brzdy

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Návštěvník

brzdy

Příspěvek od Návštěvník »

Poradte mi čo mám robiť, keď mi ostáva vysieť predná pravá brzda na Nexia 8V?
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: brzdy

Příspěvek od V.Brousek »

Anonymous píše:Poradte mi čo mám robiť, keď mi ostáva vysieť predná pravá brzda na Nexia 8V?
Skočit do pracovního oděvu a začít makat,.případně si připravit slušnou částku v SK a hodit do do servisu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

brzda

Příspěvek od simone »

pravdepodobne /aspon ja som to tak mal/ ti ostal vytlačený brzdový valček asi od hrdze sa zaseklo. Čiže ano racovný odev a zmontovať brzdu, vydrať valec ak sa ešte dá prečistiť , umyť benzínom a namazať a zložiť. Priprav sa nato že ak to rozoberieš asi ťa neminie aj výmena vodiacich valčekov a ich prachoviek. Sada stojí cca do 800 Sk. Ale ak su vizualne v poriadku a maš brzdy dole preventývne ich ajtak vymeň . a Môžeš aj presustružiť kotuč ak je moc škrabaný
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

No presne ale jestli chces aby to fungovalo aspon rok dej novy valecek a posuvy ktere namaz specialni vazelinou (resp se tomu pry rika sadlo)vyzkouseno ze bez vymeny to nevydrzi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Já už chci nový brzdy. Už mě to nebaví. Před pár dny mi něco začalo mlátit v levim kole. myslel sem že to je čep a on mi záhadně vypadl šroub který drží brzdič. takže to plandalo jen na jednom. a mlátilo to do disku. Já už začínám mít v nexii strach jezdit. protože v ty brzdy nemám žádnou důvěru. a každej tejden na nich neco dělat.
Kde seženu nové sakum prdum na předek bez kotoučů ale kadeťácký???????????????????????????????????????????
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Ono to s těma kadeťáckýma není tak úplně v pohodě. Klasický kadeťácký ATE lze sehnat jen na neventilovaný kotouč o síle, tuším, 12.6mm. Pokud bys chtěl chlazený kotouč, který má sílu 20mm, tak potřebuješ brzdy z Opel Astra Caravan. Navíc, jak už si tady někdo taky vyzkoušel (Radmont), tak ne všechny třmeny pasují na nexii v pohodě. U starších kusů jsou jiný hadice !!! a pak taky nepasovali úplně přesně šrouby (ty nexiácký jsou delší). Jedině brzdy z GSi pasují bez problémů (ale je možné jezdit jen na 14" kolech). Já už měl v ruce 3 astrácký a zatím mi tam nešly ani jedny.
Brzdiče stojí cca 1500 a prodává je jeden maník z Plzně (asi tahá vraky z německa a rozprodává je). Kontakt na něj je: Vauxhall@email.cz.

Pak je tu ještě možnost nových třmenů, ale za ty dáš tak minimálně 6000,- za oba.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

brzdy

Příspěvek od simone »

dostať v predajni ja som kupobal v BARDI AUTO SK celu sadu tj vodiace valčeky a prachovky s mazadlom cena je cca do 1000 SK . Okrem brzdiaceho valčeka tak vymeníš všetko. Oprava mi trvala asi 5 hodína na obe kolesa.Ide to urobiť aj doma ale treba dať dole brzdy z kolesa a po zmontovaní odvzdušniť
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

On Franta myslel to, co se tady už mockrát probíralo, brzdy GM (DELCO) s vodícími válečky jsou konstrukčně špatné !!! Brzdí o mnoho méně, než brzdy typu ATE s "kolejničkami". Navíc ten váleček tak jednou ročně zatuhává ... atd.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Nicméně bych teď potřeboval ten šroub. a nemužu ho nikde sehnat.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

brzdy

Příspěvek od simone »

hladáš ten s imbusovou hlavou čo tržia tie vodiace valčeky?? mam ich asi 4 naviac ale som zo slovenska max na zraz ak sa tam dostanem
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Vincent
Příspěvky: 71
Registrován: ned led 11, 2004 20:33

Příspěvek od Vincent »

u brzd musíš na závit toho šroubu vždy nanést pastu proti povolení, jinak může být problém.Já jsem rozhýbal ,pročistil a namazal brzdy před rokem a půl a žádný problém.Akorát vždy když přehazuju kola-jaro ,podzim ,tak zatlačím několikrát válečky až na doraz a zase zpět a pohnu třmeny několikrát doleva a doprava.To vše bez vyjmutí destiček. Zhruba 5-10 minut práce. ;)
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

No maam doma dve servisne sady na GL-kove brzdy..

..kto by mal zaujem...
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Já už si je objednal v Krči. Tak snad na konci tydne by to mělo přijít.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

tak povolenej šroub ale není problém brzd ;)
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

No to ne, ale celkově mě to sere. Ty jo táta u tý vectry například neví že tam nějaký brzdy má. ty šlapou 8 let a mění se jen destičky. U nexie se s nima trápim min. 3 do roka.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“