Rádio (SONY) nečíta CD, nevysúva anténu, nezapne display...

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Rádio (SONY) nečíta CD, nevysúva anténu, nezapne display...

Příspěvek od Peo »

Čaute,

mám taký problém, blbne mi rádio. Symptómy sú takéto - niekedy sa vyskytnú viaceré naraz, niekedy po jednom:

a) nedokáže čítať CD (žiadne, ani audio, ani mp3)
b) nevysunie anténu pri FM rádiu
c) nesvieti vôbec display rádia
d) nechce prijať CD (po vložení CD do polovice štrbiny nejaví rádio žiadne známky toho, že by ho chcelo prijať, vsunúť do seba)

Myslíte si, že je to problém rádia, alebo môže ísť o elektrinu v aute? Totiž po vypnutí motora, vybratí kľúčika a znovunaštartovaní sa správanie rádia zmení - pribudne/ubudne symptóm, niekedy dokonca ubudnú všetky a rádio funguje, ako má.

Info: je to mp3 rádio Sony. V Espere mám vymenené všetky repro a v kufri subwoofer s vlastným zosiľovačom.

Dík za help....
Espero 1.5 DOHC 16V
Reklama
 

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak já bych napřed vyzkoušel rádio na stole, a jestli se bude správať stejně, tak je chyba v něm, jestli třeba z deseti pokusů ani jednou nezachybuje, pak bych hledal problém v elektrice na autě, i když podle toho popisu bych si dovolil tipovat, že chyba je v rádiu.
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peo »

Na stole? A ako ho napojím na elektrinu... tam je asi treba nejakú redukcieu, čo....?
Espero 1.5 DOHC 16V
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Potřebuješ nějaký zdroj 12 - 15V, který dává kolem 2A proudu.
Pokud takový nemáš, tak !!opatrně!! připojit k baterce v autě dvojlinku a to zapojit do rádia. Pokud ale netušíš kam, tak se do toho sám nepouštěj. Určitě znáš někoho, kdo ti s tím pomůže.
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

zkus tam dat jiny radio, to je snadnejsi, ikdyz jiny asi ne Sonky maji svuj konektor :cry:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Podal symptomov by som to na rado netipoval. Skor to vyzera na beznu montaz. Relativne drahe radio, detto repraky subik aj so zosikom, cize nic extra ale ani nic lacne ale IMHO hlavne lacna montaz a to cez nejaku seriovu redukciu. Takze na napajani do radia moze byt vselico a nielen 12V a potom radio takto blbne.
To mi pripomina tie super hifi kable z bezkyslikatej medi s jemnym pletenim (5mm ohnete lepsie nez klasiku 1mm) s pozlatenymi konektormi (meter snad aj za 1kSk) a cele to na hulvata pripojit na poistkovku v aute :))))). Hlavne ze to podporia kapacitorom (uzasna to vec na tahanie penazi z vrecak akozehifistov) :roll: .

Je mozne ba az pravdepodobne ze sa mylim ale ak tam mate nieco viac nez origo radijo s origo repracikmi tak odporucam natiahnut k tomu celemu komplet novu kabelaz priamo od baterky a nielen nacvakat cez rychlospojky iso konektor. NIe som ani za pouzitie redukcie.
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peo »

ppp píše:Podal symptomov by som to na rado netipoval. Skor to vyzera na beznu montaz.
(...)
Montáž bola urobená v špecializovanej firme, boli nanovo naťahaná kvalitná kabeláž, okrem toho cca rok a pol to fungovalo bezchybne, takže tu by som asi problémy nehľadal.... Navyše si neviem predstaviť, aký to môže mať súvis s odmietnútím CDčiek (nechce si nechať vsunúť žiadne CD).

Samozrejme rozmýšľal som aj nad týmto, ale zdá sa mi to nepravdepodobné...

P.S.: najnovšie sa už prejavuje iba jedna kombinácia symptómov - funguje len prehrávanie FM, bez antény, síce s displejom, ale CD už nevsuniem vôbec :) Tak to asi dám na reklamáciu....
Espero 1.5 DOHC 16V
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

nejdriv sem si rikal ze je to zapojenim ale postupne sem si uvedomil ze to vsecko je zavisle jen na 1 napajecim kabelu a tak je temer jiste spatne radio.to ze to nereaguje na vlozeni cd je zarucene problem radia.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peo »

Tak jo.... idem nájsť záručný list. Díky moc za help! 8)
Espero 1.5 DOHC 16V
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

// presunute Auto-Hifi
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Výsledok

Příspěvek od Peo »

Čaute, takže výsledok pre tých, ktorých by to zaujímalo:
* vybral som rádio, zobral záručák, reklamoval v NAY
* o 4 dni mi z NAY volali, šiel som si to vziať
* result zo servisu: všetko v poriadku, chyba nenájdená, nevysúvanie antény spôsobené externým elementom
* sakra kua kua hajzli čo s tým teraz blbé sony nikdy si už nekúpim sony nemám rád sony!!!!

* namontoval, všetko funguje :lol: :P

* možnosť prvá je, že to chlápci v servise prečistili a/alebo niečo vymenili a nepriznali - síce nechápem motiváciu takéhoto konania, ale možné to je
* možnosť druhá je, že niektorý kábel bol uvoľnený... nechápem, ako môže uvoľnený kábel spôsobiť také rôzne problémy (nevsunutie CDčka, nevytiahnutie antény, nenačítanie CD, nefunkčný display...), ale možné to je

-------------------------------
RESULT & rada na záver: ak vám to bude robiť to, čo mne, skúste rádio vytiahnuť, odpojiť a znovu zapojiť.... a do servisu s tým choďte až POTOM :?

-------------------------------
dík všetkým za help!
Espero 1.5 DOHC 16V
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Jestli byl stuďák na napájecím drátu, tak to mohlo klidně dělat, co jsi popisoval, ale bránil jsi se tomu, že by to mohlo být špatně zapojené, protože to dělala odborná firma.
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“