Opět Airbagy

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Opět Airbagy

Příspěvek od Pavel Beneš »

Tak se mi opět rozsvítily ABagy a opět to byl ten plochý vodič v plastu v cívce pod volantem....rozhodil jsem to celé a ten plochý drát byl pokroucený a na jednom místě přerušený. Nevím, jak to soudruzi ten drát přidělávají ke kontaktům, že jim to tam drží.... jak to zapájím, ztvrdne to a časem ukroutí... tak nevím.

Kabel jsem celý rozprostřel na stůl, slisoval mezi dva tlustý papíry a ohřál žehličkou a tím ho narovnal, takže teď fachá normál (běhá mezi válečky úplně volně)... sborka do auta a už nesvítí.... ale stejně by to chtělo asi vyměnit, už na to fakt nemám náladu furt rozebírat (teď to vydrželo půl roku)... pokud by chtěl někdo návod s fotem, jak jsem to dělal, zašlu na mejdlo (protože dosud nechápu, jak pošlu fota na forum (asi jsem fakt hloupej)).
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

suprrrrrrrrrrrrr, me to taky trapi, na srazu sme se na to s palikxem koukali a nevedeli sme presne jak se ta civka rozebira, totiz mi taky sviti a sem trochu ty kabely taky vytrhal jak sem dal plny pravy rejt tak jestli to maz nafoceny i s postupem tak mi to zasli na diablo000111@seznam.cz

jinak sem tu taky zalozil na toto tema prispevek v esperu tak jestli chces podrobnejsi info tak se koukni je to tu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=6117
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Když už se tu řeší ty Bagy, kdy vlastně má zhasnout ta kontrolka? Mě po zapnutí klíčku chvíli bliká, pak zhasne. Jenže jak nastartuju, začne většinou znova blikat a pak definitivně zhasne.
Je to správně, nebo mám o další závadu navíc?
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Vlasta píše:Když už se tu řeší ty Bagy, kdy vlastně má zhasnout ta kontrolka? Mě po zapnutí klíčku chvíli bliká, pak zhasne. Jenže jak nastartuju, začne většinou znova blikat a pak definitivně zhasne.
Je to správně, nebo mám o další závadu navíc?
blikat nesmi, po startu musi zhasnout zadne blikani, ale myslim ze se tady nekdy nekdo zminoval podle toho kolik blikne tak zjistis co neni v poradku, nebo to bylo na jinym foru :roll:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

mám takovej dojem že u Nubiry opravdu nebliká ale třeba u kalose už zase jo kvůli různým zpožďovačům který oblbovali po bouračce lidi jako že airbag je ok ;)
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

U Nubiry to zhasne hned po nastartování a i při otočení klíčku do strat polohy se jen rozsvítí, ale nebliká.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak to mi je divný - protože mě 7x blikne než zhasne, na diagu mi řekli vše v pohodě, No Error, a v servisce (německý) se také zmiňují o 7x bliknutí, tak nevím....
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

kdyby měl někdo tip, jestli mám opravdu něco v háji, nebo jestli je jen zanesená moje předchozí chyba v registru chyb, dejte vědět, ale fakt to tam žádné chyby nepsalo.
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Pavel Beneš píše:tak to mi je divný - protože mě 7x blikne než zhasne, na diagu mi řekli vše v pohodě, No Error, a v servisce (německý) se také zmiňují o 7x bliknutí, tak nevím....
Také se mi po zapnutí zapalování kontrolka rozsvítí a pak 6x blikne (tedy 7 bliknutí). Přeruší se to startování, pak blikne tuším jen 3x. Pokud nastartuji až po sedmém bliknutí, tak už nezabliká. U Maťátka na diagnostice vše OK.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

djpsx píše:U Nubiry to zhasne hned po nastartování a i při otočení klíčku do strat polohy se jen rozsvítí, ale nebliká.
Znova jsem na to koukal a je to tak, že při zapnutí klíčku to bimbá, bliká kontrolka a když přestane bimbat, tak zhasne. No a někdy zůstane zhasnutá i po nastartování , ale většinou začne znova blikat a pak teprve zhasne natrvalo. Kolikrát blikne sem nepočítal, ale zkusím to spočítat.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

zkus se pripoutat, pred tim nez zacnes tocit klickem, kdyz uvazuju tak logicky Airbag by mel jit prez pasy, semknout kolo, nebo se mylim???pak by to mozna neblikalo
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Mě to nebliká, ani když nejsem ze začátku připoután.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

vy co vam to blika, koukate fakt na kontrolku bagu? :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

A když ti ta kontrolka nebliká, zhasíná ti společně s nějakou jinou kontrolkou? Aby to nebylo přemostěný jen na jinou kontrolku.... na to mě varovali servisáci.... prý je to u mě v pořádku, tak nevím..... zjistím
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Omlouvám se za mylné info. Nějak jsem si vsugeroval, že mi kontrolka svítí a nebliká, ale ona bliká...přesně podle manuálu :oops: :oops:
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“