Bum, bol vo mne...

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Bum, bol vo mne...

Příspěvek od mipo »

Som viezol dnes mamu domov z mesta, plno ako každý piatok. Na dlhšej rovnej ceste niekto vpredu brudšie zabrzdil a odbočoval. Celá kolóna (s normálnymi rozostupmi, nie tesne az sebou) sme prudšie brzdili, zastal som asi 1,5m pred Citroen XM, pozrel sa do zrkadla a videel bielu Feldu rútiacu sa do nás. Ako som si to uvdemil, tak už bola v Kalose. Nárazom nás vymrštil do XMka a späť. Až pri tomto som pochopil funkciu hlavových opierok! Hlava ma bolí doteraz jak sviň...
Vyletel som von, kukám zadok na prvý pohľad celkom OK, ale predok... No dopadol som asi takto.
Predok:
- Nárazník, maska, kapota a ten "nosník", do ktorého sa upína zámok kamoty v prdeli
- Svetlá celé len na pravom su urvaté úchyty
Zadok:
- Nárazník urvatý, odretý a asi určený na výmenu za nový
- Kufor sa nedá zavrieť a vnútro je posunuté, lebo plato nad rezervou sa ani nedá zdvihnúť
Na pravom boku mám od niečoho odratú šmuhu až ryhu. Neviem od čoho.
Ani by ma to až tak nesralo, ale v utorok som mal ísť do Nemecka. Ubytko a všetko zabezpečené aj zaplatené!-( Strávil som dve hoďky hádaním sa v dvoch poisťovniach ohľadom náhradného vozidla, doriešovať sa to bude v pondelok. K*r*a!
Nenávidím ľudí, ktorý jazdia a nemajú svoje brzdy v poriadku. Podľa m§a sú oveľa dôležitejšie ako motor. Asi ma z toho ******...
Idem sa ukľudniť!
Fotky dodám, keď mi ich kamoš dá.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Bum, bol vo mne...

Příspěvek od Mirek »

To tě teda MiPo upřímně lituju. Hlavní je, že jste to ve zdraví přežili.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Tak to Tě lituji! Já jsem toto zažil ještě se Š 120, kdy jsme museli v koloně zabrzdit a do mě zezadu napálil s Lagunou (pi.a na kapotě i za volantem).
Celej zadek v pr...i. Pojišťovák to tehdy (r.1999) odhadl na 10.600,-Kč.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

tak to naštve. A hned má Kalos menší cenu :o
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

No jo...to je osud... :(
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

no kur*a to je škoda za dobrých 60 000 - 80 000 SK ak nie este viac, tak toto človeka fakt nasere, a najhoršie je že auto auto už nikdy podotýkam NIKDY nebude také ako pred búračkou :cry: :cry:

inak toto je asi jedna z horších variant ked do teba niekto vleti a teba odsoti az do auta stojaceho pred tebou, ale buda rad ze to dopadlo ako to dopadlo, mohol byt za tebou nakladak a mohlo to dopadnut oooooovela horsie
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

v piatok nerad jazdievam (ale nevyberiem si), pretoze vsetci su akoby agresivnejsi, vsade viac aut, kazdy sa tlaci. shit happens
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:cry: :cry: jeesssis to je skoda :cry: Taka pekna cervena a nova farbicka to bola ale dufam, ze to spravia a bude to ako OK. Nebola to nastastie snad tazka kolizia ale ako pisal emkas rovnake to uz nebude :(:( Kua byt tak prvy bol by to len kufor ten predok by ma nasral tiez. Drzim palce a pevne nervy nech sa to co najskor vyriesi k tvojej spokojnosti :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Hmm tak to je naozaj smutna sprava... :cry:
Mal si stastie ze to nebol nejaky nakladiak ako pisal eMKa.
Dufam ze ti ho daju skoro do poriadku.
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

no neviem co by som na tvojom mieste robil... asi by tam niekto dosiel k skaredemu urazu...
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

to je škoda, tvůjk Kalosek byl výstavní....a určitě zas bude. Každopádně je dobrý, že jste v pořádku (relativně) a nezraněni.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Chlapi vďaka z podporu!
Som rád, že to dopadlo ako dopadlo. XM, ktoré bolo prvé malo iba odretý nárzaník, inak nič. Naštastie sa nikomu nič nestalo, lebo v tej bielej Felde bol na zadných sedačkách mentálne aj fyzicky postihnutý chlapec, ktorý bol z toho dosť v šoku, ale spametal sa rýchlo a prišlo pre neho ďalšie auto. Mňa už hlava nebolí a mame našťastie vôbec nič nebolo!
Štve ma, že už to nikdy nebude aké to bývalo a že Kalos stratil celkom dosť na cene... Ale v podstate to boli iba plasty, ktorým to až tak nevadilo. Horšie keby chytil nápravu a pod.

Ale najviac ma nasrali v poisťovni! To nebolo ani možné. POistku mám v Komunálnej. Nehodu som nahlasoval telefonicky o 16.20. Bolo mi zdelené, že likvidátori fungujpú iba do 16.00 a iba v pracovné dni. Takže teraz Kalos stojí na parkovisku a musím čakať do pondelka, keď to obhliadnu a až potom do servisu. Zajtra ho zaveziem predbežne do servisu, aby už mohli objednávať diely a v pondelok po obhliadke sa do toho môžu pustiť.
Zo zákona mám nárok na náhradné vozidlo, ktoré bude hradené z PZP vinníka. Ten je poistený v Allianz. Tak som tam bol, nech sa dohodnem ohľadom náhr. vozidla. Oznámili mi, že si ho mám normálne prenajať, potom faktúru zaniesť do svojej poisťovne a tí mi to preplatia. To sa mi zdala blbosť, lebo moja poisťovňa s tým nemá nič. Tak som tam zavolal a potvrdili, že s tým nič nemajú a že mi to musí preplatiť Allianz. Slečna v Allianz mi však znova zopakovala, že mi to preplatí moja posťovňa, tak som sa jej sptal, či tam má nejakého šéfa. Keďže bol piatok, tak šéfstvo už bolo dávno preč. Tak to v pondelok musím doriešiť, nech sa do Deutschlandu nejak dostane. Síce Fábiou 1,4, ale lepšie ako nič:-) Hádam to dávalo aspoň trochu zmysel...
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum, bol vo mne...

Příspěvek od Ondras »

Tak to je zlé, ať ti to klapne!
mipo píše:...( Strávil som dve hoďky hádaním sa v dvoch poisťovniach ohľadom náhradného vozidla, doriešovať sa to bude v pondelok...
Toto mě zaujalo. Na Slovensku není automaticky při nezaviněné nehodě nárok na právníka? V ČR ano. 2x jsem si už ověřil, že do cca 2h od havárie jsem odjížděl náhradním autem a za měsíc ho vyměnil za opravené.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum, bol vo mne...

Příspěvek od mipo »

Ondras píše:Toto mě zaujalo. Na Slovensku není automaticky při nezaviněné nehodě nárok na právníka? V ČR ano. 2x jsem si už ověřil, že do cca 2h od havárie jsem odjížděl náhradním autem a za měsíc ho vyměnil za opravené.
Kruci, tak toto ma ani nenapadlo. Kde by sa to dalo zistiť? Máte niekto skúsenosti?
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bum, bol vo mne...

Příspěvek od peco »

Ondras píše: Toto mě zaujalo. Na Slovensku není automaticky při nezaviněné nehodě nárok na právníka? V ČR ano. 2x jsem si už ověřil, že do cca 2h od havárie jsem odjížděl náhradním autem a za měsíc ho vyměnil za opravené.

to vies, na slovensku vela veci nefunguje tak ako by malo.

podla zakona mas narok aj na pravnika, aj na nahradne vozidlo. ale ako vidis. realita je ina. :? :? :?
nio píše:no neviem co by som na tvojom mieste robil... asi by tam niekto dosiel k skaredemu urazu...

co by si tym dosiahol?
Odpovědět

Zpět na „KALOS“