Klimatizace

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Klimatizace

Příspěvek od djpsx »

Potřeboval bych vědět, jestli je normální, když manuální klimka začne foukat chladný vzduch až tak po 10ti minutách, ledový až po nějaké době. Venkovní teplota je tak 20 stupňů venku a tak 30 v autě. Je někde závada (popř. kde, nebo je to normální?

Když jsem jel jednou v Mondeu s automatickou klimkou, tak ta začla foukat po 5ti minutách ledový vzduch.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Mě , ještě než jí prorez chladič :? , foukala chladný téměř okamžitě. Samozřejmě , když stojí auto na sluníčku a palubka a všechny vzduchovody jsou rozehřáty , tak to chvíli trvá.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Tomáš píše:Mě , ještě než jí prorez chladič :? , foukala chladný téměř okamžitě. Samozřejmě , když stojí auto na sluníčku a palubka a všechny vzduchovody jsou rozehřáty , tak to chvíli trvá.
Háhá, tak to bude ono :lol: díky
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Cross »

Me ted klimatizace taky trosku zneklidnila. Taky mam pocit, ze to zacina chladit pozdeji nez to delalo loni. O vikendu to poradne vyzkousim a uvidim. Ale je fakt, ze to mam ted vetsinou postaveny na slunku.
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

klíma

Příspěvek od simone »

predtým v Nexii mi to fukalo super ale v Nubi to fakt trochu trvá ale stale lepšie ako v Oktavii. Kamo má ale no nic moc ta klíma
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak mně to funí studený zhruba za půl minuty, ledový tak do 2 minut. Aktuálně cestou z práce sednu do auta, který má cca 38-40 stupňů a během 8 km cestou domu se ochladí někam na 30-32 stupńů
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
jarda zoufalec
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 26, 2006 09:03

doplnění media

Příspěvek od jarda zoufalec »

Měl jsem stejný problém, dnes jsem nechal doplnit chladící medium za 1 tis. a leduje ihned po zapnutí.Dřív to bylo po 20 nim.a blbě.Doplnění je to jednoduchý proces,trval asi 2O minut i s placením a bylo to u Bosche ne v autorizovaném servisu.
Nubira 1.6 sedan těsně po záruce a je to hustý, to jsem ještě nezažil a nikdo neumí odstranit příčinu jen pokus omyl za prachy.
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kitt2002 »

Mne klima nefunguje vubec. Po naplneni fungovala skvele pul dne a pote se dle slov technika odebral kompresor do vecnych lovist. :(
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Mě klima foukala taky ihned studené (do 30 sekund) ale teď mi připadá, že už tolik nechladí (po 2 letech). Rozhodl jsem se, že využiju nabídku na servis klimatizace od firmy Chára (od 15.5 - 15.6. 06) tady v Karlíně a za 800,- vc. DPH mi vymění olej a naplní klimu. Kontakt na ten servis jsem už na forum dával (do technický sekce - klima) :lol: Jinak jezdím do Bosh servisu v obci Valdek. :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

No já jsem to prohlížel a zjistil jsem, že vůbec nesepne. Servisák říkal, že když je tam málo tekutiny, tak prostě nesepne a tudíž nechladí, takže to časem dáme do firmy, kde klimky dělaj a uvidíme.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

mě zneklidňuje jiná věc, už jsem tady o tom psal:

Doplnil jsem klimu ale pořád když je okolo 0 i kousek nad tak nechce spínat spojka kompresoru (prý to může být i teplotní čidlo na klimě...)

Ale se zadřeným kompresorem: V kompresoru je mazací medium, je to napsaný v každý servisce a každý na to sere a rve tam jen tu 134 chladivo. Ale pozor, je tam také syntetický olej PAG a ten maže kompresor a když ten není (možný únik- a když už je to dlouho, ani to nejde poznat, že vytekl) tak se zadře kompresor a je vyděláno. O to mám teď největší strach. V servisce je přesně napsáno co a kolik se tam leje a tady v servisním manuálu je to také dobře popsané. Tak prosím pozor na to.
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

No potěš....jestli by tohle bylo v háji, tak jim Sedana omlátíme o hlavu a na vlastní náklady (je to Auriga) to spraví. V kupní smlouvě o tom není řeč a ani prodejce na to neupozorňoval. Možná jsme to měli zkontrolovat, ale to je teď vedlejší. Měli jsme s Aurigou dobré zkušenosti, kupovali jsme tam totiž tenkrát nové Kombi. :evil: :evil:
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kitt2002 »

Takze sem konecne sehnal kompresor z opela za 2.000,- , ktery by mel byt snad funkcni. dojel sem do servisu, aby mi ji zkontrolovali a natlakovali, bohuzel mam pro jistotu zase deravej chladic klimy.

Nevali se nekomu funkcni nederavej nekde pod posteli za dobrou cenu nebo nejakej novej - levnej ? Autokelly ho ma za prijemnych 3800,-
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Uživatelský avatar
Jezin
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 24, 2005 07:47
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Jezin »

jj klíma, když jsem Nubču koupil (2 roky z5), tak chladila jako divá.
teď se divím já. Už vloni moc nechladila, minulý týden jsem jí nechal naplnit, ale nezdá se mi, že by to něco znamenalo :?
čekám na pátek, doufám že bude hřát Slunko a tak to vyzkouším v akci.
taky mi přijde, že nespíná kompresor, ale technik co klimču plnil mi tvrdil, že je sice vyběhanej, ale funkční, tak uvidíme ..

P.S.: pro Ivoše, dlouho jsme se neviděli a to ani naše auta, protože jsem změnil zaměstnavatele a teď chodím do práce po svých 8) měj se bájo, jaru zdar
Daewoo Nubira SX 1,6 16V Wagon, 1998, red
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Jo ták...tak to jo...ale na sraz pojedeš, ne?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“