První opravdu veliká investice :o(

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

První opravdu veliká investice :o(

Příspěvek od Robert »

Už je tomu 3 týdny, co jsem odstavil Matizka na parkovišti a nemůžu s ním jezdit :( Chybí mu STK... Což o to, to by se nějak splácalo, ale problém je v tom, že odešlo hodně věcí z přední nápravy... Jak už jsem kdysi mluvil o homokinetických kloubech, tak to je jedna z věcí.. :(

Po sjetí vozu na diagnostické lince u nás v servisu na mně šly mrákoty, když jsem zjistil další závady :(
Rozhodl jsem se tedy skoro pro kompletní generálku přední nápravy, což bude opravdovej ranec peněz a nebude to záležitost pár dní :cry:

Tady jsou díly, který jsou kaput a je třeba je vyměnit, pro info k nim přidám i cenovky :roll:

- Homokinetický kloub.... cca 1370,- Kč /kus (je třeba vyměnit oba)

- Manžety homokinetických kloubů + tripólů .... cca 1000,-

- Ramena s kulovými čepy... cca 1300,- Kč /kus (je třeba vyměnit obě, samotným ramenům nic není, jen jsou čepy v háji a ty samostatně vyměnit nelze :( )

- Rozvodový řemen + kladka... cca 1000,- Kč

- Těsnění vany a víka ventilů... cca 250-300,- Kč

- Kulové čepy řízení jěště jednou překontroluju, měly by být ještě v pořádku, jinak cena vnitřních i vnějších je cca 1000,- Kč/kus

K tomu všemu ještě musím připočítat STK... :( Chjo, že se to takhle po*ere jsem nečekal :cry:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To co jsi vyjmenoval jsou věci běžné spotřeby , jednou je vymění každý , akorát když se k autu chováš slušně a nevymetáš každou díru tak čepy vydrží, kineťáky jsou zase v pytli od hrabaček , nebo prudkých rozjezdů v rejdu ... atd. , rozvoďák je jasná věc údržby .( mimochodem i s kladkou za litr ??? , nějaká dobrá cena ...)

Asi takhle , mám najeto 85 000 a jezdím s Matizem už hlavně po městě , klouby jsou naprosto v pořádku , čepy zatím bez vůle , spíš se hlásí tlumiče , ale celkově to je ještě OK - STK letos v dubnu bez závad.
Jo a zapoměl jsem říct , občas taky zablbnu , ale celkově se k tomu autu chovám slušně .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Já se k autu taky chovám slušně...chci, aby mi vydrželo :(

V Krči mají rozvoďák za 320,- a kladku za 700,- ;)
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Misto zbytecnyho autohifi se mas starat hlavne o techniku a pak az kdyz zbyde naka vata tak hifi ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

pozor na kladku z krce.je nejspis polska a nemusi dlouho vydrzet.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Njn občas to vymazlení našich Miláčků něco stojí :lol: ale pak se nám za to na oplátku odmění svou poslušností :lol:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: První opravdu veliká investice :o(

Příspěvek od Olda »

Robert píše:
- Ramena s kulovými čepy... cca 1300,- Kč /kus (je třeba vyměnit obě, samotným ramenům nic není, jen jsou čepy v háji a ty samostatně vyměnit nelze :( )
Hele já nevim jak je to u toho tvýho pindi, ale já sem koupil v elitu za 500kč 2 kuláky, sundalo se rameno, odvrtali se nejty a hodili se tam zajišt. šrouby, pak geometrie a bylo vyhulíno ;) :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První opravdu veliká investice :o(

Příspěvek od Robert »

Olda píše:
Robert píše:
- Ramena s kulovými čepy... cca 1300,- Kč /kus (je třeba vyměnit obě, samotným ramenům nic není, jen jsou čepy v háji a ty samostatně vyměnit nelze :( )
Hele já nevim jak je to u toho tvýho pindi, ale já sem koupil v elitu za 500kč 2 kuláky, sundalo se rameno, odvrtali se nejty a hodili se tam zajišt. šrouby, pak geometrie a bylo vyhulíno ;) :lol:
A kdo se s tím bude srát? :D Teď jsem objevil ramena s čepy v Krči za 700,- Kč /kus, takže nějaký odvrtávání se nevyplatí ;)

Palikx: Když kladka z Krče není dobrá, kolik teda stojí cca original Daewoo?
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

milosh píše:Misto zbytecnyho autohifi se mas starat hlavne o techniku a pak az kdyz zbyde naka vata tak hifi ;)
Šéfe, já se o tech. stav auta starám, všechno bylo O.K., tak jsme si hold pořídíl muziku ;) Během týdne se to všechno po*ralo :(
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Kua, čepy a klouby odejdou během týdne??? To jsou teda věci... :roll: .
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: První opravdu veliká investice :o(

Příspěvek od Olda »

Robert píše:
Olda píše:
Robert píše:
- Ramena s kulovými čepy... cca 1300,- Kč /kus (je třeba vyměnit obě, samotným ramenům nic není, jen jsou čepy v háji a ty samostatně vyměnit nelze :( )
Hele já nevim jak je to u toho tvýho pindi, ale já sem koupil v elitu za 500kč 2 kuláky, sundalo se rameno, odvrtali se nejty a hodili se tam zajišt. šrouby, pak geometrie a bylo vyhulíno ;) :lol:
A kdo se s tím bude srát? :D Teď jsem objevil ramena s čepy v Krči za 700,- Kč /kus, takže nějaký odvrtávání se nevyplatí ;)

Palikx: Když kladka z Krče není dobrá, kolik teda stojí cca original Daewoo?
Můj servisák: za litr i s prací(nepočítám 300 geom) :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Docent píše:Kua, čepy a klouby odejdou během týdne??? To jsou teda věci... :roll: .
Od doby, co se ozvaly první pazvuky, tak ani ne do týdne se to rozsypalo tak, že to mlátí jako prase :(
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Přece nejsi začátečník

Příspěvek od Vazoun »

Roberte je nám to moc líto, ale asi budeš muset hrát Sportku a podobné hry,
jinak nevim,nevim jak na to vše co jsi vyjmenoval - schrastíš??
Nic ve zlém - cítíme s Tebou a fandíme Ti čau - " Vazoun " :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Přece nejsi začátečník

Příspěvek od V.Brousek »

Vazoun píše:Roberte je nám to moc líto, ale asi budeš muset hrát Sportku a podobné hry,
jinak nevim,nevim jak na to vše co jsi vyjmenoval - schrastíš??
Nic ve zlém - cítíme s Tebou a fandíme Ti čau - " Vazoun " :lol:
Mě to líto není,ale sportka není dobré řešení.Aspoň dle mé zkušenosti. :D
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Ještě že mám na předku všecko vyměněné - ložiska, kotouče, ramena, čepy řázení, stabík, silentnbloky, tlumiče, pružiny, všecky 4 manžety poloos. Jen ty klouby jsou i po 135kkm jako nové :). Holt nejezdím často jako prase.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“