Leganza 2.0 CDX - rozdily?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Leganza 2.0 CDX - rozdily?

Příspěvek od Slam »

Ackoliv se tento model vyrabel v letech 1997-2002 defacto beze zmen, presto jsem si urcitych optickych nuanci mezi jednotlivymi roky (auty?) povsiml. Obvykle potkavam auta z let 1998-99, resp. jeste jsem nepotkal Legu stejneho stari, jako mam ja, takze nemam jak overit svou teorii (a zvedavost), ba dokonce mam pochybnosti, jestli se nelisi kus od kusu, proto si ani netroufam jmenovat rozdily mezi CDX a SX variantou. Zkusim tedy popsat rozdily, kterych jsem si vsiml mezi Leganzou 2.0 CDX z roku 1998 a 2002:

odlisne originalni lite disky kol (i kdyz v zasade dost podobne - starsi model ma napr. matky pod krytkou a uzsi diry mezi zebry).

1998: madlo zadniho kufru chromovane, predni maska bez gumoveho tesneni, zadni sedadla bez skutecne operky hlavy, regulator podsvetleni pristrojove desky, manualni klimatizace, osvetlena prihradka pred spolujezdcem.

2002: madlo zadniho kufru v barve vozu, predni maska vcetne gumoveho tesneni, zadni sedadla se skutecnou operkou hlavy, misto regulatoru podsvetleni pristrojove desky jen zaslepka, prepinac tuhosti tlumicu, digitalni klimatizace s displejem, neosvetlena prihradka pred spolujezdcem - je tam jen otvor pro svitidlo (myslim, ze je stejne jako v zavazadlovem prostoru), ale stejne k nemu nejsou nainstalovane vodice.

A co Vy, vsimli jste si nejakych rozdilu ci zvlastnosti mezi svou Leganzou a temi ostatnimi?
Naposledy upravil(a) Slam dne čtv srp 31, 2006 17:14, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Já sice nemám Leganzu, takže nemohu porovnávat rozdíly mezi _svou_ a ostatními, ale co jsem se bavil s kolegou, co ji ještě nedávno měl, tak byl i rozdíl mezi stejným rokem výroby, stejným označením verze, ale jedna prodána nová v ČR a druhá v Německu ...
Uživatelský avatar
Mufty
Příspěvky: 127
Registrován: pát črc 14, 2006 15:43
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufty »

ja mam 1997/11 a mam tam tiez digitalnu klimu s displayom
:o
ale co som si vsimol podstatnu zmenu je tvar masky, starsie verzie maju to stredne Vcko viac zbiehave a naproti tomu novsie modely ho maju viac vypukle ale kolmejsie.

Starsi model:
Obrázek

Novsi model:
Obrázek
Lega 2.0i LPG full
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No pánové ja som asi slepý :o) ale žiadny rozdiel nevidím 8)
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whisky22 »

-peha- píše:No pánové ja som asi slepý :o) ale žiadny rozdiel nevidím 8)
Tu mas rozdielne masky. Obe na Leganzu.

https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1520
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=1519
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Teda podle masky neviem akú mám vlastne jáááá :lol: A k tomu čo písal Slam tak ja mám ročník 11.1998,a mám automatickú klímu,tempomat ,imitácia opierok,osvetlená prihrádka 8) 8) 8) ale nemá nastavitelné tlmiče :cry:
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Nasel jsme dalsi (udajny?) rozdil, ale nevim, co je na nem pravdy:

Jenom ti doporučuji, pokud budeš mít možnost koupit model 2000 a výš - výrazné kvalitativní zlepšení.

Také nové řídící jednotky s sebou přinesly nižší spotřebu a lepší zátah od spodu...


Zdroj:
http://www.autorecenze.cz/auto-recenze- ... 3.htm#down

Jo a na tech fotkach nahore ta druha cerna Leganza bude nejaka US verze (uz podle te tabulky RZ), protoze ma mj. postranni blinkry v prednim narazniku a odrazky v zadnim, kdezto EU verze je ma na boku az za naraznikem a vzadu zadne odrazky v narazniku nema (jen ve svetlech)... :)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jo jasne Amerika má blinkre v nárazníku ale s tou jednotkou nevim co je na tom pravdy,ja sem se na to ptal u nás v servisu a tam mi řekli že to není žádný citelný rozdíl :lol: Leda by si tam prásknul motor z Omegy takových 300 koníkú to už hej :lol: jo jinak koukej :lol: žádný mejdlo a za Legu se nehanbým :twisted:
http://www.autorecenzie.sk/reviews.asp? ... oo-LEGANZA
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

-peha- píše:Jo jasne Amerika má blinkre v nárazníku ale s tou jednotkou nevim co je na tom pravdy,ja sem se na to ptal u nás v servisu a tam mi řekli že to není žádný citelný rozdíl :lol: Leda by si tam prásknul motor z Omegy takových 300 koníkú to už hej :lol: jo jinak koukej :lol: žádný mejdlo a za Legu se nehanbým :twisted:
http://www.autorecenzie.sk/reviews.asp? ... oo-LEGANZA
Ameriky maji hlavne cerveny blinkry vzadu, coz je u nas zakazane. Tady na tech fotkach jsou ty americky rysy videt lip (mel by to byt rocnik 2000):
Obrázek Obrázek

A co se tyce te Tve recenze, uz jsem ji cetl a ses moc nekritickej a do Legy zamilovanej, tak se pak nediv, kdyz se Te tam kvuli tomu nekdo snazi utrit. :lol:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No to se ozval ten pravej :lol: Po tom co si udelal s tou tvojí tedy myslím ty kosmetické opravy tak my prosim te neříkej že nemáš Legu rád :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

-peha- píše:No to se ozval ten pravej :lol: Po tom co si udelal s tou tvojí tedy myslím ty kosmetické opravy tak my prosim te neříkej že nemáš Legu rád :lol: :lol: :lol:
No jo, jenze ja na ni nepeju srdceryvne chvalozpevy vsude, kudy chodim jako Ty, protoze znam lidi a nepotrebuju se dohadovat s kazdym zamindrakovanym skudkarem v TDIcku nebo nejlepe HTPcku... ;)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jo tak náhodou já se taky s nikým nehádám protože sem za že každému co jeho je :lol: :lol: :lol: Ale to máš tak že u nás se vždy do auta zamilujeme no a ja si myslím že když je auto členem rodiny tak to neni zlý :lol: :lol: :lol: Jinak ja sem jezdil s legou už v roku 98 a za tři roky sem si na ní tak zvyknul ale cena byla horybylná no a teďka když jí máme doma tak by sme jí nejradeji parkovali v obyváku :lol: Ale bydlím na třetím a výtah je malej sakra :twisted:
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Tak to ja jsem na tom lip, protoze jsem Legu vybral zcela nezaujate (tj. skutecna laska na prvni pohled a ne jen to, ze jsem si na ni zvyknul v rachote a pak z pohodlnosti poridil teprve domu)! :lol: Ani jsem auto nijak zvlast nepotreboval (vozil jsem se podle potreby ve Fordu Scorpio nebo Mitsubishi Coltu, prip. Fiatu Crome, ale o ty jsem se musel delit), ale chtel jsem si ciste pro vlastni poteseni a pohodli neco poridit a delsi dobu se nemohl rozhoupat a neco vybrat. Az jsem najednou nasel na inetu svou budouci Legu a byla to laska na prvni pohled (a to jsem v tu dobu pokukoval jen po necem mensim s moturkem maximalne 1,6L: Fiat Punto, Ford Focus, Hyundai Getz, Suzuki Swift apod.). :D Hned jsem vedel, ze ji chci a uz za pul hodiny si pro ni jel. Me prvni setkani v realu na vlastni oci muj prvotni dojem jen potvrdilo, takze to same odpoledne, co jsem ji objevil, jsem se v ni vezl domu (a to, ze jsem byl pri smyslech, doklada napr. to, ze jsem s prodavacem jeste dost usilovne smlouval (davno po zaviraci dobe), coz bezne nedelam, takze jsem vysomroval navic plechace se zanovnima zimnima gumama + jeste tisicovku "na benzin"). :twisted:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“