený s vepřovým ( němcem ) a to mi nesedí, nejde to dohromady ) nechápu jak fabia combi mohla být autem roku 2003 v česku. Nejspíš marketingově ( protopená ) záležitost. Ostatně v korejské konkurenci viděl velké nebezpečí i Kulhánek.
A propo škodovka má v tomto roce už zisk bezmála 8 miliard Kč ( to jsme ale nacionální patrioti .......) . Ještě bych pochopil vítěze například
P 407 SW, ale to jsou francouzi. Fabie nemá vyrovnané proporce - je to prostě fabie. Octavia je konzervativní standart, taky ji nepustěj na platformu Passata - ohrozili by jeho prodej v německu.
A pozor teď jsem zvědavý na KIA síd - 7 let záruka a 150tisíc km a v nejdražší verzi okolo půl milionu Kč ( info SM ) - na to může našinec jaksi uslyšet - navíc je docela povedený.

no nic mějte se
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

mzprx: zadní sterač mi chyběl zatim na každym autě, který ho nemělo. Stojíš v koloně a nasněží ti na zadníokno. Nebo ti ho nahodí náklaďák. Stejká tam voda nebo sníh ze střechy.... Vyhřejvání nestačí ať si tvrdí kdo chce co chce. Aveo je typicekj sedan s jeho výhodama i nevýhodama. Ale ten bazmek na zavírání kufru mi i po 3 letech u Lacetti prostě chybí. Máš špinavej celej zadek a jak zavřeš víko kufru ? Musiš ho někde zvenku přimačknout páč vevnitř neni za co chytit. Nevim jak jiný sedany ale liftbacky to mívaj (konkrétně koktáfka, s jinym jsem neměl tu čest) a prakticky se jedná o to samý jako by to šlo u sedanu. Je o pár drobností ale dovedou pokazit dojem. To světlo v interieru Lacetti mi třeba nevadí. Já ho beru jenom jako informační. Ale třeba už nechápu proč má svítit vzadu, když já jako řidič sedim (nečekaně) vepředu a potřebuju osvětlit v noci spínací skříňku... Na to jsou 2 lampičky ale ty zas musim zapnout ručně.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

TEST

Příspěvek od mzprx »

Nehovorim, ze by sa mi obcas zadny stierac na sedane nezisiel, ale je fakt, ze ziadny sedan ho nema. Liftback /cize 5-dverak predesignovany do podoby sedanu/ typu oktavka, vectra a podobne ho ma vzdy, pravy sedan nikdy, preto by to nemal autor testu autu vycitat... To iste sa tyka bazmeku na zatvaranie kufru, proste sedan je sedan.
Svetlo v Lacetti /a aj v Evande/ mi vyhovuje tak ako je, to stredne sluzi ako obvykle vsetkym na osvetlenie kabiny pri nastupovani a vystupovani, tie vpredu sluzia vodicovi a spolujazdcovi na citanie mapy a podobne, cize maju iny ucel, preto sa zapinaju rucne. A kedze je to stredne trochu posunute dozadu, da sa s nim aj jazdit v noci, ked napr. mas vzadu male dieta v sedacke a to jaci o zivot, lebo sa boji tmy. :lol: Pokial chces, aby sa aj predne zhasinali po zatvoreni dveri, staci na to mala uprava, prehodis jeden kabel na susednu poistku a je to vybavene.
Ale aby som sa vratil k veci, to co mi vadilo na tej recenzii je, ze autor kritizuje vseobecne vlastnosti daneho typu vozidla /sedan/ a daneho objemu motoru 1.2 a 1.4, pricom je jasne ze rovnake chyby ma aj sedan RollsRoyce a lubovolne auto tejto kategorie s motorom o rovnakom obsahu bude mat podobne dynamicke vlastnosti. Proste ked si vyberiem male auto so slabym motorom, nemozem ho porovnavat s porsche 911. Test by mal teda vyjadrovat rozdiely medzi porovnatelnymi autami, aby si zakaznik mohol vybrat.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Podstatne veci tam jsou vypsany, to abs je teda zahada ale to je jedno. Kdyz se nekomu bude libit tak si ho proste koupi, protoze lidi kupujou hlavne OCIMA :shock: a navic koupe novyho auta je pro vetsinu lidi docela stres a uz to chtej mit za sebou a at uz stoji v ty garazi :D a bude zase klid. Vetsinu lidi zajima hlavne cena, kolik to zere a jakej to ma kufr. Takze to je docela velka konkurence pro Fabia sedan .
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“