Pazvuk, snad jsem na stopě - Vyřešeno !!!

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Pazvuk, snad jsem na stopě - Vyřešeno !!!

Příspěvek od Krtek »

Zdar !
Tak jsem se zas dneska kapku dooost věnoval Soptíkovi. Už jsem se určitě zmiňoval, že se mi ozývá takový cvaknutí při přejezdu nerovností. Je to někde vparvo vzadu těsně u sedaček. Tak jsem měl podezření na mechanismus co drží pravou sedačku v kolmý poloze a mačká se tamten knoflík na sklápění. Tam to ničim neni, vymezil jsem všechny vůle co tam šly a nic. Proížděl jsem stejnou trasu snad 20x. Pak jsem ale narazil na podivnost u prachant-sichru (dětský pojistky). Vypadá to, že pojistka na pravejch dveřích je ve vyplym stavu asi ve 2/3 svý dráhy, kdežto u levejch dveří je nadoraz. Zkoušel jsem to fotit mobilem, nevypadá to nic moc ale pro posouzení snad postačí. Zkoušel jsem jezdit i se zaplym parchant-sychrem ale bezvýsledný, stále cvaká.... Může tam něco cvakat ? Asi něco v zámku, co ? Nejspíš bych to zkusil reklamovat ale počítam, že se do zámku leze přez tapecírunk tak než to necham někoho rozvrtat, chci mít jistotu. Díky za postřehy a nápady. Teď jdu zkusit dát ty fotky, snda si to ještě pamatuju jak.
Naposledy upravil(a) Krtek dne sob čer 16, 2007 17:15, celkem upraveno 1 x.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak tady jsou levý dveře, ty jsou asi gut

https://www.chevroletclub.cz//album_pic.php?pic_id=1315

a tady pravý kde je pojistka někde ve 2/3 dráhy

https://www.chevroletclub.cz//album_pic.php?pic_id=1316

co dělam blbě, že tu ty fotky nejsou ????
pro jisttu zkušim z jinýho topicu nadhodit fotku, kterou jsem tam hodil, jestli se alespoń ta zobrazí.

https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=173
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

tak samozřejmě že něco v zámku může cvakat ale u toho tvýho auta bych se nedivil kdyby si tam měl někde v dutině nějakou zapadlou matičku :cry: tohle je hledání na několik dní a rozebírání a zkoušení všemožnejch nesmyslnej věcí který servisáci uplně nesnáší a ještě když je auto v záruce to uplně milujou ;)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

petrm píše:tak samozřejmě že něco v zámku může cvakat ale u toho tvýho auta bych se nedivil kdyby si tam měl někde v dutině nějakou zapadlou matičku :cry: tohle je hledání na několik dní a rozebírání a zkoušení všemožnejch nesmyslnej věcí který servisáci uplně nesnáší a ještě když je auto v záruce to uplně milujou ;)
no vidíš a na tom jsem se chtěl s váma tady domluvit :lol: teda hned po narovnání volantu
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

můžem na to kouknout až přijedeš to je jasný ;)
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Ja som mal mozno rovnaku zavadu, aj ked na Fiate. Aj som isiel do rozobratia tapaciru, ale nic som nenasiel. Nakoniec to bolo zamkom dveri, stacilo vsak parkrat obtocit izolacnou paskou ten drziak na karoserii, do ktoreho sa zacvakava zamok dveri. Tym padom nedosadal kov (alebo plast) zamku priamo na kov drziaku. Odvtedy ticho.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Rastos píše:Ja som mal mozno rovnaku zavadu, aj ked na Fiate. Aj som isiel do rozobratia tapaciru, ale nic som nenasiel. Nakoniec to bolo zamkom dveri, stacilo vsak parkrat obtocit izolacnou paskou ten drziak na karoserii, do ktoreho sa zacvakava zamok dveri. Tym padom nedosadal kov (alebo plast) zamku priamo na kov drziaku. Odvtedy ticho.
Ha zkusim. Už jsem to dělal u mechanismu zaklapnutí opěradel zadních sedaček.
petrm: kolik asi může stát ta geometrie ? Bylo by možný uhrát to u vás na záruku ? V horšim případě bych jí i zaplatil :cry: a je jistota, že pak budu mít volant rovně ? Jsem vám to měl asi na srazu ukázat
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Řekl bych, že geometrie se vleze do 600 kč a jednou za čas ji není špatné udělat jen tak pro klid duše a pneumatik :)
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak jsem zase dneska jezdil a koumal odkud to může bejt. Vyházel jsem i výbavu z kufru a jezdil a jezdil.... A zase jsem na nic nepřišel. Pak mně napadlo kouknout na pravý zadní světlo. Otevřel jsem ten kryt co s pod nim dostanete k žárovkám a objevil jsem tam zajímavost. Je tam taková bílá spojka na konektorech. Vedou do ní z obou stran dráty a má zespoda takovou "kolejničku" kterou je nasunutá na celej ten zadní plast světla. U levýho jsem koukal taky, tam to bylo OK ale u pravýho ten bazmek měl tu kolejničku rozlámanou a ta tam plandala na kabelech. Nějak nechápu jak je to možný. Bohužel ale ani přilepení tý bílý spojky na ten plast stejně nepomohlo, to klepání jde teda asi odjinud. Taky jsem zkoušel omotat lepenkou ten kovovej bazmek u pravejch zadních dveří, jak se na něj zavíraj. Takový ty dvě hrazdičky, jak mi tu někdo radil. Taky nic. Celkem se děsim, kdybych měl mít auto rozebraný co ještě kde najdu. Třeba u plynový nádrže (původně je tam rezerva) jsem našel ležet celkem velkej samořeznej křížovej šroub. Je khaki i s přibarvenou podložkou. Se fakt nebudu divit až zjistim, že zbytek auta mam z rejže :roll:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

tak u nás stojí geometrie někam k 800 ale snad vyjednám nějakou slevu a na záruku jak sem ti psal jinde to neuhraješ u nás v žádným případě jelikož nejsme záruční servis a jinde taky né v tolika kilometrech ani náhodou :cry:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Sice asi pozdě ale měl bych přípdný čitatele uklidnit. To cvakání jsme objevili na tý loňský geometrii s PetremM. Dělaly to urezlý lanovovdy k zadnim brzdám. Pravej lanovod byl volnej hodně a tlouk o podlahu. Levej držel kapku líp. Na servisce mi to přivařili a zatim dobrý. Tak to snad vydrží.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikewone »

Čau petřem hele zase klepání případně spíš drnknutí jako kdyby poskočilo napnuté pero takové tunk. uložení ok , kosti o, kuláky horní i spodní ok děláto pi rozjíždění a brždění a zároveń točení volantem kdyby měl někdo skušenosti přispějte.
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

muzou to byt loziska horniho ulozeni nebo praskla pruzina.pri otaceni volantem ti musi nekdo sahnout na tlumic(person-pruzinu)a zjistit ktera poskakuje.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikewone »

dík za radu skusím ale horní uložení je v poho - rozebral jsem to pero taky eště skusím druhou stranu esli se to nepřenáší. mimochodem dělám na STK tak si myslím že nejsem až tak uplný laik. jinak dneska jsem se procvičil v demontáži ventilátoru topení bo sem dezinfikoval klimu a dle návodu jsem při čtvrté rychlosti ventilátoru zasunul hadičku za pylový filtr a hle najednou drnk a hadička zmizela uvnitř topení no maximální legrace fakt jo. to jen tak mimo děk čau Mike :lol:
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo jo to se obcas stane :D tak kdyzdelas na stk tak musis snadno najit co se kde deje.tak hodne stesti
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“