Také vás zlobí check?

Moderátor: Blue Lanos

Oldřich Novák
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 29, 2006 10:28
Bydliště: Karviná

Také vás zlobí check?

Příspěvek od Oldřich Novák »

Ahoj všichni.Mam takovy problém.Rozsvicuje se mi kontrolka check,v listopadu jednou v prosinci jednou leden 2krát.V servisu při vymazání poruchy počitač pokažde ukazal EGR ventil.Mám sice servis za rohem a vymazáni zabere 5 minut ale otravuje to.Příšti měsíc jsem obědnaný na dvouletou prohlídku a slibili mi že EGR ventil vyčistí ale nezaručí že se to nebude opakovat,u motoru1,2je to prý problém.mám blbe auto jenom já nebo má tento problém ještě někdo?Předem děkuji za informace.Jinak Kalos je fajn


Kalos 1,2 s 2004
Reklama
 

Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Môj Kalos má takmer rok a zatial nebol žiaden problém. Tiež mám 1,2 a veru si ma nepotešil, ale pevne verím, že som si vybrala výnimočné auto :)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

elektrickej egr zlobi hodne .a ne jen u kalose.matiz II s tim ma taky problemy.(a asi ne jen on)ale je to kus od kusu.vycisteni pomaha ale jak kdy.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Mam Matiz a to isté. Auto maš v zaruke tak nech ti ten ventil pekne vymenia. Mne ho na Matovi menili po troch vyčisteniach za nový. Teraz mi svietil check opät a menili snímač otáciek a po trtí krát ked začal svietit vyčistili cele sania + komplet prívod vzduchu,zatial ok. Na Matiz Eger okolo 3000 Sk. Kurna ja ti ten moj Matiz vymením za Kalosíka aj ked Ti svieti check :D :D
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobrou půlnoc :D Sraz za 76 venku -2 sněhu napadlo HAFO! :(
Už jsem to tady psal podívej se na https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=3576 a otevři si i ten odkaz na EGR.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Dobrý den :D Sraz za 76 venku -1 nepatrný sněháňky ;)
Tak jsem zkusil otevřít ten odkaz na EGR a nejde.Ale něco podobnýho je u všech značek a všude to zkouší vyoperovat jak slepý střevo :shock:
Až zkončí záruka tak to možná zkusím taky.Nevím je mi to nějak proti srsti,že výfuk jde zase do sání :twisted: Radči nechci ani pomyslet když bych to přirovnal k člověku :lol: :lol:
http://old.prelude.cz/data/egr/egr.htm
Ať nám jezdí a nezlobí :P
dj-andyl
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 26, 2005 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Také vás zlobí check?

Příspěvek od dj-andyl »

Měl sem stejný problém 4krát sem byl kvůli tomu byl v servise a po čtvrté to spravili a teď jezdím rok v pohodě
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

mně ho mazali už 2x. Ale napodruhý ho prej promazali a vyčistili a musim zaklepat, už asi přez měsíc ani blik.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
červenáček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:21

kontrolka Check

Příspěvek od červenáček »

Zdravím všechny Kalosáčky. Z problému kontrolky check před koupí kalose jsem měl velké obavy. Na foru ostravského Chevy byl tento jev označen za nejvyšší slabinu kalosů. S ulehčením po roce používání vím, že mě se problém vyhnul a tankuji na běžných benzinkách.
Pro statistiky:Kalos 1,4 8V sedan
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka Check

Příspěvek od mipo »

červenáček píše:Pro statistiky:Kalos 1,4 8V sedan
Podľa mojich informácií sa tento problém týka iba 1,2 8V. Mám rovnaký motor ako ty a bez problémov.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

kontrolka Check

Příspěvek od Tompetr »

Minulý týden jsem jel do Amsterdamu a zpět a Kalousek ty 3 tis.km ujel za 7,1. Vzhledem k tomu, že jsem jel v noci a v Německu nejel pomaleji než 130 Km/h (noha stále na podlaze - s 1.2 to ani jinak nejde) to považuji za úspěch.

Trochu mi sice zkazila požitek z jízdy kontrolka Check , která se rozsvítila po 100 km v Německu a zhasla až při popojíždění po městech. To samé se opakovalo i cestou zpátky. Myslím že se při stále sešlápnutém plynu musí zanášet EGR ventil nebo něco co má souvislost s tou pitomou elektronikou a při časté přerušované akceleraci se to pak "prostříkne" a je klid. A to tankuju jen u dobrých pump .

Stalo se vám někomu něco podobného?
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Asi jde o počet startování. někde jsem to už psal. Mně se v zimě vždycky po ránu rozsvítil Check a zase zhasnul, pak už svítil pořád a vyresetovalo se to asi až po 4. nastartování.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no ten egr je zvlastni vec.ted jsem cistil na matizu a je to dano asi konstrukci toho ventilu.jinak egr na volnobeh nic nedela pri plnem vykonu taky ne.zacina se otvirat az po rozjeti a v podstate pri bezne jizde se porad pohybuje .jakmile ale seslapnu plyn na podlahu zavre se.jelikoz sktz nej jsdou spaliny z motoru tak se to proste casem zanese a prestane chodit.navic v tom ma jeste vinu elektricka civka uvnitr ventilu.je to jen civka a ta ma sklony k tomu zlobit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

palikx píše:no ten egr je zvlastni vec.ted jsem cistil na matizu a je to dano asi konstrukci toho ventilu.jinak egr na volnobeh nic nedela pri plnem vykonu taky ne.zacina se otvirat az po rozjeti a v podstate pri bezne jizde se porad pohybuje .jakmile ale seslapnu plyn na podlahu zavre se.jelikoz sktz nej jsdou spaliny z motoru tak se to proste casem zanese a prestane chodit.navic v tom ma jeste vinu elektricka civka uvnitr ventilu.je to jen civka a ta ma sklony k tomu zlobit.
tak to by celkem odpovídalo tomu, co se se mi přihodilo na dálnici a v podstatě jsem si to myslel :) na tu pitomou kontrolku už dávno prdím ;) nic podstatného se v podstatě stát nemůže

a jedna perlička na závěr: měl jsem kdysi půjčeného Kalose jako náhradní vůz, byl půl roku starý, měl najeto 40 tkm, byl rozmlácený, rozvrzaný a rozhrkaný po všech směrech.... a svítil mu CHECK :o v servise říkali, že nemají čas s tím něco dělat, protože je neustále vypůjčený a že to ničemu nevadí...

jenom jsem si říkal, jestli se i ten můj bude tak tak rozpadat tak potěš pánbůh :x
Uživatelský avatar
xpet
Příspěvky: 134
Registrován: úte čer 20, 2006 09:36
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od xpet »

Tak mě se včera po 5 měsících a 14 dnech od koupě poprvé rozsvítil check. Tedy podle knížky kontrolka závady, ale předpokládám, že je to ta samá, co u matize check.
Dneska ráno už nesvítí, tak se mi ulevilo. Ale ještě se mi včera stalo, že při neutralu jsem měla 2000 otáček, může to mít nějakou souvislost?
Chevrolet Aveo, 5D HB, r.v. 2006 1,2 8V
Odpovědět

Zpět na „KALOS“