Jaké svíčky dát matízkovy?

Moderátor: Blue Lanos

ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

Jaké svíčky dát matízkovy?

Příspěvek od ALF »

Ahoj kluci mé svíčky už mají za sebou 30 000km a je na čase je vyměnit,mužete mi někdo doporučit nějake kvalitní svíčky za rozumnou cenu? :D Není třeba už vyměnit i kabely? :o Čau,čau a at nám to jezdí!!! ;)
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Reklama
 

Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Zkus http://www.brisk.cz, najdeš tam i Matýzka. Já mám LR17TC-1 a žádný problém.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Do matýska jsou hodně vhodný NGK -BPR6ES myslím že to byl tenhle typ a nejsou rozhodně drahý kabely pokud nemáš problém a pokud je při odpojování neutrhneš nemusíš měnit jen tak preventivně ;)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jaké svíčky dát matízkovy?

Příspěvek od V.Brousek »

ALF píše:Ahoj kluci mé svíčky už mají za sebou 30 000km a je na čase je vyměnit,mužete mi někdo doporučit nějake kvalitní svíčky za rozumnou cenu? :D Není třeba už vyměnit i kabely? :o Čau,čau a at nám to jezdí!!! ;)
Měnit kabely opravdu nemusíš,jak píše Petrm,ale pokud jezdíš delší trasy,není na škodu mít aspoň jeden kus(nejdelší) uložen jako náhradní ve vozidle.Životnost uhlíkových kabelů je v průměru něco kolem 50000 km.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Moje svíčky Denso mají najeto 75.000 km a furt pálí dobře ;) Co se týče kabelů, odešel mi jen jeden (na 3. válci), který jsem nahradil kabelem od kamaráda z Mitsubishi Colt a vše vrčí jak má :D
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Dají se koupit hodně kvalitní Denso Iridium které stojí přibližně 500,-Kč/ks, ale já mám Brisk Tuning za 160,-Kč/ks a jsem nad míru spokojen :D
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

souhlasím s petrm, pouzivam NGK a nemuzu si stezovat... :D
ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

svíčky pro matízka

Příspěvek od ALF »

Kde seženu ty ngk?Dají se koupit někde na netu?Jestli jo,napište mi prosím adresu.Jak velký klíč pasuje na ty svíčky?
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Klíč je to 21. Zkus tuhle adresu: http://www.autofam.cz/index.php?PHPSESS ... &x=26&y=10
ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

jaké svíčky dát matízkovi

Příspěvek od ALF »

Tak svíčky už jsou objednané. :P Mimochodem dík za odkaz na AUTOFAM :twisted: .Svíčky jsem objednal právě u nich.Jsou to ty NGK.Cena za kus je 140kč a samozřejmě poštovné 89kč,takže je to celkem solidní ;) .Hlavně atˇnám to jezdí a nezlobí!!!
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Tak tak :D :P :D
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
ALF
Příspěvky: 60
Registrován: úte dub 18, 2006 14:39
Bydliště: opava/branka u opavy

jake svíčky dat matizkovy

Příspěvek od ALF »

Ahoj kluci,.Od té výměny svíček jsem měl už asi třikrát plnou nádrž a když jsem to počítal,tak se mi od výměny snížila spotřeba asi o 0,4litru na sto km :lol: .Je to možné? ;)
Zlatý Matízek SE,r.v.99,ofuky oken,kouřové blinkry,kšilt a palubka v laku,výfuk ulter sport,Al.kola ALESSIO a dálší cipárny
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

To je vcelku zajímavé :roll: měnil nebo upravoval jsi ještě něco? Nevím zda by jen svíčky měli takový vliv na spotřebu :shock:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já bych řekl, že 0,4 litru je spíš statistická chyba... ;)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Kessler píše:Já bych řekl, že 0,4 litru je spíš statistická chyba... ;)
Asi tak nějak :lol: O tuto hodnotu by se to mohlo snížit pokud by Matízek měl tuning svíčky, přímé sání a chiptuning :D což do budoucna určitě plánuji a už se na to moc těším!!! :lol: :lol:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“