Antena

Moderátor: Blue Lanos

Palky001
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 03, 2006 19:05

Antena

Příspěvek od Palky001 »

zdravim vsetkyx akurat som kupil leganzu.xcem sa popytat ci newiete ako opravym antenu bo sa mi newisuva a je elektricka.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 78
Registrován: ned čer 05, 2005 18:02
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od Alda »

Palky001 píše:zdravim vsetkyx akurat som kupil leganzu.xcem sa popytat ci newiete ako opravym antenu bo sa mi newisuva a je elektricka.
no ono může být problém pouze v pojistce nebo přerušený drátek od rádia v tom horším případě tě čeká výměna
Leganza 2,0 CDX
audio Alpine IVA, repro DD a Oxygene, zesilovač GZ, xenony, zeleně podsvíceno, sníženo
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od phalanx »

Najskor bude uz stara a zaspinena a zalepena tak ze sa uz nehne, po X rokoch to je normalka. Da sa to kompletne rozobrat a vycistit ale hlavne vycistit prut je dost obtiazne. Jedina istota je kupit novu antenu (mozno prut ak sa da kupit), ak sa ti teda stym nechce hrat (a ak teda nieje problem v elektrike).

PS: ked som ju posledne cistil tak som ten prut cistil dovtedy dokym sa mi nepodarilo vytiahnut jeden clanok (=kaput), takze ma to po asi 2 hod prace celkom riadne nas....
isaiah
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 24, 2006 01:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od isaiah »

neporadi mi niekto v com je problem, ked zapnem na nasej lege radio, respektive ked zasuniem panel a antena sa nevysunie, ale je pocut stuknutie, akoby sa snazilo vytlacit ju.. a po chvilocke druhe stuknutie, ako keby to vzdalo
kloki
Příspěvky: 24
Registrován: sob srp 27, 2005 13:20
Bydliště: Sereď

Příspěvek od kloki »

isaiah píše:neporadi mi niekto v com je problem, ked zapnem na nasej lege radio, respektive ked zasuniem panel a antena sa nevysunie, ale je pocut stuknutie, akoby sa snazilo vytlacit ju.. a po chvilocke druhe stuknutie, ako keby to vzdalo
Poradím ti aby si vyčistil celú anténu, musíš ju vybrať a rozobrať telo, pozor na ozubené kolieska vysúvača a ozubený plastový pásik navinutý na vysúvacom kotúči. Inak nečistoty komplikujú funkčnosť a najlepšia je nová až na tú cenu okolo 3 tisíc. Ak by si chcel, predám ti svoju, som po havárii a tisícka mi bodne :-)))
Uživatelský avatar
Latrele
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 18, 2007 20:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Latrele »

kloki píše:
isaiah píše:neporadi mi niekto v com je problem, ked zapnem na nasej lege radio, respektive ked zasuniem panel a antena sa nevysunie, ale je pocut stuknutie, akoby sa snazilo vytlacit ju.. a po chvilocke druhe stuknutie, ako keby to vzdalo
Zkus ji rozebrat a vycistit. Mel jsem stejny problem. Dal jsem to zkousku ke svarovi a zjistil ze na plosnym spoji je prasklej jeden hajzlik, nebylo to videt jak to bylo pod tou barvou. Tak jsem ho koupil a vse funguje. jinak to byl stejnej problem jako u tebe. Az se se svarou uvidim tak se ho zeptam na cislo toho prasklyho smejda a pisnu ho sem. Je to nejakej odpor nebo neco takoveho. Autoelektrika je pro me nocni mura i kdyz jsem automechanik :D
Kdybych nebyl, kdo jsem, netoužil bych, po čem toužím. Daewoo Leganza 2.0l 16V
sirups
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 31, 2009 11:43

zlomena antena

Příspěvek od sirups »

Ahojte,
podarilo sa mi zlomit antenu. Cely prut (3 diely, ostatne ostali vo vnutri) sa mi vysunul, potom som to dal naspat a odpojil od elektroniky. Teraz jazdim bez anteny. Neviete nahodou kde by som vedel zohnat za rozumnu cenu novy prut.
Za pomoc dakujem
zs
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

V Daewoo servise alebo predajni a cena okolo 600 sk za prut :idea: Výmena je lahká zvládne sa to doma :D
Uživatelský avatar
Latrele
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 18, 2007 20:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: zlomena antena

Příspěvek od Latrele »

me nefungovala vubec tak jsem si koupil novou el. antenu asi za 990 kc a vymenil jsem si to sam. Zkus vrakac :)
Kdybych nebyl, kdo jsem, netoužil bych, po čem toužím. Daewoo Leganza 2.0l 16V
sirups
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 31, 2009 11:43

Příspěvek od sirups »

Skusim zohnat novy prut. Snad to budu mat niekde v mojom okoli.
Keby ste niekto vedeli o nejakom prute z obchodu alebo aj pouzivanu prosim dajte mi vediet. Urcite sa nejako dohodneme.

:P
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ak v nej cvakne a po sekunde dvoch druhy raz, tak elektronika by mala byt ok. Ja som svlju antenu vyrovnal, vycistil a stale sa jej nechcelo vzdy vyliezt. Nakoniec som musel zahladit na kryte zvnutra kolieska ktore vznikaju pri vyfukovani plastov vo forme, kotuc s plastovou ozubnicou ktora vysuva a zasuva prut, sa totiz na tych kolieskach zasekaval :? . A mazat ten bubon odpoucam len olejom, kazda vazelina je na to prilis viskozna.
zso
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 03, 2009 11:05
Bydliště: Velky Meder

Re: Antena

Příspěvek od zso »

Tak sa znova hlasim Moje konto bolo vymazane, asi som bol neaktivny
Konecne som sa dostal k tej zlomenej antene. vybral som celu elektroniku, ale nevedel som vybrat zlomeny prut z toho drziaka.
Vie mi niekto pomoct ako sa to da kompletne rozobrat
resp. da sa vymenit cela elektronicka antena za univerzalnu el. ant?
Za pomoc dakujem
zs
Daewoo Leganza 2.0 CDX, rv. 1997
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od -peha- »

No treba sa pozrieť aké uchytenie má ta univerzná a hlavne aká má vrchný prechod aby Ti potom netrčala do boku,a s pripojením na el.by už problém nemal byť :idea: Inak už sme kolegovi dali normálnu anténu a má pokoj lebo to čistenoe v zime ma už taky štve takže až prestane fungovať moja tak dám tiež pevnú a fertik :D
zso
Příspěvky: 10
Registrován: úte bře 03, 2009 11:05
Bydliště: Velky Meder

Re: Antena

Příspěvek od zso »

Moja elektronika funguje zatial bez problemov, akurat mam zlomeny prut Teraz je to tam prut vlozeny s tym ze motor je odpojeny a antena ma polovicnu dlzku
Na ceskom webe som nasiel za rozumny peniaz novy prut, ale ten stary neviem vymontovat
Neviete ako sa demontuje stary prut aby som tam vedel novy dat?
zs.
Daewoo Leganza 2.0 CDX, rv. 1997
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Antena

Příspěvek od -peha- »

Je to hračka proste vyber anténu sú tam myslím 3 skrutky a odpoj konektory antény a el. no a potom je to už len taká hračička je potrebný krížový skrutkovač a je to :D :D :D
Přílohy
Ant 1.jpg
Ant 1.jpg (110.16 KiB) Zobrazeno 2650 x
Ant 2.jpg
Ant 2.jpg (105.33 KiB) Zobrazeno 2656 x
Ant 3.jpg
Ant 3.jpg (114.55 KiB) Zobrazeno 2646 x
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“