CUKANIE motoru odstránené...hurááá..

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Rumcajz
Příspěvky: 329
Registrován: ned zář 25, 2005 18:22
Bydliště: Martin, SR
Kontaktovat uživatele:

CUKANIE motoru odstránené...hurááá..

Příspěvek od Rumcajz »

Zdravím, už sa toho tu o tomto popísalo veľa ale opakovanie je súhra myšlienok, tak teba:
- motorom mi cukalo pri plynulej jazde (stála konštantná rýchlosť ) a prestalo to len keď som troška pridal alebo naopak ubral plyn. Skúšal som meniť káble, cievku, sviečky, rozdelovač,... chcel som aj palivový filter, ale kedže mi to robilo aj na benzíne aj na LPG tak to som nechal tak. Čiže iskri mi hádzalo v pohode, aj prívod paliva je OK tak som dumal ďalej (JA LAIK (ale už som rozobral TRI ESPERÁ do posledného šróbiku, už si trúfnem aj skladať (čaká ma výmena 1.5-ky za 1.8-kuy ) ) ) . V jednom príspevku som našiel postreh, že to môže byť PODTLAKOVÁ PUMPA, a čuduj sa jeho, aj to bola ONA , vytiahol som takú malú hadičku a ide ako píííííla. Asi ich časová vada, asi sa zanesú alebo čo, keď ho rozpýlim, dám vedieť čo mu bolo. Len teraz nemôžem nájsť taký nový kus niekde kúpiť, Ak niekto vie, ďakujem.
Viacero ľudí tú písalo, že má taký istý problém, ja som sa tiež stretol, ale len na 1.8-ke a 2.0-litri neviem či to má problén aj 1.5-ka.

aj stačí, kto toľko bude čítať

FOTO

Obrázek

adios
Naposledy upravil(a) Rumcajz dne čtv čer 08, 2006 22:54, celkem upraveno 2 x.
Espero 2.0l na 1.5l TP,, 15" elektróny, new music, new sanie, new výfuk, new vačka z 1.8...
Espero 2.0l na 1.5l TP, LPG (legal), ABS, klíma, airbag, akože drevo, modré,..(koža, vyhr.sedadlá) .. PREDANÉ 68tis
Espero 2.0l na 1.5l TP full výbava, ... PREDANÉ 75tis
Omega MV6 ... no coment ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Nexie ho ma taky? mohli by to mit zde www.autodilykrc.cz nebo www.autokelly.cz
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
stanoc
Příspěvky: 111
Registrován: ned srp 14, 2005 10:43
Bydliště: spišsky štvrtok

Re: CUKANIE motoru odstránené...hurááá..

Příspěvek od stanoc »

PeterMT píše:Zdravím, už sa toho tu o tomto popísalo veľa ale opakovanie je súhra myšlienok, tak teba:
- motorom mi cukalo pri plynulej jazde (stála konštantná rýchlosť ) a prestalo to len keď som troška pridal alebo naopak ubral plyn. Skúšal som meniť káble, cievku, sviečky, rozdelovač,... chcel som aj palivový filter, ale kedže mi to robilo aj na benzíne aj na LPG tak to som nechal tak. Čiže iskri mi hádzalo v pohode, aj prívod paliva je OK tak som dumal ďalej (JA LAIK (ale už som rozobral TRI ESPERÁ do posledného šróbiku, už si trúfnem aj skladať (čaká ma výmena 1.5-ky za 1.8-kuy ) ) ) . V jednom príspevku som našiel postreh, že to môže byť PODTLAKOVÝ VENTIL, a čuduj sa jeho, aj to bol ON (hadd) vytiahol som takú malú hadičku a ide ako píííííla. Asi ich časová vada, asi sa zanesú alebo čo, keď ho rozpýlim, dám vedieť čo mu bolo. Len teraz nemôžem nájsť taký nový kus niekde kúpiť, Ak niekto vie, ďakujem.
Viacero ľudí tú písalo, že má taký istý problém, ja som sa tiež stretol, ale len na 1.8-ke a 2.0-litri neviem či to má problén aj 1.5-ka.

aj stačí, kto toľko bude čítať

adios
no a keby si napisal ,že kde je umiestneny?jak viem že je to on?
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Spis foto by se hodilo 8) Cukani pry muze taky byt diky vadnemu krokovemu motorku, taky jsem neprisel kde ho hledat, koupit, jak to vypada?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..jaky "podtlakovy ventil" fcul myslish ..??
nemyslish MAP senzor..??b
Uživatelský avatar
Rumcajz
Příspěvky: 329
Registrován: ned zář 25, 2005 18:22
Bydliště: Martin, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rumcajz »

milosh píše:Spis foto by se hodilo 8) Cukani pry muze taky byt diky vadnemu krokovemu motorku, taky jsem neprisel kde ho hledat, koupit, jak to vypada?
UZ JE TAM FOTO
Espero 2.0l na 1.5l TP,, 15" elektróny, new music, new sanie, new výfuk, new vačka z 1.8...
Espero 2.0l na 1.5l TP, LPG (legal), ABS, klíma, airbag, akože drevo, modré,..(koža, vyhr.sedadlá) .. PREDANÉ 68tis
Espero 2.0l na 1.5l TP full výbava, ... PREDANÉ 75tis
Omega MV6 ... no coment ...
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

kde? :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Myslis tohle : http://www.kadett.cz/technika/egr.htm :?:
to povazuju za posledni moznost, me pomohla zmena benzinky - jedu na Shell a necukam :D
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak tenhle "vynález" už mám dávno vymontovaný.
Uživatelský avatar
Rumcajz
Příspěvky: 329
Registrován: ned zář 25, 2005 18:22
Bydliště: Martin, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rumcajz »

conpet píše:Myslis tohle : http://www.kadett.cz/technika/egr.htm :?:
to povazuju za posledni moznost, me pomohla zmena benzinky - jedu na Shell a necukam :D
Ano, to je ono, mne to robilo aj na lpg aj na benzíne (shell), a pomohlo mi to, keď som dal dole tú hadičku.
Espero 2.0l na 1.5l TP,, 15" elektróny, new music, new sanie, new výfuk, new vačka z 1.8...
Espero 2.0l na 1.5l TP, LPG (legal), ABS, klíma, airbag, akože drevo, modré,..(koža, vyhr.sedadlá) .. PREDANÉ 68tis
Espero 2.0l na 1.5l TP full výbava, ... PREDANÉ 75tis
Omega MV6 ... no coment ...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

jaaj EGR ventil...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

cukání

Příspěvek od Serpico »

Pánové stejné problémy jsem měl taky. V SRBA servisu jsem celkem zaplatil 20tisíc. Nic nevyřešili. A resultáty špatný benzín jsem už opravdu nemínil akceptovat. Závada byla čerpadlo dávalo malý tlak, 1,5 má dávat 2,5 - 4. Výměna hřídele s distributorem v rozdělovači v Krči asi 500 dohromady ( musel jsem dát nový v Krči 4tisíce, proto pozor při demontáži nesmíte zatlačit jediný kolík, který tam je, fixuje polohu distributoru - hvězdice ( to bylo u mě navíc střílení do sání ). Ke krokovému motorku v Krči stojí asi 1 800 obj. číslo 170 596 02 v Amice Praha 8 stojí 1 590. Krokový motorek je na sání dole, asi na dvou šroubkách, nahoře je snímač polohy klapky ( odšroubujete pouze černé malé díly v plastu to je celý zázrak ). V podstatě otvírá vzduch - valve idle air control. Při studeném motoru vstřiky dávají bohatou směs, suplují činnost sytiče v dřívějších karburátorech. Pro Miloshe, hlavně to chce změřit diagnostikou a to na studeným motoru ( tam jsem měl hodnotu 50, na teplým 15 - 16 a to se nezdálo Palikxovi - jediný mechanik z Daewoo spolu s Petrmem, které uznávám ( nechci se chlubit cizím peřím, na 90% tohoto článku má podíl Palikx ). Navíc jsem to předělal dle Petrma na 95 oktanů, a dle mého subjektivního dojmu, to teď jede. Mějte se fajn a nebuďte sponzorem SRBA - SERVIS ( jako starej vůl já ).
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

tak me taky zacalo cukat, cuka mi to uz druhy den, pokud je studenejsi motor tak to dela jakoby vynechaval na vterinu strati vykon a pak zase jede a to vsechno do 60km/hod, kdyz prekrocim tuto hranici a dam tam 4 tak to vypada ze to jede plynule, na volnobeh v pohode otacky neskacou, mozna je to schoda okolnosti ale zacalo mi to delat po tom co sem natankoval na ONU, taky treba to bude kabelamy ale proc mi to po 60 jede v poho, no napadlo me tky ze mozna automaticky sytic je kaput, protoze jak se motor zahreje tak to nedela a nebo sem to nespozoroval
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

cukaj vsechny 8V opel , asi to je u nich normalni :( nekterej vic jinej zase min , ale da se to znacne omezit
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

no jo jenze me to do nedavna necukalo :(
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“