Nedrží paměť atorádia

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Atvar
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 23, 2006 09:24
Bydliště: Stochov
Kontaktovat uživatele:

Nedrží paměť atorádia

Příspěvek od Atvar »

Neuměl by někdo poradit s malým problémem??
Koupil jsem autorádio DAEWOO DCA3301USB hraje tak jak má, ale mám problém s pamětí rádia = NEDRŽÍ MRCHA.Autorádio jsem reklamoval a je v pořádku v jiném autě než v mém Lanosu pamět drží jak má takže je to v zapojení ale kde??????
:cry:

Mám to zapojené přes ISO konektor a zkoušel jsem i přehodit střídavej proud se stálým ani to nepomohlo.Je to pořád tak že když startuju a tak se paměť prostě vyresetuje.Pouze přři startování při vypnutí motoru je to OK do té doby než opět nastartuju.
A tak prosím jestli by nikdo nevěděl co s tím??Nebo jestli to mám radši svěřit autoelektrikáři.

Díkas
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Máš to přes redukci Daewoo → ISO, nebo jsi ten původní daewoo konektor ustřh a dal tam přímo ISO ? Matně si pamatuju, že když jsem měl radio DAEWOO tak tam bylo napájení + a musel tam být ještě jeden + (na svazku kabelů byly 2 skleněné pojistky) který funguje furt, tedy i při startování. Právě ten zajistí uchování paměti radia. Je možné že to máš zapojené na ten + který se při startování vypíná, nebo oba + jsou spojené. Pak stačí jen nastartovat a můžeš znovu ladit! Tedy alespoň mě v Nubiře se radio při startování vypne a po puštění klíčku zas zapne. Zkus zapátrat, myslím, že jsem to v Mistsubishi zapojoval na spínač brzd, byl blízko a + na něm bylo furt.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Atvar
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 23, 2006 09:24
Bydliště: Stochov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atvar »

A nemohl by jsi mi napsat co kam napojit trochu detailněji?Mám tam DAEWOO a ještě ISO konektor (redukce) a na ní (+) a (+ memory.Kterej to je a kam ho zapojit??

Díkas :lol:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

zkus dát měřák nebo žárovku na ten + memory a ten druhej drát dej na kostru. Žárovka by měla svítit , měřík ukazovat 12V. Když ti takhle zapojená žárovka nebo měřák při startování zhasne je to jasný radio je chvilku bez šťávy a paměť čistá. Pak už opravdu musíš někde najít + co jde i při startování, zjistíš to nejlépe tou žárovkou, zlom vaz 8) zapoj žárovku takhle, přičemž - je kostra 8) 8) 8) ale jestli tomu moc nehovíš obrať se radši na odborníky.

┌☼┐
+ -
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Atvar
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 23, 2006 09:24
Bydliště: Stochov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atvar »

Tak jsem udělal vše podle tvé rady a je to pořád stejné napojil jsem to na ten spínač brzd a nic. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Sice to je mozna trosku mimo, ale delalo mi to ted v astre na radiu sony, ktery sem mel predtim v nexii a tam to bylo v pohode. musel jsem prehodit propojeni cervenyho a zlutyho kabelu, predtim to bylo cerveny-cerveny zluty-zluty a ted je to prostridany a jede to jak po masle 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Atvar
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 23, 2006 09:24
Bydliště: Stochov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atvar »

To jsem zkoušel všechno a stále nic.Budu to asi muset svěřit odborníkům a platit pár peněz. :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Dej si na to bacha

Příspěvek od Vazoun »

Dej si na špatné zapojení rádia pozor - Atvare - nemám s tím dobrou zkušenost. Ač mi autorádio zapojoval mechanik v autorizovaném servisu,
stejně mi to zničilo přes zimu akumulátor. Údajně ten přehrávač byl vadný
a i při vypnutém stavu, pořád pod proudem a to za tu zimu zničilo aku.
Bylo to v dobu kdy jsem v zimě tolik nejezdil a tím na to nepřišel.Museli mi
to rádio vyměnit a od té doby vše OK. Zdraví - " Vazoun "
----------------------
Člen Matiz clubu reg.čís. 20 :P
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Sony CDX-GT300 - mozna problem

Příspěvek od Slam »

Zdar, kolegove, mam (asi) podobny problem se svym radiem Sony CDX-GT300...

Radio moc casto nepouzivam, takze kdyz nasadim celni panel, provedu nastaveni a naladim stanice, ktere ulozim do pameti, tak ten den je vse OK, i kdyz nekolikrat zastavim, vypnu motor a zas nastartuju nebo vypnu a zapnu radio. Jenze po nejakem case (nevim, jak presne dlouhem, nikdy jsem radio nepouzival ani 2 dny po sobe), zhruba dejme tomu po mesici, prijdu k autu nasadim panel, zapnu radio a ono je v defaultnim nastaveni (tj. moje predesle nastaveni je fuc, jako bych mezitim vyndal baterku, coz jsem urcite neudelal). Je to normalni, ze po cca mesici nepouzivani se pamet radia vynuluje? Nebo to mam reklamovat ve znackovem servise, kde mi to montovali a radio bylo nove, redukci DAEWOO-ISO jsem predaval s radiem?

Dik za pomoc.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

urcite odporucam zverit sa s problemami autoelektrikarovi, alebo niekomu, kto montuje autoradia... aj zle zapojenym atoradiom sa da vypalit rybnik... vlastne auto... :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tu na tejto stránke nájdete všetko ohladne zapojenia rádiahttp://www.autodax.sk/help.php?p=9a už nlen skontrolovať ako to máte vo svojom aute.Obrázek Obrázek ObrázekNa obrázky klikni 2krát
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

To je vse hezke, ale i tam resi akorat problem, ze se radio resetuje pri nastartovani a ne ten muj pripad (kdy to nekolik dni bez problemu drzi). Nemuze se treba nejak samovolne odpojovat akumulator, vsiml bych si toho jinde, nez jen vymazanou pameti u autoradia? :?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Pokial by ti sa samovolne odpojoval akumulátor(čo je blbosť pokial štartuje)tak by sa ti vynulovali aj hodinky v aute.
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

dedo.miki píše:Pokial by ti sa samovolne odpojoval akumulátor(čo je blbosť pokial štartuje)tak by sa ti vynulovali aj hodinky v aute.
No vidis, takze je to jasny, celkovym vypadkem el. energie to neni, tak proc se mi to radio hernajs cca po mesici nuluje? A ani nevim, jak to otestovat (jestli mam kazdy den to radio zkouset nebo radsi pockat par dni). Takze me napada uz akorat to, ze muze byt blby kontakt na privodu stavy primo do radia, jinak uz nevim... :?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

A čo ak je v rádiu chyba?
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“