výměna výfuku

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

výměna výfuku

Příspěvek od marianH »

Ahoj všichni.

Momentálně má můj vůz sportovně laděný zvuk výfuku, protože se na něm udělala díra. I když rád jezdím razantně, tohle se mi vůbec nelíbí.

Obhlídkou jsem zjistil, že díra je v místě vývodu trubky u velkého zadního tlumiče. Ten je součástí zadního dílu výfuku.

Teď ty dotazy:

Zadní díl je pro všechny Tica unifikován, nebo se múže lišit pro vozy vyrobené v určitém období? (třeba s katalyzátorem, bez katalyzátoru, různá zakřivení, různé délky trubek, atd.)
Je nutné objednávat a měnit i nějaká těsnění pro výměnu zadního dílu? Autodíly Krč nabízejí těsnění 2. dílu výfuku.

Prosím vás, pokud máte zkušenosti, potěší mě vaše odpověď.

Marián
Reklama
 

marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: výměna výfuku

Příspěvek od marianH »

Takže výmenu výfuku mám za sebou.

Od Krča som objednal zadný (druhý) diel a tesnenie 2. dielu (medený krúžok).

No nakoľko som nebol schopný ani WD40tkou a račňou povoliť zahrdzavený spoj oboch dielov výfukov a nemal som dobrý prístup pod auto, tak som výmenu zveril servisu.

Neoriginálny diel (Made in Poland) bol natoľko tvarovo odlišný, že zadnú trubku museli servisáci mierne ohnúť, aby sa rúra nedotýkala zadného plastového spoilera. Dosť sa dvaja zapotili a bol som rád, že to je v servise, sám by som to zvládol ťažšie.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo skoda ze to vidim az ted.ale jinak zadni dil je porad stejnej.a z autodily krc je zarucene polsky to mas pravdu a diky tomu neni presny.jen nektere kusy sedi dobre.bohuzel i zivotnost vyfuku neni dlouha ale tak 3 roky to vydrzi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Příspěvek od soooc »

Kupuju vyfuk taky z Polska - ono u nas na sehnat nejaky jiny je celkem problem, za 10 let co tico mam mam treti 1. cast a druhy ten konec, ale ten sem statecne zavaroval asi 2,5 roku :) zatim vzdycky pasoval, ale muj servisak vzdycky nadava, ze se to blbe shani.
Odpovědět

Zpět na „TICO“