Ruční brzda

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

homer simpson
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 31, 2006 13:34
Bydliště: brno

Ruční brzda

Příspěvek od homer simpson »

Prosím o radu. Už asi rok mě nefachčí ruční brzda u kombajna.Abych to upřesnil:nefunguje levá strana.V opravně zjistili že nefunguje takovej ten štelovací váleček(omlouvám se ale nevím jak se to jmenuje) :( a že se to musí vyměnit celý,(asi za 5 000.-) :evil: Tak se chci zeptat,jestli se nedá vyměnit jen ten "váleček" nebo ho jen opravit :shock: Díky moc H.S. ;)
Reklama
 

Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

kombajn hezký, ale 1.6 nebo dvoulitr? Nebo Bubny nebo kotouče?

Jo a nezdá se mi, že kdyby ti nefungovalo "štelovací kolečko" že by to museli vyměnit celý... A 5000 to je značkový servis a obě brzdy i s prací ? A budou zlatý? No nevím Ruční brzda znamená lano, kolíbka, dvě lana ke kolům a (bubny) pakny (z druhé strany je rozevírá "štelovák", no a buben a to co jsem ti teď vyjmenoval, ti stejně 5000 nedá..... divné
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

ja koupil neoriginal pakny zadni + lanovod za 1400 v autodily krc . ..prace gratis u kamose..takze 5 litru no :///
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

pukud tam sou kotouce, tak ty valecky se nedaji nijak normalne rozbit. Leda by zrezly uplne uplne
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jestli jsou to kotouče, několik fotek s komentářem je tu ode mě taky, dej hledat.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Richard píše:Jestli jsou to kotouče, několik fotek s komentářem je tu ode mě taky, dej hledat.
sem s nima,h oidm to na Nubira web, tam se to bude hledat lip, samozrejme i pokud mate ostatni navody, nejlepe s foto dokumentaci, tak by to bylo super ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
homer simpson
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 31, 2006 13:34
Bydliště: brno

Příspěvek od homer simpson »

Omlouvám se za pozdní reakci ale byl jsem mimo.Díky za odezvu.Je to dvoulitr a v zadu jsou kotouče.Lana jsou prej dobrý :shock: Loni před dovčou mě to dávali dost dlouho dohromady ,nakonec to brzdilo sice až nahoře ale jakž takž.Před odjezdem to začelo pískat jako kráva tak to zase povolili abych nejel jako kretén :( Zjistili že samotnej štelovací váleček se nedá vyměnit že se to musí celý,nevyznám se v tom takže bych řekl že asi všechno na čem to je přidělaný.Cena 5 000 je jenom za matroš na jedno kolo(který nefachčí) Ta jsem si řek že bez ručky se dá jezdit a neřešil to.Jenže na dovolené jsem byl nucen zastavit v docela pěkným kopečku a ještě opustit Homera.Přátelé přál bych Vám vidět výraz toho chudáka Chorvata když se mu ta moje obluda,plně naložená začala valit na jeho auto.Naštěsí jsem tam stihl skočit. :D No a potom věřte lidem že když zařadíte zpátečku tak se nemůže nic stát :twisted: NO a další dovolená se blíží tak s tím otravuju na tomto foru.Dík H.S. :oops:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Houmre, mrkni semhle: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... y&start=15

Myslím, že Brainman má pravdu, ten váleček je značně primitivní na to, aby se muselo něco u něj měnit. To musí bejt jen úpně zarezlý! Sundej kotouč, pak lehce roztáhni a sejmi tu podkovu ruční brzdy s obložením a ty jednotlivý pístky z tohodle mechanickýho "prasátka" vše vyčistit a promazat nějakou tužší vazelínou a musí to chodit. Má to i samoštelovací zařížení (zubatá matka na pístku opřená o takové pérko, tak aby i tohle volně chodilo. :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
homer simpson
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 31, 2006 13:34
Bydliště: brno

Příspěvek od homer simpson »

Jo už jsem na ty fotky koukal,pěkné.V opravně to fakt všechno vyčistili a s tím zubatým válečkem se to snažil doladit asi hodinu(buď to přibrždovalo nebo to nebrzdilo nebo to pískalo) fakt byl jsem u toho :cry: Fakt je že asi před měsícem tam byla jiná nubira s tím stejným a vzhledem k tomu že majitel nebyl asi taková socka tak mu to měnili celý :twisted:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No nevím, budu to muset taky řešit znovu, jedna tuším levá strana mi moc nebrzdí, ale prý se dá i seřizovat délka lana, tuším pod tou přihrádkou na kazety mezi předními sedadly, tak jestli tam nebude problém. Mrkni i na ten anglický a nebo polský manuál tady na foru. :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
homer simpson
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 31, 2006 13:34
Bydliště: brno

Příspěvek od homer simpson »

Jo to je někde pod tou "loketní opěrkou" taky tam byl vlezenej ,ale mám takovej pocit(pokud si dobře pamatuju) že když to tam dotáhl tak furt přibrždovala pravá strana a na té levé se to nedalo doladit :cry: No asi budu muset začít šetřit :twisted: Dík H.S. :idea:
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

to serizovani lanovodu je pod zadnim popelnikem. Popelnik vyndat, najit v misce pod nim dva krizove sroubky, ty vysroubovat. Potom se vynda ta miska a jiz je pod ni videt T mechanizmus serizovani lanovodu. Lanovody jdou seridit pouze centralne, nejde zvlast pravy a levy
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
homer simpson
Příspěvky: 48
Registrován: pát bře 31, 2006 13:34
Bydliště: brno

Příspěvek od homer simpson »

Tak to fakt bude asi tím zubatým válečkem kterej se samostatně nedá vyměnit :twisted: Něco s tím budu muset podniknout :idea: Budu informovat ;) Díky všem H.S.
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

ještě info:
Nevím jestli je dobrý nápad ta vazelína.... moje zkušenost je taková, že při intenzivním brždění se akorát tak vykoupou pakny a brzdit to bude na hovno...a i se povoluje pak rohatka, když je ulomený kotvicí plíšek.

Vyčistit, odrezit a nemazat, nastavit a je pokoj, až se sjedou, pootočit s tím půjde, ale nebudou problémy s odmašťováním....
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

pozor! s tou vazelinou mas i nemas pravdu. My s Richardem mame vzadu kotouce a a buben rucni brzdy je oddelenej. Ten mechanizmus se u tehle muze normalne mazat. U bubnovejch brzd bych byl opatrnejsi s mnozstvim vazeliny.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“