Autoradio ve Sparku

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

RockBiter
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 13, 2006 12:15
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Autoradio ve Sparku

Příspěvek od RockBiter »

Zdravim, mate nekdo nejake zkusenosti s montazi autoradia do Sparku? Nemyslim tim zavezt auto do servisu a tam si to nechat udelat. Ja si to chci zkusit sam, ale zatim jsem nedokazal nejak sundat kryty.
Reklama
 

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Asi to bude stejné jako u Matize. Najít všechny šrouby, co drží plasty okolo záslepky, odšroubovat a pak plasty rvát dolů rukama, bez užití nástroje. Po sejmutí půjde odšroubovat kryt díry pro rádio a pak už je to hračka - redukce na ISO, do ní rádio, antnénu, cvak rádio do rámečku a opačný postup s plastama.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
RockBiter
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 13, 2006 12:15
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RockBiter »

Toz jsem se zeptal po telefonu v servise. Jde o to ze ty srouby jsou pod plastem a ten vypada pomerne krehce pro nejake servavani. Ale je to tak, musi se "srubovakem" odloupnout a pak je clovek u sroubu drzici zaslepku. Pak je potreba jeste nejaky ramecek. Jinak ve Sparku jsou uz Euro Iso konektory, takze neni potreba zadne redukce.
Mno mozna napisu jak to dopadlo u me (popripade kolik stoji novy plastovy dil .. )
oldspice
Příspěvky: 4
Registrován: čtv dub 13, 2006 23:23
Bydliště: Krucemburk

K tomu rádiu...

Příspěvek od oldspice »

Zdravim... taky jsem to řešil tak měsíc zpátky... Koupil jsem si SONku a bláhově si myslel jak ji tam lehce dostanu a prdlajs... ta záslepka se nechtěla vymáčknout tak sem začal od přihrádky u spolujezdce - odďál ji a zjistil že je to na šroubech... nj tak to budu asi muset celý rozdělat.. palubku, kdoví, jestli ne i středovej ale tak lehce jsem to nevzdal...
Přišlo na řadu nářadí... Zde je zaručená kombinace: majzlik, kladivo, vrtačka a 2 vrtáky, pilka na železo a šroubovák... tu záslepku jsem navrtal na pravý straně, a šroubovákem jsem našikmo - jde to - vyšrouboval pravej šroub, záslepku zprava povytáhl, urazil ten držák do "L" a pilkou uříznul ten druhej paznecht... ;) to ostatní nářadí bylo naprd.. teda na první pokusy jak to nějak rozdělat... Pak jsem sice zjistil, že jsem si málem navrtal kabeláž ale dobrý-fakt jen málem

Teď tam mám rádio jen tak posazený.. na upevnění to stejně rozdělat bude chtít ale neni čas tak snad někdy za pár tejdnů....

Trápení s rádiem do Sparka zdar! :D
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: K tomu rádiu...

Příspěvek od peco »

oldspice píše:Zdravim... taky jsem to řešil tak měsíc zpátky... Koupil jsem si SONku a bláhově si myslel jak ji tam lehce dostanu a prdlajs... ta záslepka se nechtěla vymáčknout tak sem začal od přihrádky u spolujezdce - odďál ji a zjistil že je to na šroubech... nj tak to budu asi muset celý rozdělat.. palubku, kdoví, jestli ne i středovej ale tak lehce jsem to nevzdal...
Přišlo na řadu nářadí... Zde je zaručená kombinace: majzlik, kladivo, vrtačka a 2 vrtáky, pilka na železo a šroubovák... tu záslepku jsem navrtal na pravý straně, a šroubovákem jsem našikmo - jde to - vyšrouboval pravej šroub, záslepku zprava povytáhl, urazil ten držák do "L" a pilkou uříznul ten druhej paznecht... ;) to ostatní nářadí bylo naprd.. teda na první pokusy jak to nějak rozdělat... Pak jsem sice zjistil, že jsem si málem navrtal kabeláž ale dobrý-fakt jen málem

Teď tam mám rádio jen tak posazený.. na upevnění to stejně rozdělat bude chtít ale neni čas tak snad někdy za pár tejdnů....

Trápení s rádiem do Sparka zdar! :D

ako je pravda, ze som v sparku nesedel, ale pokial viem, tak auta skladaju "srobikari" iba skrutkami, tak neviem ci to muselo byt az take drasticke stymi vrtakmi :( skor si mal asi lepsie hladat. v aute musi ist predsa vsetko rozobrat srobovakom, po pripade klucom.
RockBiter
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 13, 2006 12:15
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Final

Příspěvek od RockBiter »

Takze zakonceni celeho extenpore ..
Cele to trvalo cca 30s. Zajel jsem radsi do servisu i kdyz jsem to cele obhlidl dirou po odsrubovanem kastliku u spolujezdce, ale jaxe ukazalo nebylo to treba. Cely figl je strcit srubovak do mezery v stredovem panelu nad ovladacima prvkama pro vetrani apod. V kazdem rohu nezne zabrat a pak uz jenom vycvakat opatrne ven. Zadne sroubky .. ty jsou az na zaslepce .. Takze jestli nekdo nekdy, tak hopla je to tu .. :D :!:
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

A co záruka?

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny Sparkaře - a nebojíte se chlapci že by ste se mohli nějakým neodborným zásahem,připravit o záruku ??? :cry: " Vazoun "
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

I kdyby si člověk rozmlátil palubku kladivem, tak na celkovou záruku na auto to nemá nejmnenší vliv. Reklamovat by nemohl jen a pouze tu palbní desku.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Brzy mně to čeká taky. Jak se vyndavá původníá rádio ? Musim taky nějak vypáčit plasty kolem ? A pak jsou od tim přístupný šrouby co drží rádio ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak děcká nový rádio instalovaný. nejdřív sem zespodu odpáčil ve spáře ten horní plast. Dal se celkem dobře a něžně šel sundat cvelej. Akorát nahoře se musí odpojit 2 konektory k tlačítkum na denní počitadlo a všeblik.
Horší to bylo s rádiem. je instalovaný na takovejcj plechovejch držácích spolu s kaslíkem pod nim. Je to na 4 křížový šrouby. Je fakt lepší sundat celej ten plast protože je alespoň vidět co tam jak je. když se to celý vyndá, stačí z boku povolit 4 torxhy (!!!) pro který sem jel ke známýmu páč sem je doma neměl. nevim jestli to byl jev jenom u nás nebo děká Daewroolet zase nějaký seky ale u novýho rádia Hnujdaj CMR 1253 SU sem nenašel jedinou kombinaci děr a šroubů co by šla chytit do toho daewrooletovýho plechu. Nakonec sem dal místo 4 jenom dva a narval je tam násilim šikmo přez závit aby to drželo. Pak sem cellý to monstrum zase zašrouboval do palubky. Samosebností jsou ISO konektory takže vytahnout ze starýho, zastrčit do novýho a je hotovson.
Mimochodem toho Hnujdaje můžu po dni používání silně doporučit ! Ještě sem nezkoušel plnou flešku ale z USBčka to přehrává parádně a rychle načítá i velký množství soborů. Umí to USB, SDčka, CDčko, MP3, WMA.... ID3 Tagy to píše že sem ani netušil vo co go ! Brzy snad prubnu nakrmiit ho 4GB fleškou jak si s ní poradí. Teď jenom čekam, kdy mladá přelítn někde koleje a autorádio zmizí nenávratně v hloubi palubky :D
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
batman
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 09, 2007 16:19
Bydliště: Kosice

fotky

Příspěvek od batman »

nemate fotky s odobratym krytom?

nech viem co ma caka

idem radio montovat mame do noveho Sparku

ziadne tam nema zatial

co ma caka pod plastom? - ten vraj ide jemne vypacit odspodu ak som dobre pochopil
-------------------------------
Tico SX STD '97 pozicane dlhodobo

Matiz I 0,8 red, r.v. 2001 bez zadnych sedadiel - takze nakladne vozidlo skrinove dodavkove podla TP, kupene po firme - odisiel motor po trhnuti rozvodoveho remena :( predane

Spark - mamine firemne
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Bohužel, fotky sem nedělal - poučení pro příště. CHce to opatrně ale jde to celkem dobře. Teď už si to moc nepamatuju, holt cementóza.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
batman
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 09, 2007 16:19
Bydliště: Kosice

torxy

Příspěvek od batman »

pisal si tamo nejakych torxoch
torx kluce mam ale nechapem kde su

budu tam ja ked tam nie je ziadne radio teraz? ci len drzali to povodne?

Vdaka
-------------------------------
Tico SX STD '97 pozicane dlhodobo

Matiz I 0,8 red, r.v. 2001 bez zadnych sedadiel - takze nakladne vozidlo skrinove dodavkove podla TP, kupene po firme - odisiel motor po trhnuti rozvodoveho remena :( predane

Spark - mamine firemne
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Myslim že ty torxy držej uvnitř rámeček na rádio zboku s nějakym plechem nebo redukcí. Odhaduju že tam budou i když ještě rádio nemáš.
Prostě odklapnout plast, povolit křížový šrouby a vytahneš kaslík na rádio s poličkou pod nim. Musíš to rozebrat a tam jsou ty torxy.
Snad sem to napsal ještě dobře.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
batman
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 09, 2007 16:19
Bydliště: Kosice

montaz stala 1200Sk

Příspěvek od batman »

tak radio bolo za 2800Sk Panasonic a znackovy Chevrolet servis ho namontoval za 1200SK!!!


fajne zarabaju za to ze zapoja ISO konektor a odmontuju kryt sachty radia

more ideme montovat autoradia?

platila firma ale keby som mal ja, tak im za to vynadam asi

myslite ze je cena opodstatnena?
-------------------------------
Tico SX STD '97 pozicane dlhodobo

Matiz I 0,8 red, r.v. 2001 bez zadnych sedadiel - takze nakladne vozidlo skrinove dodavkove podla TP, kupene po firme - odisiel motor po trhnuti rozvodoveho remena :( predane

Spark - mamine firemne
Odpovědět

Zpět na „SPARK“