čelní sklo

Moderátor: Blue Lanos

Návštěvník

čelní sklo

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím všechny matýskáře.
Minulý týden byl pro mě opravdu hrozný.Byl jsem donucen nechat matýzka tyden v servisu. Měl jsem mechanicky poškozené kabely
od řídící jednotky k motoru.Za cenu 4500 jsem včera obdržel matýska pojízdného zpět. Ráno přijdu k autu , dojedu do prace a při parkování mi praskne čelní sklo. Nevíte, kde a hlavně za kolik seženu na matýska z 99 roku čelní sklo + výměnu. Jde o prahu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

by woko to bude tak za 7.000,- ale řešil bych to stylem najít si kamion a pak to nahlasit, že mi to rozbil on a jde to z povinnýho bručení :D
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Hmm a majitel té přepravy (či firmy, které ten kamion patří) přijde třeba o bonusy, díky kterým platí za vozidla třeba o půlku méně (třeba i o pár desítek tísíc).

Omlouvám se, jestli se Tě dotknu, se ale tento způsob "řešení" mi je proti srsti a přijde mi hodně slabošský. Navíc je to tvrzení proti tvrzení. Jak by mu Lotos111 dokázal, že to odlétlo od kola zrovna jeho kamionu?

Zkrátka pokud má Lotos111 auto pojištěné (myslím tím přední sklo, nebo další druhy pojistek zahrnujících poškození skla), tak není co řešit. Jestliže není, tak bude holt potřeba vytřepat prasátko.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

djpsx píše: Jak by mu Lotos111 dokázal, že to odlétlo od kola zrovna jeho kamionu?
Úplně jednoduše ;)

Někde pojedu, uvidím kamion, zapíšu si SPZ + čas a místo, kudy jel, zavolám do té firmy (většinou taky napsaná na kamionu ;) ) že v tu a tu dobu na té a té ulici, silnici odlétl kamínek od jejich kamionu a rozbil mi čelní sklo. Od kamionů je to naprosto běžná věc, tudíž se s tím ta firma zaobývat nebude a nahlásí to na pojišťovnu jako pojistnou událost. Lotos111 pak zajede na pojišťovnu, tam mu to vyfotí atp.. a vše se vyřídí ;)
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Robert píše:
djpsx píše: Jak by mu Lotos111 dokázal, že to odlétlo od kola zrovna jeho kamionu?
Úplně jednoduše ;)

Někde pojedu, uvidím kamion, zapíšu si SPZ + čas a místo, kudy jel, zavolám do té firmy (většinou taky napsaná na kamionu ;) ) že v tu a tu dobu na té a té ulici, silnici odlétl kamínek od jejich kamionu a rozbil mi čelní sklo. Od kamionů je to naprosto běžná věc, tudíž se s tím ta firma zaobývat nebude a nahlásí to na pojišťovnu jako pojistnou událost. Lotos111 pak zajede na pojišťovnu, tam mu to vyfotí atp.. a vše se vyřídí ;)
Jasně, ale mě jde o právní stránku věci. Právěže jde o běžnou věc, tak by mu mohl přední sklo rozbít jiný kamion....
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

djpsx píše:
Robert píše:
djpsx píše: Jak by mu Lotos111 dokázal, že to odlétlo od kola zrovna jeho kamionu?
Úplně jednoduše ;)

Někde pojedu, uvidím kamion, zapíšu si SPZ + čas a místo, kudy jel, zavolám do té firmy (většinou taky napsaná na kamionu ;) ) že v tu a tu dobu na té a té ulici, silnici odlétl kamínek od jejich kamionu a rozbil mi čelní sklo. Od kamionů je to naprosto běžná věc, tudíž se s tím ta firma zaobývat nebude a nahlásí to na pojišťovnu jako pojistnou událost. Lotos111 pak zajede na pojišťovnu, tam mu to vyfotí atp.. a vše se vyřídí ;)
Jasně, ale mě jde o právní stránku věci. Právěže jde o běžnou věc, tak by mu mohl přední sklo rozbít jiný kamion....
Nepochopil jsi to, už to radši neřeším ;)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Pánové,jste na velkém omylu.Ten řidič kamiónu by se musel ke škodě přihlásit,kam Vás pošle jistě víte.Jediné řešení je mít pojištěné přední sklo a nemusíte nikoho shánět.Cena podle provedení a výrobce a prodejce.Tj. kolem 7000 Kč.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

V.Brousek píše:Pánové,jste na velkém omylu.Ten řidič kamiónu by se musel ke škodě přihlásit,kam Vás pošle jistě víte.Jediné řešení je mít pojištěné přední sklo a nemusíte nikoho shánět.Cena podle provedení a výrobce a prodejce.Tj. kolem 7000 Kč.
To je zajímavý, ve 3 případech už mi to takto vyšlo ;)
Vojta

Příspěvek od Vojta »

V.Brousek píše:Pánové,jste na velkém omylu.Ten řidič kamiónu by se musel ke škodě přihlásit,kam Vás pošle jistě víte.Jediné řešení je mít pojištěné přední sklo a nemusíte nikoho shánět.Cena podle provedení a výrobce a prodejce.Tj. kolem 7000 Kč.
Bohužel, žádný řidič kamiónu se k ničemu hlásit nemusí. Stačí, když "postižený" řidič zná SPZ dotyčného náklaďáku, čas a místo a nahlásí to policii. My jsem to měli na firmě každou zimu alespoň 2x. Nemělo smysl se hádat ani s řidičem, ani s policajtem. Posypový vůz silničářů je ideální řešení. Pouze jeden blbec si napsal číslo posypového vozu, ale měl smůlu - ten vůz sypal solí.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Vojta píše:
V.Brousek píše:Pánové,jste na velkém omylu.Ten řidič kamiónu by se musel ke škodě přihlásit,kam Vás pošle jistě víte.Jediné řešení je mít pojištěné přední sklo a nemusíte nikoho shánět.Cena podle provedení a výrobce a prodejce.Tj. kolem 7000 Kč.
Bohužel, žádný řidič kamiónu se k ničemu hlásit nemusí. Stačí, když "postižený" řidič zná SPZ dotyčného náklaďáku, čas a místo a nahlásí to policii. My jsem to měli na firmě každou zimu alespoň 2x. Nemělo smysl se hádat ani s řidičem, ani s policajtem. Posypový vůz silničářů je ideální řešení. Pouze jeden blbec si napsal číslo posypového vozu, ale měl smůlu - ten vůz sypal solí.
Záleží jaký přístup má k takové škodě pojišťovna.Třeba dnes je již praxe jiná,ale myslím si že s povinného ručení se budou pojišťovny bránit hradit škody na čelních sklech.Viz rady které jsou tu doporučovány,což je podvodné jednání,trestně postihnutelné.Já mám sklo pojištěné(500 Kč ročně),což je zanedbatelná částka k ceně skla a nemusím podvádět.Ale je to samozřejmě každého věc,jakou cestu si zvolí.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Robert píše:
V.Brousek píše:Pánové,jste na velkém omylu.Ten řidič kamiónu by se musel ke škodě přihlásit,kam Vás pošle jistě víte.Jediné řešení je mít pojištěné přední sklo a nemusíte nikoho shánět.Cena podle provedení a výrobce a prodejce.Tj. kolem 7000 Kč.
To je zajímavý, ve 3 případech už mi to takto vyšlo ;)
to jsme radsi preslechli, pac zakon na to ma metr - az osm let ...
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

jakub píše:
Robert píše:
V.Brousek píše:Pánové,jste na velkém omylu.Ten řidič kamiónu by se musel ke škodě přihlásit,kam Vás pošle jistě víte.Jediné řešení je mít pojištěné přední sklo a nemusíte nikoho shánět.Cena podle provedení a výrobce a prodejce.Tj. kolem 7000 Kč.
To je zajímavý, ve 3 případech už mi to takto vyšlo ;)
to jsme radsi preslechli, pac zakon na to ma metr - az osm let ...
:oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

hezky se červenáš
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

zajímavý... čet jsem o případu kdy chlapovi rozbil fakt kamínek od kamionu vokno. On si napsal firmu, SPZ a všechno kolem. Kontaktoval firmu a pojišťovnu. Jenže ta firma musí souhlasit s tim, že tu škodu způsobil jejich kamion. No a šéf se vyjádřil, že to jejich kamion bejt nemusel a že to na ně může zkusit každej. Takže nedostal nic.
Když neodsouhlasíš škodu, co jsi způsobil tak z tvýho povinnýho růča pojišťovjna nic nedá.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Krtek píše:zajímavý... čet jsem o případu kdy chlapovi rozbil fakt kamínek od kamionu vokno. On si napsal firmu, SPZ a všechno kolem. Kontaktoval firmu a pojišťovnu. Jenže ta firma musí souhlasit s tim, že tu škodu způsobil jejich kamion. No a šéf se vyjádřil, že to jejich kamion bejt nemusel a že to na ně může zkusit každej. Takže nedostal nic.
Když neodsouhlasíš škodu, co jsi způsobil tak z tvýho povinnýho růča pojišťovjna nic nedá.
Také předpokládám že to takhle nějak funguje. :shock:
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“