Ake zimne pneu

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Ake zimne pneu

Příspěvek od ppp »

Neviete mi poradit nejake slusne zimne pneu (dostupne v rozmere 185/65R14) ? Disky sa uz pieskuju a komaxituju takze hladam pre ne aj nejaky gumeny kabatik. Spekuloval som nad bf goodrich winter g lebo ma slusny dezen ktory vyzera ako zimny a navyse podobny dezen na debicach frigo na skodovke fungoval dost dobre nielen na snehovej brecke ale aj na zladovatelom snehu. Okrem toho sa daju zohnat do 2tS. Sef v pneuservise kde sa disky pieskuju mi odporuca miesto goodrichov klebery ale neviem ake ale ak su to krisalp hp tak tie sa mi velmi nepozdavaju vyzeraju skor ako letne nez zimne.
Ide o to ze blbe debicy neobsahuju ani siliku (aspon sa nou vyrobca nepochvalil) ale dalo sa s nimi brzdit aj rozbiehat na skutocne nechutnych veciach ako je brecka a lad ale take matadory mp 56 sa chvlia silikou a maju "kvetinkovy" dezen ale na lade isli ako na lyziach a presmykovali nielen na snehu ale aj na suchej ceste bez strku co som skutocne nechapal. A to podla dezenu nemohli mat viac nez dva roky. Preto na modernu zmes velmi nedam skor mi ide o dezen.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Nevím jak je to s tou dostupností rozměru, ale myslím, že už i jinde tady na fóru jsem chválil Sava Eskimo S3...měl jsem je na Racerovi a byli hodně dobré...tiché, auto dobře drželo na zledovatělém sněhu i namrzlém asfaltu jakož i v břečce...a stály před dvěma lety kolem 1450 Kč kus...pokud vím, tak se pořád vyrábí...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Kessler ma predbehol. Odporúčam Sava Eskimo S3, osvedčili sa mi aj vo vysokom snehu, vode aj v čerstvom snehu. Ľad neviem.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Tie savy su asi najlacnejsie co sa daju zohnat v potrebnom rozmere (s nizsim rychlostnym indexom) co samozrejme nic neznamena. Akurat ich dezen velmi pripomina mp56. Ja proste neviem. S cim tie savy mozete porovnavat?
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ninja3 »

Osobně, z vlastní zkušenosti, mohu doporučit GT Radial Champiro WT Plus. Břečka, čerstvý sníh i led - OK. Cena je velmi slušná.
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Jen takovy maly poznatek : pozor na koupi (malo) jetych pneu z inzerce. Zimni pneu ztraci svou ucinnost kdyz je vzorek nizsi nez 5mm :!:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

ninja3-> to je sice pekne ale kde ich zohnat, aj stryko google zlyhal :/

conpet-> cena je az na prvom mieste a preto pouzite pneu nikdy ;). Musim do toho ratat aj prezuvanie a to ze zimne pri 4mm pojdu z auta (ibazeby som ich nechal na leto ale na to nemam dost plechacov)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No já používám na Nubiře "blbé" Debici (1500,-/ks) a už 2 zimu jsem spokojen. Je to taková bačkora, ale na sněhu i ledu docela jede, v břečce taky něco ze 133 koníků na silnici přenese a když potřebuju zabrzdí. Řetězy jsem navlíkal asi 2x a to bylo 25 cm sněhu! ale jen pro jistotu. Jen ten index by měl být H ale mám T - stejně v zimě přes 200 nejezdím :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Richard-> to rad pocujem ze debica aj s inym vzorom funguje dobre. Takze ich zaradujem nazad na zoznam. Sranda je ze podla ceny sa pneu vobec neda posudzovat pretoze ked vezmem dva pneuservisy u nas v meste tak v jednom su lacnejsie debiky a v druhom savy :). Asi pojdem nakoniec po co najnizsej cene. :/
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já v zimě jezdil dřív zimní protektory, pak jsem koupil na Feldu Continentalky a rozdíl byl markantní. Když jsem koupil Nubiru (na značky šla v lednu 2004) říkal jsem, že má dobrej vzorek na letních Yokohamách, že to nějak překlepu a budou zimní gumy až příští rok. Koncem ledna napad sníh a já pomalu nezajel ani do garáže!!! Rychle jsem koupil na doporučení kámoše tyhle Debicy. Jel jsem do servisu po sněhu na letních a z5 na zimních bylo nasněžíno a rozdíl byl nejméně 1000%. Všem proto doporučuji toto: každá i ta nehorší zimní guma je lepší než nejlepší letní!!!!! A ještě upozorňuji předem každého, co se mi v zimě na "sandálech" narve do kufru, že dostane po čumáku!!!!! :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ninja3 »

[quote="ppp"]ninja3-> to je sice pekne ale kde ich zohnat, aj stryko google zlyhal :/

Kupoval jsem je přes e-shop www.hypermarket.cz
Cena s DPH byla 3905 Kč / 4 kusy, já mám ovšem 13" 175/70
Mají tam ale i Tvůj rozměr. Cena 1173/ks
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Richard -> sice su to ine vozy ale ked porovnavas feldu na continetalkach a nubiru na debicach, co lepsie brzdilo a rozbiehalo sa v skutocne zimnych podmienkach?
CO sa tyka tych najhorsich zimakov oproti akymkovlek letnym tak s tym sice suhlasim ale bud tu existuje vynimka alebo je to len inym autom ale skodovka na mp4 (matadoracke or34) brzdila a rozbiehala sa na snehu, brecke a lade rovnako ako espero na mp56. Cize nahouno. Na debikach to bolo uz o niecom uplne inom. Takze asi pojdem do tych debik ;). Savy su sice lacnejsie ale nemam naladu experimentovat. Ak sa teda nerozhodnem na poslednu chvilu uplne inak. :)
ninja3-> tu adresu musim lepsie preskumat, nemaju tam zle ceny.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

ninja3 -> Tie GT Radial CHAMPIRO WT PLUS maju aky dezen? Rovnaky ako GT Radial CHAMPIRO WT ? K PLUSkam tam nie je obrazok. Nemas niekde fotku svojho auta kde by bolo vidno aj vzorok na pneu?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Takze na 99% to budu GT Radial CHAMPIRO WT PLUS ako odporucal ninja3.
http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenbest ... 32&dsco=38
Este musim pockat na testovaciu kreditku od brachu na PIT (pochybne internetove transakcie :) ) a ide sa do toho.
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ninja3 »

Jo jo, na tom odkazu to jsou přesně ony. Subjektivně bych řekl, že jsou ještě o trošičku lepší než jak dopadly v tom testu, ale možná to bude tím, že mi v zimě tak 2x zachránily bouračku. Ale i tak 2.7 je slušný výsledek 1 Best - 6 Worst. Vřele doporučuji, je to dobrá koupě.
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“