Lacetti konečně dorazilo - jaké doplňky?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Lacetti konečně dorazilo - jaké doplňky?

Příspěvek od Dan »

Tak mi dneska konečně volali, že objednané Lacetti SW je na prodejně. Z pracovních důvodů jsem se tam nestihl stavit, ale zítra ho zajedu alespoň okouknout a vybrat si k němu nějaké věci navíc.

Napadají mě:
-zámek řadičky
-alarm, ale zatím nevím jaký
-parkovací senzory
-zástěrky dopředu i dozadu
-nějaké koberce dovnitř, zatím asi jen gumové

Poraďte prosím, co byste ještě přiobjednali, příp. co považujete za zbytečnost. Zaplatit a odvézt bych si ho chtěl někdy v polovině příštího týdne, kdyžtak sem hodím nějaké fotky.
Dík
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Do Kalosa som bral:
- gumové koberce,
- predné a zadné zásterky (sú na prd, lebo sú krátke, ale lepšie ako nič),
- dvojcestný alarm Magicar 8000B,
- lakťová opierka (najlepší doplnok) a
- odkladacia skrinka namiesto záslepky airbagu.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Zámek řadící páky bych přiobjednal určitě, na druhou stranu alarm se mi zdá celkem k ničemu.
Parkovací senzory záleží, jak moc jsi si jistý při parkování ;) Mně osobně připadají zbytečné...kam bych přišel, kdybych ani nevěděl, kde mi končí auto?
Zástěrky určitě, přední ochrání prahy před kamínky a zadní před odletováním svinstva na ostatní.
Tepichy se taky hodí.

Ještě mně napadají příčné nosiče a mohli by přihodit povinnou výbavu...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Dan »

Kessler píše:Zámek řadící páky bych přiobjednal určitě, na druhou stranu alarm se mi zdá celkem k ničemu.
Parkovací senzory záleží, jak moc jsi si jistý při parkování ;) Mně osobně připadají zbytečné...kam bych přišel, kdybych ani nevěděl, kde mi končí auto?
Zástěrky určitě, přední ochrání prahy před kamínky a zadní před odletováním svinstva na ostatní.
Tepichy se taky hodí.

Ještě mně napadají příčné nosiče a mohli by přihodit povinnou výbavu...
Parkovací senzory budou hlavně kvůli přítulkyni, někdy mám pocit, že by je potřebovala nejen vzadu, ale i vpředu ;)

S alarmem taky nevím, v Raceru ho mám a je docela fajn. Nechci žádný zázrak, ale trochu kraválu by to, pokud se bude někdo dobývat dovnitř, dělat mohlo.
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Souhlasím s Kesslerem. Tu řadičku každopádně. Alarm mi při dnešní frekvenci zbytečného houkání při každém otřesu přijde zbytečný a zručnější zloděj to odpojí během pár sekund, že si toho nikdo ani nevšimne.

Ale hlavně bych tam dal pořádné audio, ale to je subjektivní...já si na hudbu potrpím hodně (závislost obrovských rozměrů).
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Dan píše:Parkovací senzory budou hlavně kvůli přítulkyni, někdy mám pocit, že by je potřebovala nejen vzadu, ale i vpředu ;)
Jo, tak to jo :D
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

zdravicko.
ja som zastanca toho, ze alarm vobec neni zbytocnost hlavne nie v meste.
poloz si otazku, ako ti na tom aute zalezi. ked zistis ze dost a na dalsie nemas, tak by som urcite namontoval ako prve dvojcestny alarm, napr. mipom spominany magiccar 9000b ( http://www.turoxx.sk/magicar9000b.htm )

mozno je to draha investicia. ale odpadne ti tym :
-behanie k oknu ked na parkovisku pocujes hukat taku sirenu ako mas ty
-kontrola nad vozidlom do vzdialenosti cca 1-2 km
-dalsie vymozenosti ako vyhriate auto v zime, atd..(kukni na vlastnosti v linku co som napisal vyssie)

zhrnul by som to tak, ze blokovanie mechanicke ti radio neochrani, alarm aspon upozorni ze sa nieco deje. a ked ti auto budu chciet ukradnut, tak ti ho ukradnu aj keby si vnom spal :?
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

a este ma napadlo, ze ak si z mesta, tak asi tie parkovacie senzori(pokial neukazuju vzdialenost od prekazky) su ti na nic. lebo myslim akusticky signalizuju ked si 30cm od prekazky(aspon s takymi som sa stretol) a to je v meste na nic, lebo v 90% pripadoch sa parkuje na menej ako 30 cm :lol:

a este ma napadlo negativum jedno, ze ked sa na ne zacne spoliehat prestane pouzivat spetaky a autom sice prejde vedla prekazky ale spetakom uz nie. a mas zarobene :lol: :lol: :lol:


radsej ju zober na parkovisko, postav kuzel za auto a nech trenuje. urcite to je lacnejsie a praktickejsie ako senzory
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

nevim jestli to uz ma plastovy podbehy v zadu kdyz ne tak urcite ty podbehy bych si obednal, pokud parkujes venku tak i ten alarm se hodi, ale parkovaci system je k nicemu taky sem ho mel, stejne sem parkoval na zercatka a kolikrat sem ani nekoukal jakou vzdalenost mi to ukazuje, koukas bud na displej a nebo na zercatka, kdyz koukas na oboji odnocasne tak zaparkujes jeste hurz nez bez parkovaciho systemu :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Zámek zpátečky určitě a možná ještě něco.Kombinace dvou zabezpečení je good. Alarm?Hm,kámoš,co je montuje říkal,že by to nechtěl.I ty za 6000Kč prý zbytečně řvou,když kolem projede auto. :lol:
Perkovací senzory - zbytečně vyhozené prachy!
Zástěrky určitě!
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Zamek zpatecky bych dal urcite, krome toho, ze to je pro zlodeje duvod, aby cornul nejaky jiny auto, ktery zamek nema, to muze prinest slevu pojistky. V me Nubi mam nejakej jednoduchej alarm (nebyl velkej rozdil ceny dalky a dalky s alarmem), reaguje jen na otresy a otevreni dveri. S tim, ze by nekdy zacal houkat bez duvodu sem problem nemel a kdyz se mi snazili vybrat auto tak, ze chteli rozbit predni bocni okenko kusem dreva, tak zacal houkat a to je odradilo a okenko prezilo. Parkovaci senzory jsou fajn, sam nich taky uvazuju, ale rozhodne jen senzory vpredu i vzadu a takove, ktere ukazuji vzdalenost od prekazky (ne nutne cislem, ale aspon ledkama odstupnovanejma po nekolika cm).
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ja by som si este hned po kupe dal streknut komplet cely podvozok este jednou vrstvou chraniaceho pripravku na podvozky a vystriekat aj dutiny, predchadzajuca majitelka mojho lanosa to spravila a ja si teraz nemozem vynachvalit, po 4 rokoch som to strekol zasa a mam pokoj na dalsie 4 roky, teraz v lete idem dat zasa vystriekat dutiny. prdsa len na dalsie auto nemam a ak nieco nechranis od novoty potom je to uz take na povazenie a v podstate ide iba uz len o opravy a nie o prevenciu.

len neviem ako maju chranenu spodnu cast a dutiny nove auta.
mozno to nebude ani treba

a este ako spominali chalnai na zraze petrm a palikx tak nieje vystriekanie podvozku ako vystriekanie podvozku niekto strekne iba to co vidi a niekto da dolu aj plasty a vystrieka fakt vsetko co treba, takto to robia nasi servisaci Petrm a Palikx
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Koukám že ten Magicar je už všechno možný a alarm jako takový je tam jenom tak mimochodem :D
Ještě mě napadá že by možná stálo za to si pohlídat, aby v havarijním pojištění bylo obsažené pojištění proti vandalismu, protože Daewroletům spíš než ukradení hrozí vykradení třeba rádia a nebo nějakej vtipálek co objíždí auta klíčema...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 19, 2006 22:25
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Dan »

Kessler píše:Koukám že ten Magicar je už všechno možný a alarm jako takový je tam jenom tak mimochodem :D
Ještě mě napadá že by možná stálo za to si pohlídat, aby v havarijním pojištění bylo obsažené pojištění proti vandalismu, protože Daewroletům spíš než ukradení hrozí vykradení třeba rádia a nebo nějakej vtipálek co objíždí auta klíčema...
Pojištění bude, to beru u nového auta jako samozřejmost. Zvlášť potom, co mi nedávno objeli klíčem Racera.
Podařilo se mi objevit alarm od METY, který se nechá ovládat přes dálkové ovládání na klíči. Asi ho vezmu, nechci, aby mi v kapse překážel další přívěsek.
Má u Daewroletu smysl vypískování sklel?
Lacetti 1.8 SW světle zelená metalíza 35U, předtím Racer 1.5 GSi 8V 1993
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Dan píše: Má u Daewroletu smysl vypískování sklel?
Piskovani asi smysl nema, ale kdyz uz se mluvi o sklech, tak bych si asi nechal zvlast pripojistil predni sklo.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“