auto do dvaceti tisíc?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marra
Příspěvky: 222
Registrován: čtv říj 14, 2004 19:28
Bydliště: Nový Jičín

auto do dvaceti tisíc?

Příspěvek od Marra »

řeším dilema... za chvíli mám osmnáct a přemýšlím o nějakém přibližovadle... mám simsona, kterého bych eventuálně prodal a něco bych přidal...takže finančně moc rozhazovat nemůžu..
Největší dilema je - jít do škodovky?? když ano, tak určitě ne zřejmě favorita...za tu cenu jsou to shnilé šroty... maximálně rapida, nebo 130- tku po opravě - vyvařenou s novým lakem..
anebo - něco zahraničního, ale co?? ať to chvíli vydrží a nemusím to každdý den spravovoat...
Máme nexii, tak jsem uvaažoval o kadettovi 1,3 55kw...(jakožto studentovi mi není povinné ruení lhostejné...), jednak kvůli náhr. dílům, jednak kvůli kolům atd..... :roll:
Nexxxia Sedan 1,5 8V RAKETA za 6 l / 100 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Za tyhle peníze nemůžeš sehnat nic dobrýho co se ti nebude rozpadat pod rukama :cry: bohužel musíš sehnat víc peněz a nebo budeš makat jako blázen aby si z toho auta něco vyrobil a budeš do toho jen cpát další prachy sorry tohle je můj názor
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Ja som pred Kalosom mal Kartónka, milovaná Škoda 105L. Kúpil som ju za 9000SK. Investoval som do nej asi 3000SK a to som menil komplet zadnú nápravu, spojku, dával sedačky z Rapida, menil nárazníky atď.
Ak chceš lacné auto z pohľadu prevádzka/ručenie/náhr. diely/kúpna cena tak jedine Škodovku. Ale musíš si vedieť zohnať náhrandé diely z bazárov, vrakovísk, internetu a pod. POtom môžeš mať skoro všetko grátis, alebo za smiešnu cenu flaše, piva a pod.
Ale zase od Škodovky nikdy nečakaj zázraky. Je ot iba približovadl,o, ktoré sa ti môže rozpadnúť pod nohami a o bezpečnosti nemôže byť ani reč.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

já bych se na konkrátní typ a značku vykašlal. My teĎ pořídili zachovalou Corsu 1.2. Rok myslim 92 a je to od kolegyně z práce. prostě chce to štěstí a pořídit něco, co kapku znáš a víš, že stav je dobrej. Ale i tak počítam že auto s cenou 20 tis. je na první obouchání a za 2 roky ho nečeká STK ale ekologická likvidace.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

No a kdoví jestli kadet 1.3 nespadá do stejné kategorie jako nexie (od 1350ccm)?
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

petrm píše:Za tyhle peníze nemůžeš sehnat nic dobrýho co se ti nebude rozpadat pod rukama :cry: bohužel musíš sehnat víc peněz a nebo budeš makat jako blázen aby si z toho auta něco vyrobil a budeš do toho jen cpát další prachy sorry tohle je můj názor
Naprostej souhlas, budeš víc opravovat než jezdit. Za 20 to bude skoro na rozpadnutí a pokud nemáš nějakýho kámoše, kterej ti to zadarmo nebo za oplátku (můžeš mu třeba udržovat manželku :twisted: ) vyvaří, tak si moc nepojezdíš...
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Krtek píše:Ale i tak počítam že auto s cenou 20 tis. je na první obouchání a za 2 roky ho nečeká STK ale ekologická likvidace.
No tak moment...moje auto mělo na STK loni jenom jednu lehkou závadu, rozhodně to není žádnej střep, ale asi bych ho stejně za víc jak 20 papírů neprodal :(
Jinak jsem ho koupil za 14 tisíc a zatím do něj vrazil na opravách za rok a půl asi dalších 14 tisíc...nepočítám nákup zimních kol...takže teď odhaduju že je prodejný asi za 20, ale přesto je v poměrně dobrém stavu (přiměřeně věku ;) )

Takže snad by se dal za 20 tisíc sehnat Racer kterej bude v relativně ucházejícím stavu...ale Š130 bude za ty prachy určitě mnohem zachovalejší.

Olda: Kadett 1.3 má objem 1297 takže je to v poho.
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Snowmannn
Příspěvky: 131
Registrován: sob pro 24, 2005 12:19
Bydliště: Martin(SR), Praha(CZ)

Příspěvek od Snowmannn »

a co tak daco taketo: :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Náhodou já jsem malucha chtěl...ale pak jsem se dozvěděl, že se to se*e vždy a všude, tak jsem si nechal zajít chuť...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
jarkn
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 10, 2006 13:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarkn »

a co tak FIAT 127?
http://fiat127.okruhy.cz

Mam ho uz 4 roky - a ked nepocitam hudbu tak som do neho vrazil cca 5.OOO,- za tie roky.
Nepocitam samozrejme gumy, olej a pod.
Uživatelský avatar
Pribo
Příspěvky: 208
Registrován: stř říj 20, 2004 10:44
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribo »

tak teraz som sa nudil tak som bol pozriet na auto-diskont a tam bolo plno zaujimavych aut do tych 20-25tisic mne sa napr zapacil peugeot 205,309
alebo stare golfi su tiez celkom fajn a keby si nieoc take kupil v dieslu tak by to mohlo mat aj celkom dobru spotrebu
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

co ja vim tak auta do 20 mame zatim Blue a ja. Jsou pojizdna, maji male povinne ruceni a uzije se s nima zabava a tak. Jen je pravda ze s nima za holkou nedojedes pokud neni tak 300 metru od tebe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

doporucuju peugot 106 (rv. 92) ... kamosovi jsem ho ted doporucil..stal 25 a je spokojenej .. a nebo mozna ke konci roku mozna nebude omezeni na dotahnuti auta starsi jak 8 let (dost se o tom mouvi a EU tlaci) .. potom bys za 1000EUR sehnal prehnanou karu (mobile.de, autoscaut24.de atd..)
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

mlauch

Příspěvek od voyo »

Snowmannn píše:a co tak daco taketo: :lol:

Obrázek
kup si kludne malucha - ak ho dostanes v dobrom stave ako ja Obrázek tak nemas problemy. Od fiata 127 neodhovaram, ale na fiat 126 (maluch) je este milion nahradnych dielov a pocet co jazdi v polsku sa tieto diely este budu robit :)
a ze sa kazi - kazde stare auto sa kazi - ja som ho kupil za 20 tis a vrazil osm do neho 7 tis a som 2 roky bez problemov :)
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Na zaciatok, ak to naozaj nepotrebujes na "solidne" jazdenie ale na naucenie sa jazdit a ako priblizovadlo, tak je celkom vhodna nejaka starsia skodovka. Je to aj cenovo celkom nizke, aj povinna poistka je z toho dolneho konca stupnice. Bracha nedavno kupil za 23000 Skk Skodu 105, kompletne zgeneralkovana kasna (vyvarena), nehrdzavu a zo splynovacom. Presiel cez STK. Hovori, ze na jazdenie po meste to bohate staci. A uz na tom spravil asi 3x BA-HN (asi 500km) a nazad. Zatial do toho nevrazil ani korunu na nejake opravy. Jazdi na plyn (nizke naklady) a sem - tam prileje trochu oleja do motora. Zatial neuvazuje o nejakom novom. Mozno pozdnejsie.
Je fakt, ze to nie je auto moc na pretekanie, ani bezpecne (iba plechy v kufri), ale zatial mu staci.
Tak si vyber.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Odpovědět

Zpět na „POKEC“