Přední světlomet

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
mira13
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 08, 2005 10:45

Přední světlomet

Příspěvek od mira13 »

Přestal mi svítit přední světlomet. Vzhledem k tomu, že se v autech nevyznám a potřeboval jsem stejně vyměnit rozvodový řemen hodil jsem to do servisu, ať to vymění. Nevyměnili: prý je tam xenonová výbojka (pod nějakou čočkou), kterou samozřejmě nemají a prý by byla pěkně mastná. Moc se mi to nezdá, je to Nubira Wagoon dvou litr z roku 2000 a nemyslím si, že to svítí jako xenony. Mechanik tvrdil, že zřejmě nefunguje startét: když zapnu světla, slyším takové to vrnění jako od nefungujícího startéru.
Nemůžete mi někdo poradit?
a) co s tím udělat
b) je tam fakt xenon? - jak to mám sám zjistit?
c) kde koupit náhr. díl - žárovku, nebo světlomet, do krče jsem se díval, ale v naíbdce jsem nic nenašel.
- prostě cokoliv úžitečného.
díky, mira
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Mám stejné auto, ale asi Ti neporadím. Originálně je pod tou čočkou halogenka H1, stejně tak jako v dálkovém světle, přístup je poměrně dobrý z motoru - jen otevřít víčko zezadu na světlometu.
Možná předchozí majitel provedl přestavbu na výbojky, ale netuším proč, když už takhle Nubira II s projekčním reflektorem dobře svítí.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já osobně si myslím, že tam xenon nebude a to vrnění je od elelektromotorku co hejbe se světlama kvůli zatížení auta ( ovládání z přístr. desky) Ale jestli tam máš nějakej xenon dobastlený, musíš vidět někde krabičku se starterama a měničem napětí.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
mira13
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 08, 2005 10:45

díky za info

Příspěvek od mira13 »

Včera jsem odmontoval ty zadní plastikové krytky co jsou na motorové straně, abych se podíval dovnitř do refelktorů, ale bohuže je tam málo místa a musel bych žárovku ať je to cokoliv, vytáhnout po hmatu a to neumím. Požádám někoho, aby se na tom podíval a vytáhl to. Doufám, že máte pravdu, jen mě udivuje, proč mi to ten automechanik říkal ...

mira
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: díky za info

Příspěvek od Slavek »

mira13 píše:Včera jsem odmontoval ty zadní plastikové krytky co jsou na motorové straně, abych se podíval dovnitř do refelktorů, ale bohuže je tam málo místa a musel bych žárovku ať je to cokoliv, vytáhnout po hmatu a to neumím. Požádám někoho, aby se na tom podíval a vytáhl to. Doufám, že máte pravdu, jen mě udivuje, proč mi to ten automechanik říkal ...

mira
treba si chtel vydelat, a videl v tobe dobrou investici, to ze se v autech moc nevyznas, nekteri mechanici sou svine, me opravovali klakson, netroubilo mi to kdyz sem prisel tak mi nauctuval 570 kc a delal to 20 min, s tim ze sem mel kabely v p.li a klakson, ale ten klakson byl dobrej protoze sem ho zkousel, tak sem mu to hned rekl ze mu za vymenu klaksonu nezaplatim ze klakson byl funkcni kdyz sem mu to sem daval, tak se dival na me jako puk ze jak to muzu vedet kdyz mi to netroubilo, sice mi to netroubilo ale nejsem trouba a tak sem ten klakson pripojili primo na baterku a jejda klakson byl fit a troubil tak se hned zacal omlouvat ze mu asi spatne ukazoval merak a nakonec z 570 kc sem platil 400, proste nekteri te chtej obrat jak jen muzou a to me sere nejvic :evil: :evil:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Příspěvek od Boban »

Je to jednoduchý povol 3 šrouby vyndej světlo (nezapomeň odpojit konektory)a je tam krásně vidět.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

prosím ještě help na světla.... tentokrát na N1...

Nevím jestli je to problém obecně, ale začínají mi slepnout světla (jakoby koroze toho karbonátu, dělá se na něm taková žlutá šlupka, zatím jen nahoře, ale zato celkëm rychle).. máte někdo zkušenost, radu, tip jak tomu předejít, odstranit? Vypadá to fakt hnusně.. dík
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Někde tady na fóru (třeba i u jiných modelů) je návod. Něco jako obrousit a natřít...zkus hledat.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

...nooo na Matizackom foore niekde..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“