Venkovni zpetne zrcatko

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

poultom
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2006 21:30

Venkovni zpetne zrcatko

Příspěvek od poultom »

Ahoj, tak jsem tu hledal, ale nic. Hodne tesne jsem se nekym (byla tma a ani nevim co to bylo za auto - jel dal) mijel a vzali jsme se zrcatkama. Odneslo to sklo. Zbytek je OK, ale sklo je v tahu. Ted mam problem, nevim jak to zrcatko rozebrat abych mohl to sklo vyndat a dat jine.
Nikde zadne zapadky a podobne. Jen dva srouby, ale k jednomu se absolutne nedostanu.
Jedna se o Nubiru HB 2.0 CDX - r.v.98
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

nevim odkud jsi, ale skus poprosit Palixe Ten ma zlate ruce :D . Zalezi jaky typ mechanizmu zrcatka mas ale jde to.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Asi před 3mi lety nám nějakej dobrák u Kombi rozbil levé zrcátko a v servisu ho objednali a pokud si dobře pamatuju (třeba se mýlím, už je to nějaká doba), tak ho lepili (asi na nějakou plošku vevnitř).
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

No pokud jde o technologii, vyndavani ma dve faze. Prvne se musi ze zrcatka vyoperovat ten plastovy drzak sklicka a potom druha faze ( zalezi co sezenes) bud se meni jenom sklicko, to je samolepici a nebo sklicko i s drzakem.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Brainman píše:No pokud jde o technologii, vyndavani ma dve faze. Prvne se musi ze zrcatka vyoperovat ten plastovy drzak sklicka a potom druha faze ( zalezi co sezenes) bud se meni jenom sklicko, to je samolepici a nebo sklicko i s drzakem.
Jo to je ono...čekali jsme na to 14 dní, než nám to poslali...
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
poultom
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2006 21:30

Příspěvek od poultom »

Ale jak vyoperovat...... ty dva srouby???? Fakt nevim, Jak vyndat jen to sklo.
Daewoo Nubira 2.0 CDX r.v. 1998
Okres Teplice v cechach
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

ne zrcatko se vubec nerozdelava, musis vyndat celou tu podlozku na ktere je prilepene zrcatko ( jsou dva typy podlozek). Ale lepsi by bylo kdyby ti to udelali v servisu. Ja jsem si Takhle opravoval zrcatku u Espera a mel jsem po tom pekne porezany prsty od tech ostrych hran sklicka.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Toto som trosku nepochopil. Na espere je predsa zrkadlo (sklo) nacvaknute v drziaku, ak je lepene tak maximalne na tom kusku ktorym je zacvaknute. Blbe je ale ako ho odcvaknut , kedze pod zrkadlo nic nevopchate an v kranej polohe a tahat to nasilim nerobi dobre zubkom na motorcekoch.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

ppp píše:Toto som trosku nepochopil. Na espere je predsa zrkadlo (sklo) nacvaknute v drziaku, ak je lepene tak maximalne na tom kusku ktorym je zacvaknute. Blbe je ale ako ho odcvaknut , kedze pod zrkadlo nic nevopchate an v kranej polohe a tahat to nasilim nerobi dobre zubkom na motorcekoch.
A na tom drzaku je prilepene samolepkou. Ten drzak se musi vyoperovat ven z musle zrcatka za pomoci tenkeho sroubovaku. Zalezi co mas za zrcatka Espero melo dva druhy ( nesklapeci a sklapeci). Kazdopadne kazdy typ mel drzak sklicka ktery se jakoby navlikal na zrcatko
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Aha, uz je mi to jasne. Len mi nie je jasne ako mam dat to sklene zrkadlo aj s nalepenym drziakom von z toho v com drzi bez znicenia nastavovacieho mechanizmu (ulamania zubkov).
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

:lol: :lol: U Espera to vim pro to ze jsem se chtel podivat proc mi nehreje zrcatko u spolujezdce a pacil jsem tak dlouho az prasklo, pak slo vyndat dobre protoze neprekazelo :lol: a pak jsem ho tam zase nemohl vlepit :D . Takze moje radazni: nech nektere opravy delat odborniky , je to lacinejsi :lol:
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo zrcatko a nubira to je porod .ano jsou 2 druhy jeden je normalni a jde vyndat snadno jsou po obvode (ze zadu skla na kruhovem drzaku)plastove prichtky a po odcvaknuti 2-4 zrcatko povoli a jde ven.druhy system je strasnej a musi se ohrat celej ten plast co na nem drzi sklo a pak ho pomalinku postupne ohybat a nakonec oddloubnout-pozor vse mysleno uvnitr zrcatka na ovalnem plastu.(ne ze budete dloubat samotne sklo)
fakt to neni sranda.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
poultom
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 09, 2006 21:30

Příspěvek od poultom »

Tak, dekuji vsem. V utery volam do usti do servisu.
Daewoo Nubira 2.0 CDX r.v. 1998
Okres Teplice v cechach
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Overil som si ze u espera sa nakoniec s dlhym a tenkym skrutkovacom da zrkadlo bezpecne vybrat, horsie je to s vkladanim, furt som si nebol isty ci zacvaklo vsade :).
Enigma
Příspěvky: 13
Registrován: sob kvě 22, 2004 18:12
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Foto demontáže spätného zrkadla

Příspěvek od Enigma »

Zdravím,

chcel by som Vás poprosiť, či niekto nemá odfotenú demontáž toho zrkadla.

Ja mám totiž staré poškodené zrkadlo s dobrým kĺbom (stret s protiidúcim autom :roll: ) a nové zrkadlo s poškodeným kĺbom. Potrebujem medzi sebou nejako vymeniť ten kĺb. A akosi sa mi to nedarí. Prvotne by som potreboval demontovať samotné zrkadlo a potom by som sa snáď dostal ďalej.

Spätné zrkadlo je vyhrievané NUBIRA I 2.0 CDX.

Díky za každú radu...
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“