Prosím o pár rad - zájem o kuoupi Lanose

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

D.

Prosím o pár rad - zájem o kuoupi Lanose

Příspěvek od D. »

Ahoj všem,
uvažuji o koupi Lanose, a měl bych pár otázek před případnou koupí. Předem se omlouvám, pokud všechny odpovědi na mé otázky se již na fóru objevily, snažil jsem se používat hledání, ale...
Jednalo by se o Lanose r.v. 198, 1.5i, najeto 116.000 km. Designově je to super autíčko - sedan. Ale při pohledu do interiéru jsem zaregistroval pár menších nedostatků a rád bych věděl, jestli je to normální, případně, jestli se to dá nějak vyměnit nebo spíš přizpůsobit k obrazu svému...

1. otáčkoměr
Vím, že se dá chybějící otáčkoměr domontovat, ale nejsem si jistý, kde v Praze by mi s tím mohl někdo pomoci, případně, kde bych ho mohl sehnat. Ale možná bych si zvykl i na verzi bez. Jenže když vím, že by ta možnost byla, tak... ;-)

2. palubní deska
Tedy, spíš "chybějící" indikátory zapnutých světel a další stavy, směrovky tam jsou - dá se to nějak dodělat, jsou tam (a jen nejsou u daného vozu funkční) a nebo to řešit výměnou palubní desky?

3. cena
Cena uvedeného modelu je 87.000,-kč, je to autobazar, tak nevím, jestli je uváděná cena odpovídající... Servisní knížka je.

4. servisy a náhradní díly
Kde v Paze tento vůz nechat servisovat, jak je náročný na údržbu a cenově...

Dále mě už nic nenapadá, tedy, alespon prozatím. Měl jsem možnost ho krátce projet, byl to nezvyk (jsem zvyklý na starší typ - P309), ale myslím., že bych si na to zvyknul - je trochu jiný výhled z vozu, a to hlavně dozadu, tak by alespoň ze začátku mohly být problémy s couváním, ale nejspíš bych si zvykl...
Jaké jsou v tomhle směru (přechod z jiného auta) vaše zkušenosti?

Dkuji za odpovědi a ještě jednou se omlouvám, pokud všechny odpovědi na mé otázky jsou v diskuzi...
Odpovědi prosím buď sem, a nebo do mailu: info@davidfro.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

K te cene:
Pro porovnani, dal jsem pred rokem v AAA za 3 dverak (rv. 99, najeto 28 000) 110 000,-.

Palubka:
Take nemam otackomer, ale da se na to zvyknout.

A jinak je Lanos perfektni vozidlo. To Ti tady napise kazdy, koho se zeptas. :P
Lanos 1.5i, r.v.99
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ninja3 »

Indikátory rozsvícených parkovacích a potkávacích světel opravdu na Lanosu chybí, zezačátku mě to trochu znervózňovalo, ale už jsem si na to zvyknul. A cena si myslím je asi +/- odpovídající, pokud to je v dobrým stavu.
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o pár rad - zájem o kuoupi Lanose

Příspěvek od peco »

D. píše:Ahoj všem,
uvažuji o koupi Lanose, a měl bych pár otázek před případnou koupí. Předem se omlouvám, pokud všechny odpovědi na mé otázky se již na fóru objevily, snažil jsem se používat hledání, ale...
Jednalo by se o Lanose r.v. 198, 1.5i, najeto 116.000 km. Designově je to super autíčko - sedan. Ale při pohledu do interiéru jsem zaregistroval pár menších nedostatků a rád bych věděl, jestli je to normální, případně, jestli se to dá nějak vyměnit nebo spíš přizpůsobit k obrazu svému...

1. otáčkoměr
Vím, že se dá chybějící otáčkoměr domontovat, ale nejsem si jistý, kde v Praze by mi s tím mohl někdo pomoci, případně, kde bych ho mohl sehnat. Ale možná bych si zvykl i na verzi bez. Jenže když vím, že by ta možnost byla, tak... ;-)

2. palubní deska
Tedy, spíš "chybějící" indikátory zapnutých světel a další stavy, směrovky tam jsou - dá se to nějak dodělat, jsou tam (a jen nejsou u daného vozu funkční) a nebo to řešit výměnou palubní desky?

3. cena
Cena uvedeného modelu je 87.000,-kč, je to autobazar, tak nevím, jestli je uváděná cena odpovídající... Servisní knížka je.

4. servisy a náhradní díly
Kde v Paze tento vůz nechat servisovat, jak je náročný na údržbu a cenově...

Dále mě už nic nenapadá, tedy, alespon prozatím. Měl jsem možnost ho krátce projet, byl to nezvyk (jsem zvyklý na starší typ - P309), ale myslím., že bych si na to zvyknul - je trochu jiný výhled z vozu, a to hlavně dozadu, tak by alespoň ze začátku mohly být problémy s couváním, ale nejspíš bych si zvykl...
Jaké jsou v tomhle směru (přechod z jiného auta) vaše zkušenosti?

Dkuji za odpovědi a ještě jednou se omlouvám, pokud všechny odpovědi na mé otázky jsou v diskuzi...
Odpovědi prosím buď sem, a nebo do mailu: info@davidfro.cz
caf. takze ja som prechadzal presne na tohoto lanosa na jesen zo skodofky. preto skusim moj pohlad

1) ked nemas, myslim si, ze kable su dotiahnute, staci vymenit pristrojovku. (i ked neviem naco ti je, treba sa naucit jazdit podla citu ;) )

2)palubka svetla myslim neukazuje(iba auto pipa ked ich nevypnes), podla mna indikatori su na vsetko podstatne a su prehladne. akurat sa nezlakni, indikator "hladove oko" sa rozsvedcuje fakt, velmi velmi hlboko:)

3) neviem aku mas vybavu, ale ja s klimou , komplet v elektrike, central alarm, metaliza, radio,servisna, najeto 85 000, kupil za 149 000 SKK v AAA

4) nahradne diely original su podla mna dost drahe(niekedy az dvojnasobne) ale je v celku dobry vyber aj vyrobkov od inych dodavatelov

co sa tyka motoru, mam tiez 1,5 auto sa mi zda byt zive dost, akurat pri tazkej nohe na plyne (hlavne na studeny motor) to papa aj 10l. inak sa da jazdit v zime do cca 8,5. na jesen som mal aj 7,5 L . dialnica BA-PRAHA cca 6,8 pri konstantej rychlosti 130 :)

este by som dodal, ze ja mam trosku problem ked vedla mna niekto sedi a potrebujem sa cez neho pozriet ci nieco z boku nejde, tak mi zavadza stlpik pri prednom skle na spolujazdcovej strane, alebo spolujazdec.

dalej
cuvania som sa tiez bal, ale bola to otazka mozno 2-3 cuvani. i ked je pravda ze to zadne okienko je ovela mensie ako na skodofke:lol:

spataky su velke akurat, takze je v nich dobre vidiet, ja som si ich podla zvyku z ostatnych svojich aut doplnil o zrkadla mrtveho uhlu.

trosku problem bol nastavit si sedadlo aby sa dobre sedelo, ale to sa casom vyriesilo.

uz teraz ta upozornujem, ze plasty v interieri su citlive na poskrabanie
a radi za jazdi sem tam buchaju.(treba dat hlasnejsie radio :P )

osobne mi vadi taka drobnost ako je pipanie nezapnutych pasov, pretoze sa priputavam az ked nastartujem, tak to vzdy pipa :lol: :lol:

ZHRNUTIE:
v celku je to super vozitko za dobry peniaz, s trosku vyssiou spotrebou v meste a hlavne v zime. motoricky zive a relativne tiche. plasty su trosku menej kvalitne ale nic dramaticke. z mojho subjektivneho pocitu, som s kupou auta spokojny, sedan ma slusny kufor, pekny vyzor z vonku, dobry vyhlad zvnutra(az na spolujadzov predny stlpik)
Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Odporučenie

Příspěvek od Ardy »

Ja som kupoval nedavno v januári Lanosa cez inzerát.
Je to sedan metalíza S - základná výbava 1.5 8V.
Dal som za neho 134 000,- Sk má naj. 90 000 km.

Na palubovke mi nesvieti tiež kontrolka na svetla. Ani to tam nie je.
Mne nesvietilo viac veci co som uz opravil. Pozri si iny topik.

Otáčkomer mi nechýba, ale dá sa nahradiť, ak vymeníš komplet prístrojovku. Stojí to za to? :?: schéma je na lanosclube.

Náhradné diely z Chevroletu sú predražené maržou predajcu.
Zistil som v Žiline (ale aj inde sa dá) dobré ceny. Kukni link na topiku.

K tej cene:
Ja som vyberal podľa stavu auta a motora. Mal som vyhliadnuté aj s lepšou výbavou, ale malo najazdené okolo 130 - 150 tis. km.
Ja som si radšej vybral v lepšom stave ale klíma a airbag prípadne elektrika mi nechýba. Centrál s alarmom na dialkove som kupil za 1900,- nové v obchode. To ti odporúčam lebo mne už lezie na city, stále zamykať dokola auto ak jazdím sám. Bol somm zvyknutý na centrál.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ninja3 »

Já jsem koupil Mazlíka teď v lednu za 87 000,- Výbava: centrál, imobilizér, airbagy 2x, posilovač řízení, litá kola, klima, okna v elektrice, rádio, mlhovky, servisní knížka, perfektní stav, žádná koroze, dovoz Itálie, najeto 77 000 km. Zbytek viz. podpis níže. Zatím spokojenost. :lol:
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 04, 2006 16:45
Bydliště: Za volantem Lanosu :)

Příspěvek od Smells »

Lanos si nekupuj zere to jak malej tank :-)
Obrázek
Škoda Felicia 1.3,40 kW,1995
Ex Daewoo Lanos 1.5 S, r.v.2000,barva 56U - "kemr" :-)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Já bych ho doporučil po prohlídce vše podstatné je tu už řečeno otáčkoměr se dodělat dá jen výměnou budíků ale jinak je vše zapojené , kontrolky světel nejsou a nejdou ani dodělat když teda nechceš jakoukoliv jízdní vlastnosti se proti 309 moc lišit nebudou auto je příjemný až se mi tomu nechtělo věřit já ho mám relativně omylem ale jsem naprosto spokojen a koupil bych ho znovu ;)
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

Tak už ho mám, zatím jsem z něj nadšenej ( a i přítulka), ten otáčkoměr vážně asi nebude potřeba, z toho jsem měl trochu strach...
Teď ještě příští týden návštěva servisu a pak už jen beztarostná(doufám) jízda... :-)
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Tak ať Ti slouží. Já bych už nyní také bral ještě znovu. Po počátečních obtížích naprostá spokojenost.
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 04, 2006 16:45
Bydliště: Za volantem Lanosu :)

Příspěvek od Smells »

CONGRATULATION !!!!!! :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Škoda Felicia 1.3,40 kW,1995
Ex Daewoo Lanos 1.5 S, r.v.2000,barva 56U - "kemr" :-)
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

Smells píše:CONGRATULATION !!!!!! :lol: :lol: :lol:
díky, díky :D
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Gratulieren :lol: foto, foto :D
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Gratulujem a prajem veľa štastných kilometrov! Dúfam, že sa uvidíme na zraze!
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

Olda píše:Gratulieren :lol: foto, foto :D
tady je, je v malým rozlišení, originál má moc kB, super na tapetu do PC :-)
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php?pic_id=959

tady je, je v malým rozlišení, originál má moc kB, super na tapetu do PC :-)

S tím srazem nevím, nevím, rád bych, ale zatím není auto "zajeté", ale taky hlavně budu muset být v práci. Ale ještě uvidím, třeba to vyjde :-)[/img]
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
Odpovědět

Zpět na „LANOS“