výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Příspěvek od marianH »

Ahoj všichni.

I na mém voze přišel čas na tuto výměnu.

Návod na stánce http://www.volny.cz/daewoo_tico/loziska2.htm jsem viděl a nezdá se mi technicky velice složitý, ale přesto bych si na to asi netroufl. Jednak nemám momentový klíč, stahovák, kvalitní zvedák atd., prostě celkové technické zázemí k opravě, ale taky bych třeba nerad něco špatně nasadil a ložiska by třeba po krátké době znovu odešla.

Tak jsem se rozhod, že to nechám udělat v servisu. Doufám totiž, že servis mi dá patřičnou záruku a opravu provede podstatně zkušenějjší člověk. No a servis má k opravám vozů technické zázemí, že?

Kontaktoval jsem nejbližší servis vozů Daewoo/Chevrolet s dotazem k této výměně.

Toto je jejich odpověď.
Dobrý den,
ložiska na Daewoo Tico je třeba objednat, dodací lhůta je 5 dní a je třeba
složit zálohu 600,- Kč, celková cena ložisek je 1200,- Kč vč. DPH.
Samotná oprava pak cca 3 hodiny práce, doporučujeme po výměně provést
geometrii, orientační cena práce vč. geometrie cca 3000,-Kč bez DPH.
Při složení zálohy Vás samozřejmě objednáme na servis, nyní máme volné
termíny v příštím týdnu.
Jednou jsem již tento servis oslovil s dotazem na náhradní kliku dveří. I nich stála 500,-Kč. Jak mnozí víte tato součástka u Krče v Praze stojí 140,-Kč. Proto mám teď vážné pochybnosti, jestli jejich nabídka a cenová kalkulace není taky hodně přemrštěná.

Prosím o vyjádření vás zkušenějších.
1. Je cena té opravy (materiál, práce) přiměřená, nebo máte jinou zkušenost-názor?
2. Mám objednat náhradní díly u Krče a dodat je k opravě a akceptovat pak cenu práce?
3. Vztahovala by se pak záruka i na materiál kdybych ho dodal já?
4. K té výměně stačí objednat pouze ložiska a rozpěrný kroužek použít původní, nebo ještě něco jiného?
5. Je tahle oprava tak náročná, že mám raději svěřit tuhle opravu značkovému servisu, nebo můžu věřit i "garážovým mistrům" (menším a neznačkovým servisům)?
6. Znáte někdo spolehlivý servis na Tico v Brně?

Děkuji za vaše názory, určitě pomůžou i někomu jinému.

Marián
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no ..
1. - Cena lozisk cca 800,- ...su tam dve loziska 400.kus, na jednej strane..
..a ktomu este aj simeringy uz ked tak vymenit ..cca 25kus..
2. - ...vjem ja ..?? v Ba beru auth. servisy cca 800Sk/hod.
3. - ..Spytaj sa v servise..
4. - ..kruzku by sa nemalo nic stat..ked je medzi loziskamy, a je vlastne dotiahnuty "medzi"..
5. - to zalezi asi na tebe.. ci verish "kamaratovi" alebo "servisu"..
6. - ja neznam ziadny "spolahlivy servis" ... ja som f servise nikdaa nebol...(racej)..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

Ja by som iba podotkol s tou zarukou -> na tie diely mas zaruku a aj na poskytnutu sluzbu musis dostat zaruku (rovnako ako napriklad na opravu zubov). takze v tomto nevidim problem, so zarukou je to vzdy rovnake. ak si vies zohnat lacnejsie a rovnako kvalitne komponenty sam, na tvojom mieste by som tak spravil ;)
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Příspěvek od MACHINE »

ja som ich menil a zvladol som to sam a to som neni ani nejaky extra majster. trvalo to sice tyzden, lebo som prve dva dni nevladal odkrutit maticu, cize som nemohol sundat naboj kolesa a potom som zistil ze tocim opacne. Ptom som zas nemohol vytiahnut tie loziska, musel som si to nechat nalisovat v servise, stalo to 15 €. Loziska stali asi 10€. Takze si to vymente radsej sami. Stahovak netreba, ja som to spravil iba s gumovym kladivom a arzenalom srobovakov a klucov.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Příspěvek od palikx »

jen par drobnosti
loziska do prednich kol by mely byt v sade s rozpernym krouzkem.ten krouzek urcuje jejich vuli.pokud se nesejde spravna tolerance loziska odejdou.
se zarukou je to jasne.ale pokud si doneses vlastni dily (zaruka 2 roky)a nektery se pokazi(ne vinnou montaze ale vinnou spatneho dilu)tak si vymenu dilu zaplatis znova-na to se zadna zaruka nevztahuje.pokud si ale koupis dily v servisu a nechas namontovat pak te nic nezajima kdyby neco a mas plnou zaruku-6 mesicu.tak zni zakon.
a je pravda ze jediny spolehlivy servis ktery znam jsem ja sam a taky se bojim auto do servisu dat kdybych to nahodou potreboval.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Příspěvek od MACHINE »

ja som kupil loziska a rozperny kruzok tasm nebol. Ale bola tam pekna mosadzna matica na naboj. :lol:
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Příspěvek od conpet »

Já měnil ložisko na Corse, lis nemám, tak jsem si udělal na soustruhu vytloukadlo dle vnějšího průměru ložiska a šlo to viz. tady : http://forum.corsaclub.cz/viewtopic.php ... 285a17405a
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Re: výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Příspěvek od soooc »

Zdravim, na mojem Ticu mi zacalo hucet a tak jakoby rezonovat, kdyz jedu vic nez 40 kmh a jedu rovne nebo zatacim doprava. Kdyz zatacim doleva, vsechno je v poradku. Je to lozisko? :)
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Příspěvek od marianH »

Asi áno. Aby si v tom mal jasno, tak daj auto na zdvihák a skús okývať kolesom. Ak tam bude vôľa, bude to ložisko. Urob to s každým kolesom, aj keď vyššia pravdepodobmosť bude na predných kolesách. Je dosť možné, že je povolená stredová matica čo drží náboj.


Marián
soooc píše:Zdravim, na mojem Ticu mi zacalo hucet a tak jakoby rezonovat, kdyz jedu vic nez 40 kmh a jedu rovne nebo zatacim doprava. Kdyz zatacim doleva, vsechno je v poradku. Je to lozisko? :)
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Re: výměna ložisk na předních kolech - dotaz

Příspěvek od soooc »

Tak na hucicim lozisku jsem najel jeste peknych 8000 km. Vymeneno, auto je zase krasne tiche. Jen borec, co mi to vymenoval rikal, ze to lozisko bylo namazane jen z jedne strany a ze to videl uz u vic techle asijskych vozidel. A ze asi kvuli tomu vydrzelo jen 105k km.
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
Odpovědět

Zpět na „TICO“