převodovka olej

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
pavel123
Příspěvky: 36
Registrován: stř bře 15, 2006 16:22

převodovka olej

Příspěvek od pavel123 »

Poradíte někdo zda a kde se měří množství oleje v převodovce na Leganze? Případně po kolika tis. se mění a jaký olej a kolik? Mám 140 tis. Žádný měřicí šroub jsem nenašel?
U Nexie to údajně bylo do konce životnosti vozu, ale nějak se mi to nezdá ???
Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

hodně věcí u leganzy je stejných s Nubirou, ta taky nemá výpustní šroub a má náplň na celou dobu životnosti. Mám dojem, že je tam takovej plechovej dekl a ten když se povolí a sundá olej vyteče (všude :roll: ) a kontrolní šroub je někde na převodovce mrkni do hledat v sekci Nubira :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Kontrolní šroub je vedle kloubu delší poloosy a náplň je celoživotní mají to tak všechny daewoo kromě Matize a Tica a Kalosů s 1.2 motorem
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 78
Registrován: ned čer 05, 2005 18:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

olej v převodovce doporučují kontrolovat každých 15.tis a v případě doplnit výměna není nutná a olej SAE 75W
Leganza 2,0 CDX
audio Alpine IVA, repro DD a Oxygene, zesilovač GZ, xenony, zeleně podsvíceno, sníženo
Uživatelský avatar
peter27
Příspěvky: 67
Registrován: úte dub 21, 2009 10:31
Bydliště: bratislava - presov
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka olej

Příspěvek od peter27 »

len tak pre zaujimavost viem ze olej sa v lege nemeni ale za tych 10 rokov sa vyskozita oleja musela zmenit urcite chcel by som ho vymenit vie mi niekto poradit ako to najjednoduchsie spravyt ? dik
mal som vselico od TATRA 613 po momentalnu Leganzu
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: převodovka olej

Příspěvek od -peha- »

Jednoducho oddekluj spodok prevodovky a je to venku,potom je dobré kúpiť nové tesnenie pod tu vaničku a olej sa nalievá kontrolným otvorom (použi velkú striekačku s hadičkou) jo a olej SAE 80W :D
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“